Soud po narození miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nektarinka321
Povídálka 19 příspěvků 10.01.17 11:15
Soud po narození miminka??

Nedavno jsem se dozvěděla takovou věc, která mi vrtá hlavou, protože jsem s ní vůbec nepočítala. Čekám miminko. S taťkou miminka nejsme svoji a ani spolu nežijem a tak to bude nejspíš i dál. Myslela jsem si, že je dítě automaticky v péči matky a že na výši alimentů se můžeme jen domluvit i mimosoudně. A taky jsem si myslela, že když já teď nebudu moct chodit do prace, může mít otec napsané dítě ve výplatě. JENŽE. Prý kdyz chci, aby bylo mimčo jen v mé péči, musí se jit po jeho narození k soudu, kde se určí i výše výživného. Máte s tím zkušenosti? Já nechci aby mi otec dával každý měsíc výživné. Jde mi o to, když půjde malé do školy, dá mi půlku na výbavu. Nebo mu koupi nové boty a tak. Chtěla bych být na to připravena, měla jste to tak některá?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 10.01.17 11:18

V RL dítěte bude?

Nektarinka321
Povídálka 19 příspěvků 10.01.17 11:19

@Nowuka2
Ano bude

Nektarinka321
Povídálka 19 příspěvků 10.01.17 11:20

@Nowuka2
Ano bude

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2347 příspěvků 10.01.17 11:21
@Nektarinka321 píše:
@Nowuka2
Ano bude

V tom případě soud bude muset být. A alimenty jsou právo dítěte.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 11:23

Alimenty jsou pro dítě, takže bys je měla chtít… ;)

Nektarinka321
Povídálka 19 příspěvků 10.01.17 11:25

@Nowuka2 Že je to právo dítěte vím. Ale taky vím, jak je na tom finančně. Proto jsem si myslela, že si může dát malé do výplaty. Pak by mi mohl dát aspoň to, co za něj dostane. Pochopte. Čím já si pomůžu, když ho budu zadlužovat, protože na alimenty nemá…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 10.01.17 11:31
@Nektarinka321 píše:
@Nowuka2 Že je to právo dítěte vím. Ale taky vím, jak je na tom finančně. Proto jsem si myslela, že si může dát malé do výplaty. Pak by mi mohl dát aspoň to, co za něj dostane. Pochopte. Čím já si pomůžu, když ho budu zadlužovat, protože na alimenty nemá…

Aby mohl uplatnit slevu, museli byste spolu žít. Když na alimenty nemá, tak ať se snaží mít. Je smrtelně nemocný? Každý z nás má v životě nějaké povinnosti a je třeba, aby k nim dospěl i on. Je to pro jeho dobro. Jestli od něj nic nechceš, nedávej ho ani do rodného listu a úplně ho od otce odtrni. Já bych to ovšem nedělala. A jestli ti slíbil, že bude něco přispívat? Ha ha ha. Z toho nic nebude, vsaď boty. Pokud on platit alimenty nemůže, měli by za něj alimenty platit jeho rodiče. Zkus si najít, jak to funguje.

Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 11:32

Já to nechápu každý den jsou tady diskuze o tom, jak se lidi rozcházejí ještě před narozením dítěte nebo hned po narození… proč si lépe nevybírají partnery, nebo aspoň ty tatínky pro dítě? Jestli nemá peníze ani na blbé alimenty, tak to je hodně špatné teda

luloinka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 10.01.17 11:44

@Doe_Jane znám dost lidí co šli od sebe do roka po porodu. V 95% případů tatínek neunesl noční pláč a partnerčiny výkyvy nálad :zed: a že se znali dost dlouho, člověk by to do většiny z nich neřekl…

@Nektarinka321 pokud ho chce uplatnit do výplaty, musí být v rl jako otec a musí mít soudně stanovené výživné - jestli ho po nêm budeš chtít nebo ne, je tvoje věc, ale pokud budeš žádat třeba o příspěvek na dítě, tak se výživné stanovené soudem bude počítat do tvých příjmů ať ho budeš dostávat nebo ne. To samé je určitě do budoucna lepší mít soudně stanovenou péči o dítě. Pokud se vám k soudu nechce, neuváděj ho jako otce a musíš spoléhat že ti sem tam něco dá a že se na dítě přijde aspoň občas podívat.

Nektarinka321
Povídálka 19 příspěvků 10.01.17 11:49

Dobře chápu, v RL nebude

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 10.01.17 11:54
@Nektarinka321 píše:
Dobře chápu, v RL nebude

Pak si ale uvědom, že pokud se Ti něco stane, dítě bude před zákonem úplný sirotek. A pokud by jsi se jednou ocitla ve svrabu, nebudeš mít nárok na sociální dávky. A otec Ti a dítěti nebude povinnen vůbec ničím - kde nejsou práva, nejsou povinnosti.
Prostě už si celý život budeš svoje dítě zaopatřovat až do jeho zletilosti a nástupu do práce jen z toho, co si vyděláš.

SussieS
Závislačka 3838 příspěvků 10.01.17 11:55

On nemá na výživné a ty věříš tomu, že ti bude dávat něco dobrovolně? Nechte si soudně stanovit péči a aspoň nějaké minimální alimenty, se kterými budete souhlasit oba. Jestli je od něj pak budeš vyžadovat už je věc druhá.

Terisos
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 10.01.17 12:08

Holky, nezlobte se na mě… Já už toto fakt nechápu. Na jedné straně zajištění, pracující a milující manželé, co se jim miminko nechce podařit. A vedle denně story o oplodniteli, co nemá ani na aloše a baba je ještě tak hloupá, že pro vlastní neplánované dítě nic nechce? Mám pocit, že děti se daří snad už jen tam, kde je nikdo neplánuje :(

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20260 příspěvků 10.01.17 12:09

Soud vám schválí i dohodu. Takže si na „kus papíru“ sepíšete, že ti otec bude dávat tisíc korun měsíčně (cca výše odpočtu na dítě) a polovinu na výbavu. Styk se může napsat „podle potřeby“.
Tím, že dítě ochudíš o alimenty, pošlapáváš vlastně jeho právo. Pokud někdy budeš žádat o některé sociální dávky, bude ti to zamítnuto, protože přednostně se má postarat otec, a ty ho do RL neuvedeš, tak budeš mít smůlu. Pokud se ti něco stane, půjde dítě do domova. Dítě nebude mít nárok na případné dědictví po otci, na sirotčí důchod, pokud by otec zemřel. Otec si může odečítat z daní jen přiznané dítě.
Prostě důvodů je spousta a pokud nemáš důležité důvody proti, pak je nesmysl nenechat napsat otce do RL.
Opravdu se můžete domluvit na čemkoliv, pokud půjdete k soudu s dohodou, je to na jedno stání, za dvacet minut ste venku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Přestala dýchat u snídaně! Princezna se zlatou hvězdou náhle zemřela

Zemřela Marie Kyselková (†83), která proslula coby princezna Lada v... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >