Soudní řízení o popření otcovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 08.05.11 10:20
Soudní řízení o popření otcovství.

Ahoj,nemáte někdo zkušenost, jak dlouho trvá soudní řízení o popření otcovství? Na matrice nám tvrdili, že v našem regionu je to tak 3 týdny. Žalobu jsme podali hned po návratu z porodnice, teď jsou Matyášovi dva a půl měsíce a stále nic. Díky

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
kamikaa
Kelišová 5429 příspěvků 08.05.11 10:26

ahoj,tak já to mám asi jen o trošku jiný,ale jelikož jsem nebyla ještě rozvedená v době,kdy se Matýsek narodil(což je stejně +- stejné)byl otcem můj bývalý manžel :zed: .no ale každopádně podalo se to hned když jsme přijeli z porodnice a malámu bude 15.5. 9 měsíců a konečně ten soud je 19.5 :zed: :zed: takže dost dlouho.pevné nervy :hug: .já jsem ráda,že už to konečně 19. bude vyřízené :dance:

Zuzlína
Kelišová 5499 příspěvků 08.05.11 11:11

cože?mě tvrdili,že se to vyřídí do půl roku věku dítěte.bude mě to taky čekat

Mariee
Ukecaná baba ;) 2002 příspěvků 08.05.11 11:38

moje jedna kamarádka to vyřizovala před porodem, nevím jak a nevím zda nekecala. ale prý nějako udělali nějaké podpisy už předem o popření otc a tatínek naopak udělal uznání otc.. nevím zda to jde, tvrdila to…

synyminis
Kecalka 436 příspěvků 08.05.11 12:20

Ahoj, přítel se rozváděl a popíral otcovství u dítěte exmanželky.. Bylo to vzřízený cca za 3 měsíce.. Ta lhůta půl roku je tam na podání, že se to musí podat do půl roku věku toho dítěte. A jde to udělat až po narození, protože dřív nemá dítě rodné číslo.. Jinak samotné vyřízení soudem trvá asi všude jinak, podle toho jak rychlej je tamní soud :-(

Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 08.05.11 13:29
Mariee píše:
moje jedna kamarádka to vyřizovala před porodem, nevím jak a nevím zda nekecala. ale prý nějako udělali nějaké podpisy už předem o popření otc a tatínek naopak udělal uznání otc.. nevím zda to jde, tvrdila to…

Tak nám na matrice řekli,že to takhle nejde-podle nového zákona,pokud nejste rozvedeni nebo jste v ochranné lhůtě,tak dítě je automaticky potomek manžela-a pak se právě podává ta žaloba

kamikaa
Kelišová 5429 příspěvků 08.05.11 14:05
Pravda.takhle jsme si to zkomplikovali my no.no už se nedá nic dělat,hlavně že už to bude za náma.ale 9 měsíců je fakt děs.
Minutet píše:
Mariee píše:
moje jedna kamarádka to vyřizovala před porodem, nevím jak a nevím zda nekecala. ale prý nějako udělali nějaké podpisy už předem o popření otc a tatínek naopak udělal uznání otc.. nevím zda to jde, tvrdila to…
Tak nám na matrice řekli,že to takhle nejde-podle nového zákona,pokud nejste rozvedeni nebo jste v ochranné lhůtě,tak dítě je automaticky potomek manžela-a pak se právě podává ta žaloba
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.11 20:33
Mariee píše:

Takhle to nejde ptali jsme se na třech matrikách po soudech a na sociálce a nejde to jde to až po narození dítěte jsou to zákony k pos… pardon

ANEBjája
Závislačka 4275 příspěvků 03.02.12 19:08
Anonymní píše:
Mariee píše:
Takhle to nejde ptali jsme se na třech matrikách po soudech a na sociálce a nejde to jde to až po narození dítěte jsou to zákony k pos… pardon

jop, taky sme se vyptávali a nejde, prostě zákon je zákon…naštěstí já už jsem se rozvést stihla a budu svobodná přesně 10 týdnů ;)

jakuk
Kecalka 124 příspěvků 03.02.12 19:26

Přítel na to čekal 2 roky a nakonec se ukázalo že je jeho. Slečna si totiž užívala i jinde když plánovali dítě a pak když se narodil tak si uvědomila že to není správné mu tajit že by nemusel být jeho a on se na něj tak strašně těšil. Teď ho vídá jednou za čtrnác dní :-(

kemilek
Kecalka 121 příspěvků 03.02.12 21:56
PjckjsANEBjája píše:
Anonymní píše:
Mariee píše:
Takhle to nejde ptali jsme se na třech matrikách po soudech a na sociálce a nejde to jde to až po narození dítěte jsou to zákony k pos… pardon
jop, taky sme se vyptávali a nejde, prostě zákon je zákon…naštěstí já už jsem se rozvést stihla a budu svobodná přesně 10 týdnů ;)

A myslíš, že vám to klapne bez soudu? Ze zákona o rodině je tam ochranná lhůta 300 dní po nabytí právní moci rozsudku o rozvodu. Ve prospěch exmanžela samozřejmě. Deset týdnů nějak nevychází, ale možná to jen blbě chápu :nevim:

Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 04.02.12 12:19

l myslím že těch 300 dní je tam nutných jinak to bez soudu nepůjde :nevim: ale je to rychlovka ale musíte u toho být všichni 3 a prohlásit že bývalí Manžel neni otec a že otcem je bio. otec :)) Hodně štěstí přeju nám to trvalo necelých 8 měsíců ale i tak je to dost

Příspěvek upraven 04.02.12 v 12:24

mag
Extra třída :D 11152 příspěvků 04.02.12 12:21
Minutet píše:
Mariee píše:
Tak nám na matrice řekli,že to takhle nejde-podle nového zákona,pokud nejste rozvedeni nebo jste v ochranné lhůtě,tak dítě je automaticky potomek manžela-a pak se právě podává ta žaloba

To není nic nového, tak to funguje desetiletí, bohužel lhůtu ti nikdo neřekne, vše záleží na zatíženosti soudů, na tom, zda bude spolupracovat papírový otec atd.

mag
Extra třída :D 11152 příspěvků 04.02.12 12:25
PjckjsANEBjája píše:
Anonymní píše:
Mariee píše:
jop, taky sme se vyptávali a nejde, prostě zákon je zákon…naštěstí já už jsem se rozvést stihla a budu svobodná přesně 10 týdnů ;)

to je málo, musíš být rozvedená 300 dnů.

§ 51

(1) Narodí-li se dítě v době od uzavření manželství do uplynutí
třístého dne po zániku manželství nebo po jeho prohlášení za neplatné,
považuje se za otce manžel matky.

(2) Narodí-li se dítě ženě znovu provdané, považuje se za otce manžel
pozdější, i když se dítě narodilo před uplynutím třístého dne potom,
kdy její dřívější manželství zaniklo nebo bylo prohlášeno za neplatné.

(3) Při počítání času, který je rozhodující pro určení otcovství, má se
za to, že manželství toho, jenž byl prohlášen za mrtvého, zaniklo dnem,
který byl v rozhodnutí o prohlášení za mrtvého určen jako den smrti.

Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 04.02.12 12:27
mag píše:
Minutet píše:
Mariee píše:
To není nic nového, tak to funguje desetiletí, bohužel lhůtu ti nikdo neřekne, vše záleží na zatíženosti soudů, na tom, zda bude spolupracovat papírový otec atd.

Tak to nejde ptali jsme se na to na x matrikách na soudech na sociálkách dokonce i u právníka a do těch 300 dní po rozvodu když se mimi narodí je automaticky zapsanej bývalej manžel a pak teprve se může u soudu popřít otcovství prohlášením všech 3 (matka,bývalí manžel a otec dítěte)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama