Soukromé porodnice/kliniky v Praze

28.1.16 16:08

Soukrome porodnice/kliniky v Praze

Ciao holky!
ziji v soucasne dobe v zahranici, ale rozhodla jsem se pro porod v Praze. Jelikoz nejsem pojistena, ani se nemuzu pripojistit, abych dostala lepsi cenu - tak se koukam po soukromych porodnicich.

Zatim jsem ale nasla pouze Medu na Bulovce a pak nejake dobre hodnoceni Vrchlabi, ale to je na me dost daleko - hlavne je to prvni mimco, a radeji bych mela porodnici bliz :mrgreen:

Zalozila jsem novou diskuzi, protoze hodne jich bylo par let starych..

Mate nejake tipy na soukrome porodnice? :)

diky moc a krasny den!
Moni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

736
28.1.16 16:34

Porodnice Neratovice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9474
28.1.16 17:32
@Sranda mala píše:
Ciao holky!
ziji v soucasne dobe v zahranici, ale rozhodla jsem se pro porod v Praze. Jelikoz nejsem pojistena, ani se nemuzu pripojistit, abych dostala lepsi cenu - tak se koukam po soukromych porodnicich.

Zatim jsem ale nasla pouze Medu na Bulovce a pak nejake dobre hodnoceni Vrchlabi, ale to je na me dost daleko - hlavne je to prvni mimco, a radeji bych mela porodnici bliz :mrgreen:

Zalozila jsem novou diskuzi, protoze hodne jich bylo par let starych..

Mate nejake tipy na soukrome porodnice? :)

diky moc a krasny den!
Moni

Vrchlabí uz nefunguje a taky neznám ač bych taky rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
28.1.16 21:35

Meda rodí na Bulovce, soukromá je to prakticky jen gynekologie, můžete si zaplatit vlastního porodníka k porodu, ale ten vás odrodí na Bulovce, s personálem Bulovky a pod. Rodila jsem tak prvního syna. Také doporučuji Neratovice, tam jsme rodila podruhé, doporučuji zaplatit si tam kromě porodu samotného vlastní porodní asistentku k porodu a máte to úplně nejlepší. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 21:44

@peta h diky za info, ja to mam trosku komplikovane v tom, ze nemam a nebudu mit pojisteni v CR az do porodu, protoze jsem prihlasena v Norsku. Takze moc nevim jak mam postupovat, jestli by bylo mozne si vyplnit nejak zadost na Bulovku treba, ikdyz ziji tady? netusim :/ ale zkusim zjistit. Neratovice se taky mrknu, a napisu jim. Ty ceny jsou bez pojisteni pekne vysoke, ale mela bych to dostat proplacene zpet :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
28.1.16 21:48

Já myslím, že ten základ za porod a hospitalizaci bude všude přibližně stejný. Neratovice mají myslím na internetu i ceník. U Medy počítejte cca 25-30 tosíc navíc za toho svého Dr., ale já bych určitě doporučila ty Neratovice, úplně jiný přístup. ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:00

@peta h Meda si rekla 85.000! coz je uz celkem palka, hlavne kdyz nevim do jakeho limitu mi to pak pojistovna proplati :) Na Neratovice koukam, a zatim z toho mam dobry pocit, napsala jsem jim, tak uvidime. vetsinou maji na strankach cenik pro pojistene. a rada slysim, ze tam maji jiny pristup :mrgreen: jak jsi to udelala pred porodem, jsi odnekud pobliz a nebo si proste vzala taxi/auto? - doufam, ze neva, ze tykem 8o
Je to muj prvni porod, a jeste k tomu to resim z ciziny, tak se asi blbe ptam na vsechno..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
28.1.16 22:07

V pohodě, klidně tykej. ;-) Já u Neratovic někde viděla ceník i pro nepojištěnce, ale to už bylo před 1,5 rokem. Jsem až z úplného jihu Prahy, do Neratovic to mám 45 minut pokud je silnice volná, ale přesto mi to stálo za to tam jet. Pokud není porod překotný (a to je výjimka), tak máš času dost :-). Vezl mě muž, ještě jsme cestou odvezli staršího syna ke kamarádce a to jsem byla doma až do kontrakcí po 3 minutách :-D To teda nedoporučuju, ale dokud to není tak po 5 min, tak je pořád času dost a pak se pomalu sbalit a jet. Kdyby bylo nejhůř, tak míjíš cestou několik dalších porodnic a akutně tě stejně vezmou a nenechají v autě, ale to opravdu standartně nehrozí. Neratovice jsou už tou péčí mezi maminkama tak vyhlášené, že tam jezdí i z mnohem větší dálky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:10

@peta h diky, uklidnila jsi me, ja si predstavuju jak to zacne a musim hned jet, ikdyz vim, ze to tak neni :mrgreen: a jedna se o tuhle ALMEDA, a. s. - privátní nemocnice NERATOVICE, vid? ps. krasna fotka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
28.1.16 22:12

Tak jsem to našla: Neratovice spontánní porod - 46 000,–- Kč Pak se připlácí za pokoje, podle toho kolika lůžkový je, připlací se i za ty vícelůžkové, ale to už jsou malé částky a hlavně v tom máte i potřeby jako neomezeně poporodních vložek, plínek a podobně, co vám jinde dávají na počet pokud vůbec, takže to výsledně vyjde na stejno. A za vlastní PA jsem platila 7 tis, může to být už víc, ale pořád se to vyplatí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:14

Tak to je uz hezci cena, hlavne, kdyz vim, ze je tam dobry pristup a maminky tam jezdi z cele CR! :mrgreen: Jeste jednou diky Peto! jsi zlata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
28.1.16 22:17

Ano, to je ono, ALMEDA. A mají i premiovou ambulanci, lépe vybavenou, nečekáš, si objednaná přesně na čas, 3D ultrazvuk v tom, je to příjemné, normálně se to připlácí k té ceně porodní asistentky, ale píšou že samoplátci to mají už v těch 46 tis. zahrnuté.

Ne ne, tak to vůbec není. Když to hodně zjednodušším a shrnu, tak většinou (samozřejmě to nejde takhle tabulkovat, ale pro představu) to vypadá tak, že ti začnou slabé kontrakce třeba po 20 min, to někdy ani nevíš jestli už je to vlastně ono nebo tě tam jen něco trochu tlačí :-D A to máš třeba 2 hodiny, pak se postupně interval zkracuje a bolest zesiluje, třeb adalší dvě hodiny po 16 min, pak po 12 min, pak po 8 min a než dojdeš vůbec k těm kontrakcím po 5 minutám kdy máš pomalu jet, tak to je třeba 8 hodin od první kontrakce :-D A to tě ještě třeba další 4 hodiny čekají, Samozřejmě může to jít rychleji nebo pomaleji, ale řekněme, že takto to bývá, Nebo ti odteče nejdřív plodová voda, vůbec dřív než začnou kontrakce a pak se musíš do 2-3 hod dostavit do porodnice, jen z toho důvodu, že jak už není chráněno plodovou vodou, tak je tam riziko infekce, tak pro jistotu, ale i to s přehledem zvládneš, času dost. Překotný porod nebývá tak častý, takže si nepředstavuj scénu z americkýho filnu jak tě rodící a hekající veze taxík po městě rychlostí 200 km za hodinu :-D

PS: Děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1170
28.1.16 22:19

Není zač ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:21
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
15.3.16 23:26

Moc děkuji za toto vlákno. Zkoumám to už od listopadu a teprve teď jsem našla tohle, kde jsem se něco dozvěděla.
Ještě mi chybí informace, jestli má někdo zkušenost s přepravou do porodnice, když mě nemá kdo odvézt (jedině já sama) a bylo by to z Prahy do Neratovic?
Tam mě sanitka neodveze, pokud vím, nebo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama