Souhlas družstva s dalším dítětem

28
1.11.19 12:12

Souhlas družstva s dalším dítětem

Dobrý den, koupili jsme před nedávnem byt. Dům je ve správě družstva, ale některé byty (i ten náš) je v osobním vlastnictví. Je to v baráku tak půl na půl. Asi po měsíci bydlení přišel předseda a vynadal mi, že:

1. jsme nedali písemnou žádost o povolení domácího zvířete (máme kočku)
  2. jsme bez souhlasu družstva zasíťovali okna a balkon (do fasády se nevrtalo, sítě jsou vyndavací jen zacvakávací do rámu okna
  3. jsme si bez souhlasu družstva nechali zavést UPC (v bytě už bylo, jen jsme služby aktivovali, opět se nic nevrtalo a nezasahovalo se do rozvodu v domě

Navíc, když viděl, že jsem těhotná, řekl mi, že to musím nahlásit na družstvo a že jsem to měla udělat ještě před plánovaným otěhotněním. ????

Mě to přijde jako blbost. Je možný, že by družstvo i v bytě v osobním vlastnictví mělo takovou moc. Těšila jsem se, že vypadnem z podnájmu a budem trochu svými pány, ale tady je to ještě horší. Nemůžem bez jejich souhlasu ani odjet na víkend, musíme to předem hlásit. ????

Je to normální nebo jsem jen měla mylné představy? Všem díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25659
1.11.19 12:15

Pochybuju, že něco takového mají ve stanovách družstva. Nějakej akční dědek, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
1.11.19 12:16

Bydlím v družstve, mám psa, dítě i sítě a nikdo nikdy souhlas nechtěl 8o Když se ti bude chtít na WC, zašla bych na něho zaklepat jestli můžes :D

Příspěvek upraven 01.11.19 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6488
1.11.19 12:17

Ten 1 bod ok, zbytek bych je poslala někam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3862
1.11.19 12:17

Vzhledem k tomu, že byt je v OV, tak může být pánovi jedno, že máte doma UPS a sítě na oknech. A s tím dítětem mě dokonce rozesmál :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jako fakt by chtěl někomu dávat souhlas, zda může mít dítě? :lol: Neneeee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
1.11.19 12:18

@pikola Hnusnej starej důchodce v monterkách. Ve stanovách mají nějaká omezení, ale taky, že se to týká družstevních bytů. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
1.11.19 12:19

Co to je za agilniho debila? To s jako měla za ním zajít a říct mu pane předsedo, dnes ovuluju a chystáme spolu šuk. at. tak abyste věděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
1.11.19 12:20

@JancaS84 K té jedničce je ve stanovách, že se to týká družstevních bytů. Jenže mě přijde, že on bere všechny jako družstevní. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25659
1.11.19 12:20
@Lola07 píše:
@pikola Hnusnej starej důchodce v monterkách. Ve stanovách mají nějaká omezení, ale taky, že se to týká družstevních bytů. :)

Ty jeho požadavky nemají žádné opodstatnění. Nic jim do toho není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
1.11.19 12:24
@Lola07 píše:
Dobrý den, koupili jsme před nedávnem byt. Dům je ve správě družstva, ale některé byty (i ten náš) je v osobním vlastnictví. Je to v baráku tak půl na půl. Asi po měsíci bydlení přišel předseda a vynadal mi, že:
  1. jsme nedali písemnou žádost o povolení domácího zvířete (máme kočku)
  2. jsme bez souhlasu družstva zasíťovali okna a balkon (do fasády se nevrtalo, sítě jsou vyndavací jen zacvakávací do rámu okna
  3. jsme si bez souhlasu družstva nechali zavést UPC (v bytě už bylo, jen jsme služby aktivovali, opět se nic nevrtalo a nezasahovalo se do rozvodu v domě

Navíc, když viděl, že jsem těhotná, řekl mi, že to musím nahlásit na družstvo a že jsem to měla udělat ještě před plánovaným otěhotněním. ????

Mě to přijde jako blbost. Je možný, že by družstvo i v bytě v osobním vlastnictví mělo takovou moc. Těšila jsem se, že vypadnem z podnájmu a budem trochu svými pány, ale tady je to ještě horší. Nemůžem bez jejich souhlasu ani odjet na víkend, musíme to předem hlásit. ????

Je to normální nebo jsem jen měla mylné představy? Všem díky za zkušenosti.

Hlásit, že jedete pryč na víkend? Proooč? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
1.11.19 12:25

Bych po šestinedělí zašla pánovi zazvonit na dveře, že jdete zrovna s manželem provozovat sex, aby to věděl…člověk nikdy neví, jestli z toho náhodou nebude další dítě, že jo :lol: :lol: Pardon, ale fakt mě to pobavilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
1.11.19 12:25

A co v domovním řádu, který vám musí viset dole? Vyjadřuju se teď k bodu 1, zbytek je blbost na entou :D
Asi bych pána příště upozornila, ať si zjistí, co jsou byty OV a co družstva a ať si pořádně pročte stanovy, každopádně je lepší bohužel se všemi pokud možno vycházet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
1.11.19 12:26

Zvíře nemusí hlásit ani nájemník, natož majitel.

Najděte si právníka co dělá nemovitosti, nechte si vysvětlit svoje práva a postavení a pak jasně, nekonfliktně a zdvořile trvejte na svém.

Prakticky - dědkovi je naprosté prd do toho co děláte ve svém vlastním bytě, výjimkou jsou stavební úpravy, které je třeba řešit na stavebním úřadě, což ale rozhodně není zasíťování oken.

No a právníka mějte v záloze, pokud se ukáže že to ponese další problémy. Konzultovat to s někým je cenná možnost a stojí to za ty prachy. Stejně tak občas někomu poslat jasně formulovaný dopis s hlavičkou právní kanceláře, pokud se sousedské spory vyhrotí.

No a na schůze vlastníků ať chodí ten flegmatičtější z vás.

Až to začne být nesnesitelné, tak holt byt pronajměte a pořiďte někde chaloupku na samotě :-D

Příspěvek upraven 01.11.19 v 12:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3602
1.11.19 12:26

Nahlas mu, ze to budou trojcata a ze mu to hlasis dřív než sve mamince :roll: asi se nudi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
1.11.19 12:30

:D :D :D :D Bod s hlasenim plánování dítěte mě velmi pobavil :lol: :lol: nechtěl by se pan předseda účastnit rovnou realizace, aby zkontroloval jestli to děláte dobře :lol: :lol: jinak stanovy a co je v nich, pokud tam nic není, tak nashledanou :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat