Soudní určení otcovství

2819
18.12.20 12:12

soudní určení otcovství - zkušenost

Zdravím,
rozvod proběhl, ale dítě s novým partnerem se narodí do 300dní od rozvodu. Samozřejmě je to pro nás komplikace, ex manžel žije daleko a každý kontakt s ním není příjemný, ale co naděláme. Takže potřebuju soudní určení otcovství jen nevím zda podat po narození dítěte k soudu - žádost o určení otcovství nebo zda má podat bývalý manžel - popření otcovství. Pokusím se dodat dohodu o přijmení dítěte, kterou všichni podepíšem.
Takže by mě z praxe zajímalo jak to probíhá? musíme se dostavit všichni tři k soudu nebo jde jen o legislativní krok bez nutnosti „výslechů“…no prostě kdo zažil, jak to bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6486
18.12.20 12:16

Svatba s otcem dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1514
18.12.20 12:18

Tak se vezměte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13386
18.12.20 12:45

@axlpol Informace najdes v obcanskem zakoniku.
Jde to, ale musite spolupracovat vsichni 3. Vsak je v zajmu ex, aby nebyl uredne otcem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
18.12.20 12:59

Ideální a nejrychlejší řešení je svatba. :) Pokud je to chlap jak má být, tak to udělá. Jinak zbytečné tahanice po soudech. A popravdě být tvým EX, tak se mi s tebou v tomhle případě taky nechce bavit. :mrgreen:
Ať si tě nový tatínek vezme a rozvést se můžete kdykoliv. :mrgreen: Pokud se čehokoliv bojíš ty nebo on, tak předmanželská smlouva vás jistí.
Tedy pokud není zádrhel v tom, že tvůj nový přítel už někde manželku má. :lol: :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.12.20 16:18

:lol: :lol: svatba fajn…no taky řešení…s tím nemáme problém. Možná dobrá rada.

@Maja25 …ex se mnou špatně komunikuje z jiných důvodů. Odešel před rokem ze dne na den za novou ženou a jejím dítětem, na druhý konec republiky, dělí nás 600km.
Mě zůstaly naše tři děti a do života se mi vrátila stará láska. Takže oba máme své „nové rodiny“…jenže ex za dětma nejezdí, jen vyjímečně. Než proběhly soudy o alimenty a určení styku, tlačila jsem na něj, aby za dětma jezdil a podílel se na výchově.
Soud určil styk - hlavně z důvodu, že otec nejezdí, nechce se domluvit na pravidelném kontaktu s dětma…no tak prostě komunikace vázne, jen už po určení styku nemám důvod komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
18.12.20 16:29
@axlpol píše: :lol: :lol: svatba fajn…no taky řešení…s tím nemáme problém. Možná dobrá rada.@Maja25 …ex se mnou špatně komunikuje z jiných důvodů. Odešel před rokem ze dne na den za novou ženou a jejím dítětem, na druhý konec republiky, dělí nás 600km.
Mě zůstaly naše tři děti a do života se mi vrátila stará láska. Takže oba máme své „nové rodiny“…jenže ex za dětma nejezdí, jen vyjímečně. Než proběhly soudy o alimenty a určení styku, tlačila jsem na něj, aby za dětma jezdil a podílel se na výchově.
Soud určil styk - hlavně z důvodu, že otec nejezdí, nechce se domluvit na pravidelném kontaktu s dětma…no tak prostě komunikace vázne, jen už po určení styku nemám důvod komunikovat.

Řekni ex, že bude platit výživné ï na dítě, které určitě není jeho. Třeba ho to bude motivovat, aby začal společně jednat. Však to chceš domluvit, aby to bylo co nejsnažší, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
4624
18.12.20 16:29

@axlpol Na jednu stranu buď ráda, že nemá zájem. A ty můžeš v klidu vychovávat děti se současným chlapem a on Vám do toho nebude krafat. :lol: Sice to zní hnusně, ale chlapi z ješitnosti umí dělat aschváli. Ať si ho nová pani užije a on ať platí alimenty.
Asi bych Vaši situaci řešila fakt svatbou. :)
Přeji hodně štěstí, zdravé miminko a klid. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.12.20 18:00

@Maja25 …díky…rozumná slova…svatba není problém, jen jsme tuhle variantu vyloučili z praktických důvodů - tři malí hyper kluci :lol: já tlustá, těhotná, další rychlý šok pro rodinu…a taky nevím jaký by to měli vliv na alimenty (i když logicky myslím, že žádný)…je pravda, že situaci by to nejvíce ulehčilo. Díky všem za tip a popostrčení :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
18.12.20 19:07

@axlpol jako že by ti to mohlo snížit alimenty? Hele můžete si klidně udělat predmanzelsou smlouvu, kde si jakoby rozdělit peníze a alimentů se to nedotkne.
Ale i kdyby jste neměli predmanzelsou smlouvu, tak vaše svatba by se na alimenty neměla vztahovat. Do toho vlastně budeš mít ještě další vyživovací povinnost. Takže tak.
Furt bych volila raději tuto variantu, než v těhotenství nebo po těhotenství lítat po soudech a na úřadech. Tahat starého ex a pak současného přítele na sepisování papíru. :nevim:
Udělala bych je svatbu vy a svedci, jen kvůli papírum. A pak bych si po porodu začala zařizovat svatbu dle představ znovu. :mrgreen:
Přeji ať to vyřešís co nejlépe a hlavně nejrychleji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20396
18.12.20 19:16

Tak se vezmete s otcem ditete a je po problemu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat