Reklama

Soudní souhlas se změnou příjmení - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 16:21
Soudní souhlas se změnou příjmení-zkušenost

S bývalým není řeč a tak jsem si podala návrh k soudu na náhradu jeho souhlasu ke změně příjmení. S otcem se nestýká, nezná ho, on neplatí výživné za což si teď i půjde sednout. Já mám funkční novou rodinu, jsem 4 roky vdaná a v manželství mám druhé dítě. To jen tak obrazně.. Nicméně je tu někdo, kdo si tím prošel? Jak to celé funguje? Příjdou se například kvůli tomu podívat ze sociálky? Jako je tomu třeba, když se řeší péče? Co vše se u soudu řeší? Jak dlouho trvá než vůbec dají termín jednání? Slyšela jsem, že se primárně řeší neodkladné věci jako péče atd a na to nedůležité je „pořadník“, nevím co je na tom pravdy… Má tu někdo zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 17:19
@Anonymní píše:
S bývalým není řeč a tak jsem si podala návrh k soudu na náhradu jeho souhlasu ke změně příjmení. S otcem se nestýká, nezná ho, on neplatí výživné za což si teď i půjde sednout. Já mám funkční novou rodinu, jsem 4 roky vdaná a v manželství mám druhé dítě. To jen tak obrazně.. Nicméně je tu někdo, kdo si tím prošel? Jak to celé funguje? Příjdou se například kvůli tomu podívat ze sociálky? Jako je tomu třeba, když se řeší péče? Co vše se u soudu řeší? Jak dlouho trvá než vůbec dají termín jednání? Slyšela jsem, že se primárně řeší neodkladné věci jako péče atd a na to nedůležité je „pořadník“, nevím co je na tom pravdy… Má tu někdo zkušenost? Děkuji

Chceš změnu příjmení, nebo osvojení novým partnerem?
Mám zkušenost s obojím. Změna příjmení - zajít na matriku, mít s sebou doklady dítěte a své, myslím i papír o rozvodu a svěření do péče.
Musela jsem mít i jakoby dopis - popis, co mě k tomu vede.
Otec dítěte se musí dostavit a souhlasit, výjimka ale právě bývá gamblerství, vazba, apod.
Pokud bys chtěla i osvojení, dopíšu.
Změnu příjmení měli na úřadě myslím 30 dní a pak rozhodli - ale nějak to tam zůstalo ležet, jakmile se paní z úřadu na matrice připomněla, bylo to do hodiny hotovo.

L.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28767 příspěvků 10.01.18 18:20

Nechápu, proč neprovdané matky automaticky dávají dítěti jméno po chlapovi, který si je ani nehodlá vzít…

Monchichik
Závislačka 4712 příspěvků 10.01.18 18:25

@Burj Chalifa No přesně, to by mě ani nenapadlo. Teda mě by ani nenapadlo mít dítě bez svatby. Ale asi je to nějaká nová móda nebo je jiná doba, že se svatby nenosí :think:.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28767 příspěvků 10.01.18 18:35
@Monchichik píše:
@Burj Chalifa No přesně, to by mě ani nenapadlo. Teda mě by ani nenapadlo mít dítě bez svatby. Ale asi je to nějaká nová móda nebo je jiná doba, že se svatby nenosí :think:.

ono se spíše nejdříve bez rozmyslu plodí a pak zjištuje, s kým vlastně. Povrchní lidé, povrchní vztahy.

Monchichik
Závislačka 4712 příspěvků 10.01.18 18:38

@Burj Chalifa No nene, ten chlap takový nikdy není, to právě až po svatbě. Tak teď jsem právě přišla na to, proč se teda nevdávají :lol:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:40

@Burj Chalifa @Monchichik děkuji za věcný příspěvek úplně mimo téma. Vůbec jsem se neptala co si o tom myslíte. Pokud nemáte nic k tématu, prosím abyste se zdržely komentráře… Vždy miluji, jak se vyrojí spoustu těch, co mají patent na život…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:42

Btw i kdyby mělo dítě příjmení po mě a já se znovu vdala, stejně potřebuji souhlas ex se změnou, to na věci nic nemění…

Monchichik
Závislačka 4712 příspěvků 10.01.18 18:45

No já jsem si tím jako dítě prošla, můj bio otec dal souhlas se změnou příjmení, u soudu to ale asi nebylo. A ne, nemám patent na život, ale mám už nějaké zkušenosti. A i v mém okolí holky, co dávaly jako neprovdané jméno dítěti po sploditeli, následně takové věci řešily. Tak mě zase zajímá, co vede neprovdanou ženu dát jméno dítěti po otci? Já to fakt nechápu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 18:47

@Monchichik zkus se zeptat maminky, ta ti to zřejmě vysvětlí nejlépe :mavam:

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28767 příspěvků 10.01.18 18:49
@Anonymní píše:
@Burj Chalifa @Monchichik děkuji za věcný příspěvek úplně mimo téma. Vůbec jsem se neptala co si o tom myslíte. Pokud nemáte nic k tématu, prosím abyste se zdržely komentráře… Vždy miluji, jak se vyrojí spoustu těch, co mají patent na život…

hrdinko anonymní, já na rozdíl od tebe mám alespoň koule na to říci svůj názor za sebe. Nebudeš tady nikomu zakazovat vyjádřit svůj názor k tématu. Je to diskuse, pokud znáš význam tohoto slova. Pokud nikoli, pak mohu dát k dispozici definici slova:

„Diskuse (z lat. discussio od dis-quatere, pře-třásat, zkoumat, diskutovat) je věcný rozhovor několika osob nad určitým tématem, jehož cílem není rozhodovat, nýbrž věc pečlivě rozebrat z různých stránek, shromáždit argumenty a případně připravit půdu pro racionální rozhodnutí“.

Monchichik
Závislačka 4712 příspěvků 10.01.18 18:50
@Anonymní píše:
@Monchichik zkus se zeptat maminky, ta ti to zřejmě vysvětlí nejlépe :mavam:

Tak já jsem měla jméno její ne po otci a už je to tolik let, že teď už to stejně bude jinak :D teda u toho soudu.

Monchichik
Závislačka 4712 příspěvků 10.01.18 18:52
@Anonymní píše:
@Monchichik zkus se zeptat maminky, ta ti to zřejmě vysvětlí nejlépe :mavam:

Má mi vysvětlit proč dávají ženský jméno po otci? To asi ne, když to sama neudělala :think:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 19:00

@Burj Chalifa Prostě se ptám na jasný dotaz a čekám vyjádření k tématu, né k úplně něčemu jinému. Pokud ty máš úplnou a rodinu a vše v pořádku, gratuluji. Mě to holt nevyšlo a fakt nepotřebuji vyjádření o ničem od někoho, kdo si akorát léčí nějaké mindráky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 19:01

@Monchichik Jaký by byl rozdíl kdyby měnila příjmení po tvém tátovi místo po sobě??

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >