Soudní jednání o svěření do péče s právníkem či bez ?

Karolína MM
26.1.10 06:26

soudní jednání s právníkem či bez právníka ?

Ahoj holky, měla abych dotaz na ty ženy, které mají zkušenosti s průběhem kauzy svěření dítěte do vlastní péče matky. Je lepší podat návrh na svěření dítěte do vlastní péče právničkou, nebo stačí sociální pracovnicí a nebo jste na to stačili úplně samy, stejně tak u soudního projednání je lepší mít s sebou právnika nebo chodí automaticky a stojí na vaší staraně soc. pracovnice nebo jste šli úplně sami ? Řeším to zda si zaplatit právníka nebo je to v této kauze zbytečné, když ve většině případu stejně co jsem vyčetla tady v diskuzích dostane do péče matka. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

321
26.1.10 07:40

Ahoj,tak úplně sama,žádného právníka jsem si neplatila a popravdě by mě to ani nenapadlo,otec dětí je rozumný,normální chlap,na všem jsme se domluvili předem,vše jsem napsala do návrhu a soud trval cca 15 minut i s určením výživného.
Kdyby byl ale otec dítěte nějaká svině,tak to bych si právníka vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
2218
26.1.10 08:15

Ahoj,tak já jsem tam byla sama,tedy jen se sociální pracovnicí a návrh jsem podávala přes sociálku.Tak jak se píše přede mnou,pokud to vidíš fakt na válku,tak je asi lepší právník,jinak je to zbytečné.My jsme byli jakžtakž domluveni,akorát jsem se trošku tahali o výši výživného,ale i tak za 20 minut hotovo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.1.10 08:17

Ahoj..My jsme se taky domluvili :srdce:

Ale jiná zkušenost..Bývalý přítel má 20letou dceru s prvního manželství..I přes opakovaná rozhodnutí soudů a i přes to,že alimenty vždy platil pravidelně jako hodinky,matka mu nedovolila s dcerou styk..Tenkrát mu sice soudy styk přiznaly,ale moc nedbaly na to,jestli to matka dodržuje..

Dívčina přišla až po letech ze zcela zjištných důvodů,peníze,požádala o zvýšení alimentů,i když bývalý měl pádné argumenty,stejně soud prohrál..K odvolacímu soudu zaplatil právníka,ten našel v rozhodnutí nesrovnalosti,na které by jinak nikdo nepřišel a holka si může jenom utřít nos :mrgreen:

Záleží,jak staré máš dítě a jak moc jste na „ostří nože“.Pokud máš malé dítě tak se neboj,sociální pracovnice,která ho bude zastupovat,nebude pro střídavou péči a pokud je to dítě do 2 let,tak pravděpodobně ani ne pro celovíkendovou návštěvu u otce.

• Nahlásit
  • Citovat
1814
26.1.10 09:16

Záleží, jak jste schopni se s otcem dítěte dohodnout. Pokud v tom problém není, tak právník není potřeba, pokud ano, tak radím do něj investovat ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
NumLock
26.1.10 09:29

Také jsem si podávala sama,ale jak píšou ostatní,s tatínkem jsme byli domluvení a za 30 minut jsme to měli vyřízené.

• Nahlásit
  • Citovat
921
26.1.10 15:28

ahoj, moje dobrá kamarádka se soudila o výživné, a kdyby tam neměla právničku, tak jí ex s jeho právníkem roznesli na kopytech…
Takže jak říkají holky přede mnou, jeslti očekáváš jen trochu sporů, vem s sebou právníka. Jestli jste oba v pohodě, asi bude stačit ta sociální pracovnice - ono každá ušetřená koruna je dobrá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
308
26.1.10 17:17

Holky - omlouvám se, že sem vstupuju,ale prosím vás, jak to je..vypadá to u nás na rozvod a mám děti staré 5 let a 6apůl roku. Zajímá mě, jestli mi budou automaticky svěřené do péče a nebo jestli budu muset o ně nějak bojovat…Zatím se jen předběžně zajímám..A co všechno proto musím případně udělat,aby byly moje…díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
26.1.10 17:31

Karolíno - jak už psaly holky, záleží na vašich vzájemných vztazích, jestli jste schopni se domluvit, dostačuje návrh, který ti pomůže sepsat soc. pracovnice nebo na netu se dají najít vzory.
Pokud jsou vztahy horší a tušíš, že chlap bude dělat potíže, naschvály, popř. si bere právníka, tak si ho vem rozhodně taky!

ps sociální pracovnice má stát správně na straně dítěte :wink: nikoli na straně jednoho z rodičů

andrej - děti se většinou svěřují do péče toho, který se o ně stará, popř. výhradně stará, pakliže k péči nejsou výhrady - další záleží na vztazích a domluvě, někdy je vhodná i střídavá péče -ale tam musí být supr vztahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14631
26.1.10 18:00

Jak píšou holky,návrh jsem podávala sama a u soudu jsem taky byla sama a ex sám. Byli jsme na všem domluvení.Pokud bych ale měla s ex nějaké nesrovnalosti, tak bych do právníka investovala.
Andrejko, pokud by ses chtěla rozvádět a mít děti ve své péči, tak jako první musíš podat k soudu (snad to napíšu správně) návrh na upravení poměrů k nezletilému dítěti- tam se jedná o svěření do péče v období do i po rozvodu a o výši výživného pro druhého rodiče.Návrh můžeš podat sama (ale je lepší se s mnaželem domluvit a dát mu to nejdříve alespoň přečíst), pozvou si vás k soudu a buď budete domluvení a soud v takovém případě „jen schválí“ vaši dohodu, nebo se nedohodnete a bude to určovat soud (v takovém případě já bych si vzaLA toho právníka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KarolinaMM
26.1.10 20:50

od zakladatelky
díky za příspěvky. Můj manžel je idiot, bude se mi mstít . takže beru právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.10 11:37

Právník je zbytečný pokud s otcem nejste úplně na nože. Návrh sem sepsala se sociální pracovnicí a stejně tak šla se mnou k soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.1.10 19:53

Ahoj,vím že každý vztah je jiný.když jsem toto řešila já, s partnerem jsme se nemohli dohodnout na všem, on hrál chudáka, kterého jsem opustila a chci mu vzít dítě. a to jsem odcházela z velmi vážných důvodů. bylo mi ho opravdu líto, vypadal otřeseně. ale já taky!jakžtakž jsme dohodnutí přeci jen byli. slibioval, že problémy dělat nebude, že mu jde o dítě. právníka jsem si nevzala (neměla jsem peníze a taky představu, co mě čeká), chyba, velká chyba. on přišel sebejistý, cílevědomý … na koni. já byla zdrchaná, dávala jsem dohromady naše dítě, nespala několik dní a podle toho vypadala… zametli tam se mnou jako s hadrem.jestli ti můžu radit, nedej jen na okolí, na rady, ale i na svoji intuici, svůj rozum, ty jsi s ním žila. sociální pracovnice má stát jen na straně dítěte! ne na straně otce nebo matky. u nás ale byla výhradně na straně otce. někde jsem četla, že se přiklání na stranu matky. asi záleží, odkud jsi a na konkrétní pracovnici. přeji hodně štěstí a klidné jednání.

• Nahlásit
  • Citovat
5074
24.2.10 14:19

Ahoj..potřebuji poradit…žila jsem s přítelem,otěhotněla a po určitých neshodách jsem se od něj odstěhovala..chtěla bych si syna nechat dát výhradně do své péče,on je alkoholik,gambler a rváč…dnes jsem šla žádat i o RP a bylo mi řečeno,že dokud mi od nepodepíše žádost o RP, nedoloží jaké měl příjmy v roce 2008 a kde byl zaměstnán v roce 2009,že nic nedostanu,dokonce ani RP…nemáte s tím některá z vás zkušenosti? a ještě kde se žádá o to svěření do péče..děkuji moc Simi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
827
5.9.10 22:07
Simiki píše:
Ahoj..potřebuji poradit…žila jsem s přítelem,otěhotněla a po určitých neshodách jsem se od něj odstěhovala..chtěla bych si syna nechat dát výhradně do své péče,on je alkoholik,gambler a rváč…dnes jsem šla žádat i o RP a bylo mi řečeno,že dokud mi od nepodepíše žádost o RP, nedoloží jaké měl příjmy v roce 2008 a kde byl zaměstnán v roce 2009,že nic nedostanu,dokonce ani RP…nemáte s tím některá z vás zkušenosti? a ještě kde se žádá o to svěření do péče..děkuji moc Simi

JÁ JSEM TENTO SOUD MĚLA NEDAVNO. JSEM BYLA U SOUDU PODAT ŽADOST A DO MĚSICE BYL SOUD,DOPADL DOBŘE.ALE JA JSEM S NIM NIKDY NEŽILA,TO JE MOŽNA JINÝ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama