Soukromá nebo státní školka, co je lepší?

6
6.10.20 19:37

Soukromá/Státní školka ...?

Zdravím, zajímal by mě jak moc velký rozdíl je mezi soukromou a státní skolkou:-) Mije dcera letos nastoupila poprvé do školky ve 3,5letech. Dala jsem ji do soukromé, i když mě okolí odrazovalo, ze do soukromých školek chodí rozmazlené děti (podle mě úplná pitomost) :-D a ze by dítě mělo vyrůstat mezi „normálními“ dětmi atd. Samé nesmysly podle mě. Každopádně jsem si to udělala po svém a dcera chodí do soukromé. Jako výhodu jsem v tom videla to, ze je tam menší počet děti na jednu učitelku. A ze vyjdou vstříc časovým možnostem rodiče. Tak mi to bylo i řečeno na prohlídce školky:-) školka byla prostorná, kousek od baráku, čistá, se zahrádkou atd. Cena 10tisic/měsíc. Po mesici chození do školky mi to ale zase tak rozdílné nepřijde jako od státní. Počet děti na jednu učitelku se nějak zvyšuje, uz teď jich je ve třídě cca 16-17. Do školky musím přinést dítě max do 8:30 a vyzvednout si ji mohu taky až od 12:30 a max do 13h pak až odpoledne. Bylo mi ale řečeno, ze si mohu dítě přivést podle svých potřeb. Navíc, dcera mi už prisla 2× pocurana ze školky, bez toho aniž by si toho učitelky všimli. Tak si říkám, jaký je tam rozdíl SoukromaVSstatni? Navíc školka to není nejlevnější, proto jsem čekala nějaké kompromisy vůči rodičům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2421
6.10.20 19:42

Tak ve statni je deti myslim max. 28 na 2 ucitelky. Prichod i odchod byva zhruba tak jak pises. Ze je pocurana je blbé, upozornit ucitelky. Do soukromých chodi bud deti, ktere se do státní nedostaly nebo kvuli tomu mensimu kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24006
6.10.20 19:45

Já měla obě děti ve státní školce a ano pravidelně se měly děti vodit do školy do určitého času a vyzvedávat taky až po 12 a pak po 14 až po spaní. Ovšem v případě nouze se mohlo dojít pro děti kdykoliv. Nouze byla doktor, logopedie atd. Počůrané dítě by mi nepředaly, vždy převlečené. Je to ovšem hodně o lidech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
6.10.20 19:49

Tak soukroma nerovna se dobra. To plati i pro statni. Ja mela dite v soukrome akreditovane skolce a byla jsem spokojena. Deti cca 18 na 2 ucitelky. Rano prichod do 9:00 vyzvedavani po obede nejdriv ( narazove dle domluvy kdykoliv kvuli lekari apod). Oni maji taky nejaky program, nelze jim tam vlezt a “narusit” dopoledne.
Za me super pristup, lepsi vybaveni, otevreno celorocne vc. ruznych jarnich prazdnin apod. Individualni rozvijeni dle dovednosti ditete, lepsi komunikace s rodicem, hodne rozmanity jidelnicek. Skolka mela otevreno az do 18:00 ( nevyuzila jsem ale je to dobre ), spousta krouzku “pod jednou strechou”, takze se dite vyzvedavalo az po krouzku.

Příspěvek upraven 06.10.20 v 19:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19168
6.10.20 19:50

Mezi soukromými školkami jsou velké rozdíly. Opravdu kvalitni poznáš tak, že vedle těch triletaku, kteří se nedostali do státní, tam máš i čtyřletáky a předškoláky, kdy se rodičům vyplatí obětovat ten čas a peníze i u dětí, které mohou mít školku zdarma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2870
6.10.20 20:01
@Cuddy píše:
Mezi soukromými školkami jsou velké rozdíly. Opravdu kvalitni poznáš tak, že vedle těch triletaku, kteří se nedostali do státní, tam máš i čtyřletáky a předškoláky, kdy se rodičům vyplatí obětovat ten čas a peníze i u dětí, které mohou mít školku zdarma.

Tak toto není pravda. Nedávno jsem stáhla syna z naprosto příšerně soukromé školky, kde sice bylo par predskolaku, ale syn chodil tam i zpět ztraumatizovany, učitelky vesměs hrubé, neustále na telefonu, dětem se příliš nevenovaly, a nakonec ani syna neuhlidali a vinou nepozornosti učitelky si rozbil hlavu. Takže toto opravdu není kritérium. Teď je v jiné soukromé školce kde jsou max čtyřleté děti a je spokojený, přístup skvělý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
6.10.20 20:05

Syn chodi do statni, zijeme v male vesnici, takze deti tady neni moc. Ucitelky jsou tam dohromady 4 a stridaji se. Nejmemsich deti je tam do 10,starsich do 20,ale jsou spolecne v jedne tride, jen program maji ruzny. Rano se deti vodi do 8,ale kdybych se domluvila predem jinak, tak s tim nikdo mit problem nebude. Jedna holcicka chodi pravidelne az po svacine, pze maminka chodi do prace az dyl a vsichni jsou s tim ok. Prvni dny chodil syn jen na pul hodky, hodinu, do svaciny a az ted chodi normalne do obeda. Ucitelka mi rikala, ze nema problem, kdyby chodil jen na hodku klidne pul roku. Kdyby nebyla korona, normalne bych tam i zezacatku mohla byt s nim. Do jidla ho nikdo nenuti, verim tomu, ze kdyby se pocural, prevlekly by ho. Asi mam stesti na skolku a na ucitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
6.10.20 20:08

Abych doplnila, jen asi to jidlo je minus, ze nemaji na vyber. Ne ze by varili spatne, mivaji vzdy i nejake ovo/zel, ale jen jedno jidlo bez moznosti vyberu je na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
6.10.20 20:09

Ja mela syna 14 dni ve statni skolce. Mne se libila, pekne vybavená, dle mého názoru hodné paní ucitelky, ale moc detí. Syn první 3 dny super, pak se sekl, ze se mu tam nelibi a jen rval. Vzdy cele dopo prorval. Presunuli jsme ho do soukrome, kde bylo 6 deti. Naprosta spokojenost z toho duvodu, ze mu byla venovana pozornost. On zrovna neni dite, ktere by si hralo samo a pozornost dost vyzaduje, takze si myslim, ze to byl hlavni duvod nespokojenosti ve statni. Druhy syn si hraje nejradeji sam a tam problem ve statni skolce neni. Je mu to jedno :nevim: takze zalezi na tvem diteti. Pocuranost nych resila, to by si mely ucitelky vsimnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19168
6.10.20 20:14

@zudina asi mas pravdu, ze to nemusi platit. Ja jen kdyz jsem vybirala soukromou skolku, tak jsem opravdu narazila jak na hlidarny, tak na skolky s plnym poradnikem dlouho dopředu, kde prave zustavaly ty starsi deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2497
6.10.20 20:16

@Klara1411 Ono je to školka od školky, nejde to plošně srovnávat. Moji kluci chodili do soukromé od 2-4 let a pak státní. Tam tedy zatím chodí ten starší. Naše soukromá školka má naprosto skvělé učitelky, jsou tam dvě na max 10 dětí. Někdy tam jsou i holky na praxi. Děti mohou přicházet do 9:00, ale občas přijdeme později a není problém se domluvit. Oproti tomu státní má příchod max do 8:15, což mi trošku vadí, protože teď syna vozíme, než se přestěhujeme. Pokud jde o učitelky, tak osobně mi jedna nepřijde sympatická, ale syn si nestěžuje. Naopak je tam nadšený, opravdu každý den chodí ven, neustále něco tvoří, učí se nové věci. Jak jsem se toho přechodu ze soukromé do státní bála, tak musím říct, že je to naprosto v pohodě.

Naštěstí u soukromé školky si můžeš vybrat, jestli tam to dítě chceš dát nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7042
6.10.20 20:34

Měli jsme dceru v soukromé a po 2 letech na poslední předškolní rok jsme jí dali do státní a je to nebe a dudy.
V soukromé bylo všechno problém. Ve státní jde vše. Hlavně věnování se dětem mnohem mnohem lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1211
6.10.20 20:51

Máme státní školku, příchod od 6.30 do 8.30,vyzvedavani mezi 12.00 až 12.45. Po spaní od 15.00 do 17.00. V případě logopedie, doktora… se dá normálně domluvit.

Dítě se mi tam od září do prosince pocuravalo cca dvakrát týdně, ale vždycky mi ho předali prevlecene a nikdo si nestěžoval, jako jakto nebo tak.

Ve třídě loni 26 dětí, letos 23,učitelka jedna, cca mezi 10.00 až 13.00 dvě.

Všichni super, ochotní, nic není problém. Nestezujou si, ani když dítě nesni oběd, vystrihne scénu, já zapomenu něco přinést nebo tak :lol: Upozorněj, ale v klidu.

Před koronavirem mívali tak jednu akci za týden (divadlo, naučný program, hasiči, dravci…), teď teda nic :,( Předškoláci mají školu v přírodě na deset dní 8o

Kroužky nějaké jsou, ale tam moje děti nechodí. Předškoláci dělají každý den pracovní list, malé děti furt nějaké obrázky, básničky…

Ven chodí, i když je hnusně, aspoň třeba na hodinu.

Za mě super :nevim: Platíme tisícovku měsíčně plus stravné, státní školka. Nevím, co víc bych měla chtít od soukromé, nedovedu si upřímně představit nic, co by za ty prachy stálo…
Myslela jsem původně ten menší kolektiv, ale upřímně řečeno, ono to nijak nevadí… Organizaci učitelky zvládnou i v tomhle počtu, když si děti hrajou nebo lítají po zahradě, tak je jím jedno, kolik jich tam je. Takže leda na nějaké tvoření a vzdělávání by se hodily menší skupinky, ale mám pocit, že to evidentně zvládají i s 23 dětma.

Jo, nevýhody naší školky: cca dvakrát týdně jim po obědě místo čtení pustí televizi :zed:, občas dostanou nějaký bonbon (vetšinou když má někdo narozky), po spaní už nechodí ven (ale moje děti nespí). Občas mívají k jídlu super věci, ale jindy takové prapodivné záležitosti, hlavně k svacinam, nějaké termixy a tak :zed: Ale já jsem dost biomatka :nevim:

Za mě má soukromá školka smysl tam, kde se do státní nedostaneš, nebo pro úplně prťavé děti, třeba čerstvě dvouleté, nebo pro děti, které jsou třeba starší, ale nějak nezvládají, nebo pokud je jediná dostupná státní školka blbá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
6.10.20 21:09

Mezi soukromými školkami jsou velké rozdíly. Některé jsou prestižní a jiné jsou plné buď malých nebo problémových dětí a jejich úroveň je otřesná. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
10.10.20 13:38
No pokud dcerka p
@Klara1411 píše:
Zdravím, zajímal by mě jak moc velký rozdíl je mezi soukromou a státní skolkou:-) Mije dcera letos nastoupila poprvé do školky ve 3,5letech. Dala jsem ji do soukromé, i když mě okolí odrazovalo, ze do soukromých školek chodí rozmazlené děti (podle mě úplná pitomost) :-D a ze by dítě mělo vyrůstat mezi „normálními“ dětmi atd. Samé nesmysly podle mě. Každopádně jsem si to udělala po svém a dcera chodí do soukromé. Jako výhodu jsem v tom videla to, ze je tam menší počet děti na jednu učitelku. A ze vyjdou vstříc časovým možnostem rodiče. Tak mi to bylo i řečeno na prohlídce školky:-) školka byla prostorná, kousek od baráku, čistá, se zahrádkou atd. Cena 10tisic/měsíc. Po mesici chození do školky mi to ale zase tak rozdílné nepřijde jako od státní. Počet děti na jednu učitelku se nějak zvyšuje, uz teď jich je ve třídě cca 16-17. Do školky musím přinést dítě max do 8:30 a vyzvednout si ji mohu taky až od 12:30 a max do 13h pak až odpoledne. Bylo mi ale řečeno, ze si mohu dítě přivést podle svých potřeb. Navíc, dcera mi už prisla 2× pocurana ze školky, bez toho aniž by si toho učitelky všimli. Tak si říkám, jaký je tam rozdíl SoukromaVSstatni? Navíc školka to není nejlevnější, proto jsem čekala nějaké kompromisy vůči rodičům.

No pokud dcerka přišla dvakrát počůraná, tak to bych řešil osobně s konkrétní učitelkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama