Soudní spor se zaměstnavatelem

Anonymní
20.4.16 09:42

Soudní spor se zaměstnavatelem

Minulý rok jsem měla po rodičovské nastoupit do zaměstnání. Pobočka, kde jsem pracovala byla v místě bydliště zrušena. Zaměstnavatel nabízel práci 200 km daleko, odmítla jsem. Vyvíjel na mě šílený nátlak, abych dala sama výpověd bez nároku na odstupné. Vzala jsem si právníka, ale půl roku s ním můj zaměstnavatel vůbec nekomunikoval. Já to psychicky neustála, skončila na nemocenské a půl roku řešila zdravotní potíže a také docházela k psychologovi.
Koncem roku jsem se nechala uschopnit, protože jsem situaci chtěla dořešit. Nic se ale nedělo přes měsíc, pak jsem dostala dopis, že se mám dostavit do nějaké provozovny v místě svého bydliště, ta ale nepatřila mému zaměstnavateli a bylo mi řečeno, že tam budu uklízet. Můj advokát tam šel se mnou. Odmítla jsem tam nastoupit.
Po dvou měsících od této události mi přišel od soudu dopis, kdy se bude věc projednávat. Týdem před soudem jsem během 6 dnů za sebou dostala od svého advokáta nejdřív nabídku o mimosoudním vyrovnání, za další dva dny po ní písemně přidělení k jinému zaměstnavateli (kde ale bylo uvedeno, že je to pouze na rok a to navíc s možností, že můžu okamžitě během prvních 15 dnů dostat výpověd), a za další dva dny jsem dostala skutečnou okamžitou výpověd od svého zaměstnavatele, pro neuposlechnutí příkazů.
Soudní stání proběhlo, soudce se snažil přesvědčit protistranu, že si nemohou takovým způsobem diktovat podmínky, nakonec už ani nezapisovali jejich vyjádření.
Můj advokát mi navrhl po stání, že by bylo dobré jim vyjít vstříc s tím, že dohodu o ukončení prac. poměru s nimi uzavřeme bud s 3 měsíčním odstupným ke konci roku. Anebo ukončením prac. poměru dohodou k 31.3.2016 s tím, že mi proplatí leden, únor a březen.
Ted mám mít soudní stání v pondělí a protistrany mi navrhuje, že mi ukončí prac. poměr dohodou, ale bez odstupného a jako zadostiučinění jsou ochotní mi dát 20.000.
Nikdy jsem si nemyslela, že se dostanu do takové situace, cítím, že když to přijmu, tak popřu všechna svoje práva. Chápu také, proč se lidi nechtějí soudit. Celá tahle věc mě dovedla k tomu, že jsem si sehnala pracovní místo s manželem v zahraničí a odjíždím z čr, tedy až po soudním procesu.
Nechce se mi přistoupit na tak nevýhodnou nabídku, cítím se dost špatně, jako kdybych sama něco provedla. Prosím Vás o podporu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28140
20.4.16 09:54

Rozhodne bych to vzala. Nestalo by mi za to se s nekym leta dohadovat a soudit. V podstate resis podle me malichernosti. Sice jsi treba v pravu, ale dala bych prednost uzavreni a klidu nez mit stale stresy ze soudni pre. Sama rikas, ze jsi byla pul roku na neschopence nebo jak dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
20.4.16 09:58

Žiješ v přesvědčení, že k soudu se chodí pro spravedlnost… to je ovšem omyl, k soudu se chodí pro rozsudek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8051
20.4.16 10:06

Těžko říct, dneska už jsou soudy kolikrát při zaměstnancích, protože spousta zaměstnavatelů si se chová protizákonně. Myslím, že by jsi u soudu mohla uspět, více by ti měl říct právník. Protistrana zkouší všemožné, jen aby nemusela tolik platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3169
20.4.16 10:07

A já bych to nebrala. A nemyslím si, že to je malichernost. A rozumím Ti, vymahatelnost práva je tady v mnoha ohledech fakt příšerná (a ráda bych použila i mnohem tvrdší výrazy, ale nechám si zajít chuť). Držím Ti palce a moc Ti fandím!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
20.4.16 10:09

Ahoj, to je hnus teda. A za neuposlechnuti jakych príkazu? Nastoupeni 200km daleko, nebo za to, zes neprijala tu praci uklizecky? Stezejni je puvodni pracovni smlouva. Zamestnavatel po tobe nemuze chtit praci, ktera v ni neni uvedena. A pokud ti zrusi misto, trimesicni odstupne je povinnost. Drzim palce, at to pro tebe dopadne co nejlepe a at uz ti hlavne skonci to stresujici obdobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69305
20.4.16 10:10

A kolik by ti tedy mělo náležet peněz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
20.4.16 10:17

Co mas za popis prace ve smlouve a jake tam mas uvedeno misto vykonu prace? (uklizecku asi ne a 200km jinou pobocku asi taky ne)
Co vyvijeli za sileny natlak?
Nastoupilas tedy zpet a pak sla na neschopenku?
To odstupne ti nakonec nabidli a tys odmitla a pak prisli s vyrovnanim?

Je to pro mne trochu zmatene, nicmene je to sila :(
Spis si rekni, co od toho celeho nadale, po vsem co probehlo, jeste ocekavas, co je tvuj cil :? aby te to uplne neznicilo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.16 10:19

Holky děkuju za podporu.

Ono už ani nejde o peníze, ale o to, co se právě děje a co si může zaměstnavatel dovolit.

Já jsem navrhovala právníkovi, že přijmu ukončení prac. poměru k 31.3. s tím, že o odstupném at rozhodne soud. S tím, že já odstupné nepřijmu, ale protistrana věnuje odstupné dětskému domovu tam u nás. Aby se necítili špatně a neměli pocit, že mi musejí dávat něco na co nemám nárok. Mě by to dostatečně uspokojilo, oni by udělali něco dobrého. Můj právník to momentálně zavrhnul.

Jinak bych měla mít nárok na výpověd pro překážku na straně zaměstnavatele s 3 měsíčním odstupným. To jest 5 platů. Navíc ale od ledna dosud mi nedává žádný plat, což mě poškozuje. Správně by mi měl uhradit i tuto ušlou mzdu.

• Citovat
  • Nahlásit
3140
20.4.16 10:24

Manžel je advokát a pokud to situace umožňuje, také radí klientům se dohodnout mimosoudně, protože ví, že jít k soudu je akce náročná časově, finančně, psychicky a výsledek se naprosto nedá předjímat. Nevím o kolik ti jde peněz, ale soudit se kvůli principu v situaci, kdy tě to psychicky položí natolik, že jsi z toho půl roku marod, za to podle mého nestojí. Třeba i nakonec vyhraješ a své peníze dostaneš- jako bonus k tomu získáš pocit, že spravedlnost zvítězila…ale ten ztracený čas a zdraví, to ti nikdo nevrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28140
20.4.16 10:25

Hmm ja nevim, mne to prijde jako boj s vetrnymi mlyny. chapu, ze vymahatelnost prava bude nevalna, kdyz kazdy stahne kalhoty a radeji se mimosoudne vyrovna, na druhou stranu me osobne by toto fakt neuspokojilo, a nemyslim si ze bych nutne musela bojovat za pocit zadostiucineni. Ja svoje prachy z insolvence uz taky nikdy neuvidim, ale abych si z toho delala hlavu, ani me nehne, jsou na svete dulezitejsi veci nez debilni zamestnavatel.

A tobe se to vyplati? Kolik jsi zatim zaplatila pravnikovi?

Nepsala jsi sem uz nahodou nekdy neco jodne podobneho? Tam jeste figurovaly synovy narozeniny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
20.4.16 11:02

Vzala bych to mimosoudní vyrovnání, podmínku že do zápočtového listu napíšou zrušení PP z organizačních důvodů zaměstnavatele a hledala si něco jiného…odstupné nyní je dle délky PP
Nervy má člověk jen jedny a než o ně takto přijít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
20.4.16 13:04

Soudila bych se - nebo navrhla výhodnější mimosoudní dohodu. Trochu mi tam hapruje ten tvůj advokát, zdá se mi, že není tak úplně na tvý straně - jaký s ním máš dohodnutý palmáre?
Kdo bude hradit náklady na něj?
Navrhla bych - doplacení mezd, tříměsíční odstupný a do papírů zrušení zaměstnavatele a proplacení advokáta. Dluží ti rok výplat - takže jsi ještě docela levná.
Mmj, já jsem skorem vždy na straně zaměstnavatelů, protože jsou tady neskutečně biti, ale tohle je mimo všemi směry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
20.4.16 13:07

Pracovněprávní spory platí advokáta VŽDY zaměstnavatel, nikdy zaměstnanec!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
20.4.16 13:11

Fandim Ti, nenech s sebou zametat. Osobne bych pozadovala to, co mi pravem nalezi a pak si muzeme dat okamzite sbohem. Ale je fakt, ze nevim, nakolik by me to psychicky smetlo. Na neschopenku asi ne, tak to neumim posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat