Reklama

Soud, výživné. Je tam někdo od OSPOD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 11:47
Soud, výživné, je tam někdo od OSPOD

Holky, chystám se na soud o zvýšení výživného. Školkovné výživné bych ráda upravila na potřeby dětí II. stupně ZŠ. Chci se jen zeptat, kde začít. Jít se poradit na OSPOD? Nebo rovnou návrh soudu?
Případně je u soudu o zvýšení výživného přítomna i zástupkyně OSPODu? Docela ráda bych tam neseděla sama :-( čistě z psychických důvodů.
 A.

Reklama

Reakce:

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 15.07.18 12:34

Žádost si můžete podat sama, ale je dobré to na OSPOD nahlásit a domluvit se tam s nimi, o co v podstatě žádáte a proč. Protože oni tam budou zastupovat dítě. Ano, z OSPODu tam někdo chodí, známá zvyšovala výživné a OSPOD tam akorát poslal své vyjádření, ale natolik jasné, že jí výživné bylo zvýšeno o víc jak dvojnásobek. Na OSPOD stejně ta Vaše žádost od soudu dojde a měli by přijít i k Vám na šetření domů, ale povinnost to jejich není.

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 15.07.18 12:37

@Evka73 kvůli zvýšení výživného se moc na sociální šetření nechodí

Qwentin
Hvězda diskuse 35351 příspěvků 15.07.18 12:41

@g.sandova Tak nevím, odkud zakladatelka je, ale v našem regionu chodí na šetření i kvůli zvýšení výživného. Asi jak který kraj :think: .

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 15.07.18 12:50

@Qwentin asi ano, u nás zase ne. Jako moc nechápu, k čemu jim je sociální šetření. Ale to je jedno. V té profolilovce je tvůj pes?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 12:58
@g.sandova píše:
@Qwentin asi ano, u nás zase ne. Jako moc nechápu, k čemu jim je sociální šetření. Ale to je jedno. V té profolilovce je tvůj pes?

Tady nechodí, ale zvou si na schůzku u nich. Ostatně se to dozvím, až tam přijdu, tak tam tedy začnu. Děkuju za zkušenosti, holky.
 A.

P.S. Proč by chodili domů? Možná, aby zjistili, jestli si matka z výživnýho nenechala pozlatit kliky a záchod. :mrgreen: To by musel snad dát otec podnět, například při podezření, že výživné matka propije nebo prohází do automatů, ne?

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 15.07.18 13:05
@Anonymní píše:
Tady nechodí, ale zvou si na schůzku u nich. Ostatně se to dozvím, až tam přijdu, tak tam tedy začnu. Děkuju za zkušenosti, holky.
A.P.S. Proč by chodili domů? Možná, aby zjistili, jestli si matka z výživnýho nenechala pozlatit kliky a záchod. :mrgreen: To by musel snad dát otec podnět, například při podezření, že výživné matka propije nebo prohází do automatů, ne?

Tady taky schůzka na úřadě. Obě strany se mohou vyjádřit. Někdy je to s nástupem do školky, školy, změna zdravotniho stavu dítěte. Osobně bych sociální šetření kvůli tomuto považovala trošku za zbytečný zásah do soukromí, ale co by se dalo dělat. Na druhou stranu o nic nejde.

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 15.07.18 13:06

Jinak ano, já si z alimentů nechala pozlatit celý kvartýr a vůbec si žiju na vysoké noze

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.18 13:28

Jde mi hlavně o tu paní z OSPOD, aby tam byla pro případ, aby se mě měl kdo zastat, kdyby manžel začal vymýšlet hlouposti.
Jestli jako běžně chodí.

sagina
Echt Kelišová 7523 příspěvků 15.07.18 13:40
@Anonymní píše:
Jde mi hlavně o tu paní z OSPOD, aby tam byla pro případ, aby se mě měl kdo zastat, kdyby manžel začal vymýšlet hlouposti.
Jestli jako běžně chodí.

ale paní z OSPODu tam není, aby se zastávala matky nebo otce. ta je tam proto, aby se zastávala dítěte.

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 15.07.18 14:15

@sagina hlouposti vůči dítěti.

Qwentin
Hvězda diskuse 35351 příspěvků 15.07.18 17:51

@g.sandova Také si myslím,že kvůli zvýšení alimentů nemusí chodit na sociální šetření. Ten pejsek na profilovce bohužel není můj, viděla jsem jeho obrázek kdesi a internetu. Líbil se mi v kombinaci s tou růží.

Jeremi
Kecalka 197 příspěvků 17.07.18 09:17
@Anonymní píše:
Jestli jako běžně chodí.

Pokud tam chceš někoho, kdo by se Tě zastal, tak si najdi advokáta/tku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama