Soukromá nebo státní škola?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 03.09.18 22:17
Soukromá nebo státní škola ?

Dobrý večer drahé dámy,
Potřebují poradit, řeším kam dát dceru do skolky/Škola. Žijeme kousek za Prahou a já bojují mezi státním školstvím u nás, nebo soukromým školstvím cca 10 km od nás. Jde mi o to, že chci aby měla kamarády v místě bydliště a po škole mohla lítat po venku a na návštěvy, atp. Zároveň, ale chci aby měla kvalitní vzdělání co se týče jazyků- nezastavam názor, že pokud není dítě úplný idiot, že se jazyk naučí dobře ve škole, navíc ta možnost jazykových pobytů pořádaných přímo školou. Je tu prosím někdo kdo řešil podobnou situaci a jak se rozhodl? Případně další názory, čím víc hlav tím lépe.

Děkuji N.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 03.09.18 22:22

Já osobně bych dala na státní. Pro více důvodu.

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 03.09.18 22:23

@Veru1987
A rekneš mi pro jaké?

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 2 inzeráty 03.09.18 22:27

@Natálka26 10km neni daleko, skolkove dite stejne samotne ven nepustis a nikde nemas jistotu, ze kdyz bude chodit do mistni, tak si deti budou spolu hrat venku. Dala bych prednost vzdelani.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 03.09.18 22:30

Já bych chtěla aby dítě vyrůstalo mezi dětmi které si nemůžou dovolit soukromé vzdělání. Já byla na soukromé střední škole a byli to děti podnikatelu atd. At pozná i skromnost. A spíše bych mu zaplatila kroužky, jazykové tábory. Ale stylem ať ví že jsou děti kteří na to nemají. A jak bude starší může jít na jazykové gymnázium například.Já osobně teda nemám na placení soukromého vzdělání, nebo školku bychom dali ale školy atd. určitě ne.

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 03.09.18 22:31

@janickaIII

Nemyslela jsem pouštět ven skolkove dítě, ale proto aby mohla chodit do aj školy, musí už umět anglicky takže už by musela do školky š aj. Proto se na to ptám. Diky :)

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 03.09.18 22:34

@Veru1987
Díky za názor, sice úplně nesouhlasím stim, že pozná skromnost díky tomu, že bude navštěvovat státní školství, ale i tak moc děkuji za rozepsani. A paradoxně skola je levnější jak školka, kdyby jsi třeba o tom někdy uvažovala ;)

Veru1987
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 03.09.18 22:40
@Natálka26 píše:
@Veru1987
Díky za názor, sice úplně nesouhlasím stim, že pozná skromnost díky tomu, že bude navštěvovat státní školství, ale i tak moc děkuji za rozepsani. A paradoxně skola je levnější jak školka, kdyby jsi třeba o tom někdy uvažovala ;)

To nevím, bydlíme na malém městě. tu je jen statní škola. Ale školek je tu dost soukromých. Možná mě odrazuje zkušenost ze soukromé střední školy.

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 03.09.18 22:46

Dali jsme děti do soukromé školky a potom do jiné soukromé školy. Má to své výhody i nevýhody. Asi se to nedá říct jednoznačně.

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 03.09.18 22:51

@Levandule121
To má vsechno,ale zajímají mě ty nevýhody,můžeš mi to prosím přiblížit?

P4ja
Kelišová 6275 příspěvků 03.09.18 23:02

@Natálka26 No, řeknu ti to asi takhle. U nás soukromá školka. Na začátku mámy nadšené. Atmosféra super a všechno. A po 4 letech nejdřív přišlo zvýšení školného v podstatě hned. Pak zákaz parkování v areálu, odchody učitelek atd. Takže najednou problém a nikam se nedovoláš, protože zřizovatelka je soukromá osoba. A to vše za spoustu peněz.

Ve státní to taky není růžové, ale v podstatě zadarmo.

Co se týká kolektivu dětí, tak si nevybereš nikde. Ale v té soukromé jsou hodně děti a maminy z horních sta, tak to tomu odpovídá. Porovnávání, předhánění v počtu kroužků atd…Samozřejmě nejsou všechny stejné, ale je potřeba počítat i s tímhle.

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 03.09.18 23:04

Nevýhody MŠ: Dojíždění - stání v zácpě, občas se dojíždění protáhlo, děti byly ze sezení v autě unavené, později se zabavily hraním na telefonu. Kvůli dojíždění neuměli pořádně přejít silnici, byli líní, projevilo se to na kondici.Domů jsme jezdili večer vyšťavení, kontakt s dětmi velice omezený. 1 rok, kdy chodilo dítě do státní MŠ v místě bydliště jsme se konečně seznámili s lidmi v místě bydliště. Jak jsme zas začali dojíždět, kontakty zanikly, protože jsme opět neměli čas, abychom je udržovali.

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 03.09.18 23:08

Co se týče rodičů v skromné školce, část byla zvláštní, ale zase tam byli lidé, kteří byli schopní v praci, vedli zajímavé zivoty, nemuseli být tak bohatí, ale měli jako prioritu vzdelani. Dodnes se s nekolika rodinami pratelime, vídáme a trávíme společně volný čas/dovolenou. Byla tam větší sounáležitost, než ve státní MŠ.

Natálka26
Kelišová 5398 příspěvků 03.09.18 23:10

@P4ja

Děkuji za názor. Školné tady je zajete,nějakého extra zvýšení se nebojím,ale je pravda,že to je pro bohatší vrstvu,takže nový mobily,drahý veci/kroužky to je věc co mi vadí. Ale to predhaneni funguje všude,dneska se sousedkou jsem si připadala jako kráva,když mi popisovala jak její skoro 5 letá dcera počítá a píše a ta moje skoro 4 letá tohle nedělá… Tomu se asi neubránil nikde.

@Levandule121
Ano, to je další věc, kontakt s těmi lidmi se kterými tu žijeme. Přesně tohle řeším, když tady nebude nikam chodit tak nebude ona ani my nikoho znát. Zase u nás je to jen 10 km, za některými kroužky odjíždíme ještě dál, protože tady je výběr víceméně nulový.

Asi potřebuju víc názorů jako jsi psala ty, protože jsi resila/řešíš to samé co já.

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 03.09.18 23:13

Další nevýhody: Děti se v britskem systému zaskoluji velice brzy - teď už ve 4 letech. V 5 letech celý den psali, četli, po nástupu do české ZŠ překonáváme odpor ke čtení a psaní způsobeny pravděpodobně drilem v předškolním věku.
Těžká je také návaznost. Jednak dítě rozmazlené soukromým skolstvim si tezko zvyká, jednak se těžko hledá odpovídající následná škola.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >