Soudní určení otcovství - příjmení dítěte

1269
15.2.13 20:56

soudní určení otcovství-příjmení dítěte

Ahoj, chtěla bych poprosit ty, kdo mají zkušenost se soudním určováním otcovství. Jak dlouho trvalo řízení, pokud muž před soudem otcovství popřel?
Jak je to s příjmením, pokud soud otce určí. Zůstane po matce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
794
16.2.13 13:17

Sice osobní zkušenost nemám, ale délka řízení vždy záleží na soudu, množství důkazů apod. - každý soud je jinak rychlý.
A příjmení samozřejmě zůstane po matce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4095
16.2.13 13:27

Muze to trvat i rok :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
16.2.13 22:29

@montchitchi Kdyby on chtěl po sobě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
18.2.13 13:34

@ottla
on chtít může ale se změnou příjmení musí souhlasit oba rodiče! takže pokud má dítě tvé příjmené nelze ho jen tak změnit že si on zrovna řekne. Jinak řízení může opravdu trvat rok, ale mám známou která měla odklepnuto za 3 měsíce…takže záleží na soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
18.2.13 20:39

Tak mě už přišel dopis, že řízení bylo zahájeno, ale jinak se furt nic neděje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4095
18.2.13 20:58

@ottla
mohu se zeptat? to jsi podávala žalobu v těhotenství na pravděpodobného otce nebo po porodu žalobu na otce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
18.2.13 21:42

Podávala jsem až po porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4095
18.2.13 21:47

@ottla
a za jak dlouho po podání té žaloby ti poslali dopis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
18.2.13 21:49

Za 2 měsíce. Ale až poté, co jsem to byla v podstatě osobně popohnat.Do té doby se nedělo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
15.3.13 15:39

Ahoj

Ahoj, jsem z Č. Budějovic, než u mě došlo na první stání o určení otcovství trvalo to rok a půl, otcovství u soudu popřel s tim že si neni jistý a klidně zaplatí DNA testy, ted jsou malýmu 2 roky a 3 měsíce a furt otcovství nemám určené, je to fakt na hodně dlouho.Asi toho mají moc nebo čekají až to zaplatí těžko říct. Mě psal asi 4 měsíce po soudu sms a chtěl vědět kolik bych si představovala alimenty zpětně, samozřejmě toho hajzla úplně ignoruju už ze začátku co spolu nejsme, jen vyzvídá, o kluka mu vůbec nejde, jen o to aby neplatil moc alimenty. Příjmení zůstane v tomto případě kdo ho má v péči :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
15.3.13 21:22

@misacek00 Ahoj, tak my nakonec stání o otcovství vůbec mít nebudeme. Rovnou nám přišlo od soudu nařízení na DNA testy, koncem března. Takže vy jste ještě na testech nebyli???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
716
16.3.13 16:56
@ottla píše:
@misacek00 Ahoj, tak my nakonec stání o otcovství vůbec mít nebudeme. Rovnou nám přišlo od soudu nařízení na DNA testy, koncem března. Takže vy jste ještě na testech nebyli???

Ahoj ne nebyli, jen mi přišlo na ně pozvání asi měsíc po prvním soudu a v těch papírech bylo mimo jiné napsáno že pokad DNA testy nezaplatí určí ho jako otce i bez toho, takže ted doufám že čekám už na soud o svěření do péče a alimentech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1269
16.3.13 18:35

@misacek00 Tak teď tomu nerozumím, to pozvání je přece soudní rozhodnutí a dostavit se musíte. Aspoň takto mi to bylo vysvětleno. Za nedostavení se je pokuta, popř. potom předvedení policií.
A ty testy se přece neplatí předem ne, to přece platí až ta strana, která žalobu prohraje.Tzn. otec, když se prokáže že otcem je. Matka, pokud se prokáže, že ten chlap otcem není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4095
16.3.13 18:51

@ottla
mně teda bylo řečeno, že když otec bude popírat otcovství, tak si požádá o testy on a taky si je zaplatí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama