Soudobá světová literární produkce

Anonymní
3.6.20 14:53

Soudobá světová literární produkce

Ahoj, píšu protože si nevím rady co tato otázka znamená.. nedokážu ji pochopit (vím že se tu najdou ti co budou říkat že je o můj problém ale moc bych si vážila kdyby mi to někdo vysvětlil)
Dostali jsme úryvek z textu z knihy Na západní frontě klid a je zde úkol Stručně charakterizujte podobu soudobé světové literární produkce. Já osobně bych tam napsala autory co tvořili v tomto období ale opravdu nevím a byla bych moc ráda kdyby mi někdo poradil

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

854
3.6.20 15:04

Tak soudoba produkce neni Remark, pod pojmen soudoba produkce si nejlepse predstavim tvorbu autoru po druhe svetove valce do soucasnosti, tudiz prevazne zijici autori pisici o vice ci mene aktualnich tematech, resp. o tematech aktualnich v jejich casoprostoru. Siroky pojem. Muzes si to rozdelit na tvorbu soudobou evropksou, anglo-americkou, asijskou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 15:07

Takže autoři tak 2. poloviny 20. stol. a jejich tvorba?

• Nahlásit
  • Citovat
854
3.6.20 15:46

Jo, muzes se pro inspiraci podivat treba na nositele Nobelovy ceny za literaturu a jejich dila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 15:58

@kalie děkuju moc!!!

• Nahlásit
  • Citovat
3344
3.6.20 16:42

Popravdě si nejsem tak úplně jistá… slovo „současný“ se taky nepoužívá jen ve významu „to, co je dneska“, ale i např. Nerudovým současníkem byl XY. Takže pokud jsou to otázky, které mají souviset s uváděným textem, spíše bych se přikláněla k tomu významu, který jsi psala na úvod - že se myslí „ve stejné době, jako Remarque“. Protože i slovo soudobý, stejně jako současný, může mít kromě významu „dnes“ i význam „v téže době“.

Pokud by to byla naostro otázka v nějakém testu a nemohla bych si to předem moc promýšlet a musela něco napsat, určitě bych napsala zejména o těch současnících Remarka a pak popřípadě něco málo o tom, jak na ně kdo navazoval do dneška - zkrátka aby to bylo aspoň částečně správně v obou případech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:32

@klamonožka dobře zkusím to nějak napsat, děkuji moc!!!

• Nahlásit
  • Citovat
16972
3.6.20 17:37

Jestli soudobá znamená období tvorby Remarquea, tak je to ztracená poválečná generace. A jinak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
4.6.20 06:14

Ahoj,

jsem na 90 % presvedcena, ze hodnotitel testu bude ocekavat charakteristiku tzv. ztracene generace, do ktere EMR patri. :) Mluvila/psala bych o nem, autorech jeho doby a hlavne o jejich charakteristickem pristupu - deziluze, jsou zniceni z valky, zklamani apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama