Soukromá vs. státní střední škola

7.9.20 15:28

soukromá vs. státní střední škola dálkově

Holky, vím že soukromá stojí penízky, ale je ještě nějaký rozdíl mezi soukromou a státní středkou???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1532
7.9.20 15:29

Že na soukromou jdou děcka, které nemají šanci udělat státní. To nemám ze své hlavy, to mi řekla paní, co pracuje ve školství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15028
7.9.20 15:32

Tak primárně to závisí na té konkrétní škole. Jsou prestižní soukromé školy a to i v ČR a jsou třeba střední spojené s většími firmami - např. se Škodovkou, které prostě nabízí výrazně lepší vzdělání, než srovnatelné běžné střední.

A pak jsou střední, které jsou odkladiště pro lemply, jejichž rodiče mají prachy na školné. A pak je všechno mezi tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 15:37

Mě to zajíma hlavně z důvodu, že jsem od pár lidí slyšela že soukromou udělákaždý kopyto 🤣 Ale nechce se mi tomu věřit, však maturitu mají všichni stejnou ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 15:44

Já chodila na soukromou a rozhodně ji neudělal každý. Chodila jsem do stejné školy jako např. Dominika Myslivcová a nic ji nepomohlo, že je známá a ma prachy, stejně ji nechali propadnout a opakovat maturitu :) Od nás ze třídy jeden kluk propadl dvakrát, pak ho vyhodili. Nemám srovnání se státní, ale já jsem byla spokojená. A rozhodně to nebyla škola zadarmo, i když jinak extrémně těžká nebyla taky.

• Citovat
  • Nahlásit
4453
7.9.20 15:48
@Daniela.Novohradska píše:
Holky, vím že soukromá stojí penízky, ale je ještě nějaký rozdíl mezi soukromou a státní středkou???

Záleží na konkrétní škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.9.20 15:51

To je šla od školy. Jsou výběrové, ale i takové, kam jdou hlavně ti, co se na státní nedostanou nebo by nemělo šanci ji udělat. Takové si žáka drží zuby nehty, nevyhodi ho snad za nic. Já mám všeobecně k soukromým školám odpor. Buď jsou tam privilegovani spratci, co si neváží peněz a na vzdělané si jen hrajou, nebo naopak, viz výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 15:56

Od okamžiku, kdy jsem učitelce před 30 žáky musela vysvětlovat, jak je možné, že na soukromou střední školu přijali žáka z osmé třídy, preferuji státní školy. Onen žák propadl a vycházel z osmé třídy a šel na maturitní!!! obor soukromé SŠ. :zed: :pocitac: Výsledek je jasný jak facka - nechají ho doklopýtat k maturitě, podojí o školné, ale maturitu neudělá.
Samozřejmě se nejednalo o „výběrovou“ školu.
Anonym ponechat nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 15:57

Asi jak která. Synovec chodil na státní a v prváku proletěl. Tak přestoupil na soukromou, znovu do prváku. Čtyřletý obor dělal sedm let, odmaturoval na samé jedničky :? Zameškané hodiny mu nemusel nikdo omlouvat, a že jich měl. Prostě tatínek platil, tak lempla nakonec nechali odmaturovat. A takových jich byla plná škola.

• Citovat
  • Nahlásit
2935
7.9.20 16:01

Jak která, když jsem viděla absolventku jednoho soukromého pražského gymnázia, tak jsem se hodně divila. Dotyčná třeba nevěděla kde byla podepsána Maastrichtská smlouva a podobný pecky 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29745
7.9.20 16:06

Říkávalo se, na studia musíš mít. Na státní hlavu, na soukromé prachy.

Ale teď se státní maturitou bych se špatných škol bála. Když nenaučí, tak maturu neudělá. A většina soukromých na mne moc důvěryhodně nepůsobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29745
7.9.20 16:08
Mě to zajíma hlavně z důvodu, že jsem od pár lidí slyšela že soukromou udělákaždý kopyto 🤣 Ale nechce se mi tomu věřit, však maturitu mají všichni stejnou ne?

To platilo dřív. Maturity na soukromých byly fraška.

Teď, se statni maturitou, už ne. Každy kopyto ji může studovat, ale když se nic nenaučí, maturu neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.20 16:11

@Bábrdl
No prave… Takze koneckoncu je jedno jestli statni nebo soukroma ne??? Pokud se ucis, das to. Pokud ne, nedas to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4154
7.9.20 16:33

Samozrejme ze statni je lepsi, na soukr.jdou Ti co se nedostali na statni, tot realita..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.20 16:36

Já bych na soukromou svoje dítě nedala. Viděla jsem to ve svém okolí. Oproti studentům státních škol, ti ze soukromé byli jiní. To, co na základce ještě bylo schované, protože nikdo se nechtěl odlišovat, najednou vytrčelo. Ty ze soukromé byli odvázanější, mnohem, mnohem sebevědomější, drzejší. Nezažili nikdy skutečnou konkurenci, byli ušetření zklamání ze sebe. Nosili nápadnější účesy, v autobuse řešili jen „pařbičky a kalbičky“ nikdo z nich se cestou do školy neučil, alespoň já to neviděla nikdy. Nosili divně nápadně vlasy. Holky extra nazdobené od drahých kadeřníků a v značkové módě, nebo naopak si hráli na děti ulice(zrovna oni!). Z trojkařů a čtyřkařů na ZŠ to byli premianti na SŠ. Už tehdy se k nim učitelé chovali víc, jako ke klientům, než k studentům. Na záchodech si lajnovali Pervitin, ředitelka tehdy byla zoufalá. Že, kdyby všechny vyhodila, co tohle dělají, tak jí škola zkrachuje. Vím to přímo od jednoho táty, který to řešil s našima. Takhle mu prý ředitelka odpověděla. Nebyli to nikdy extra lumeni, ale z těch škol vyšli ještě drzejší a nasbírali přesně ty zkušenosti, o které u dětí nikdo nestojíme. To je jedna škola, jinou neznám. Jen ještě od jedné kamarádky učitelky, učila tam a říkala, že jí do písemek píší takové debility, že to není zvyklá ani od páťáků na zakládce, kde učila před tím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat