Soukromý balík z Anglie

221
27.3.21 12:32

Soukromý balík z Anglie

Zdravím,

nemá někdo zkušenosti se zasíláním soukromého balíku z Anglie teď po 1. 1. 2021 a povinnosti platit z balíku DPH, případně clo? Švagrová žijící v Anglii mi poslala balík a já jsem z něj musela zaplatit DPH. Nevím, zda se nespletla a neposlala mi nějaký typ obchodního balíku. Nevim, zda se tato povinnost nově týká i soukromých balíků. Vím, že se platí DPH/clo u zboží (objednávky od zahraničních řetězců např.) Ale soukromy balík?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2102
27.3.21 12:38
@monikek píše:
Zdravím,nemá někdo zkušenosti se zasíláním soukromého balíku z Anglie teď po 1. 1. 2021 a povinnosti platit z balíku DPH, případně clo? Švagrová žijící v Anglii mi poslala balík a já jsem z něj musela zaplatit DPH. Nevím, zda se nespletla a neposlala mi nějaký typ obchodního balíku. Nevim, zda se tato povinnost nově týká i soukromých balíků. Vím, že se platí DPH/clo u zboží (objednávky od zahraničních řetězců např.) Ale soukromy balík?

Tak vzhledem k tomu, že VB už není v EU, tak nad nějakou hodnotu věci musíš platit jak DPH, tak asi i CLO a poplatek poště za výpočet. je to stejné jako když si necháš zaslat něco z Číny třeba a má to vyšší hodnotu než 22 EUR aktuálního kurzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
27.3.21 12:40

@monikek a jak to posílala, v obyč. bublinkové obálce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7783
27.3.21 12:40
@Proto02 píše:
Tak vzhledem k tomu, že VB už není v EU, tak nad nějakou hodnotu věci musíš platit jak DPH, tak asi i CLO a poplatek poště za výpočet. je to stejné jako když si necháš zaslat něco z Číny třeba a má to vyšší hodnotu než 22 EUR aktuálního kurzu.

To je ale když nakoupís od firmy ne? A ne když ti pošle tetka z Anglie 10 vajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53012
27.3.21 12:44

Pokud to pošle jako dárek a udá tomu malou hodnotu (do 45 Eur u soukromých balíků, tuším), tak by se DPH platit nemělo. Jediný rozdíl mezi nákupem z obchodu a soukromým balíkem je v té hranici, odkdy se poplatky platí (22 vs. 45, teď si ta čísla z hlavy přesně neamatuju, ale nebude problém dohledat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53089
27.3.21 12:51

Nám včera normálně došel pro děti na Velikonoce od rodiny v UK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
27.3.21 13:17

@Morska vila Je to 7kg balík o rozměrech cca 25-30 cm/strana. Jako obyčejné psaní to nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53012
27.3.21 13:59

Tak nejde o rozměry, ale o uvedenou hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
27.3.21 14:09

@ugluk ano, vím, že jde o hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
27.3.21 14:11

@ugluk Balík u sebe osobně ještě nemám. U švagrové zjišťuju, jakou hodnotu na něm uvedla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
27.3.21 14:13

@Proto02 vzhledem k tomu, že jsem si nikdy nenechávala nic posílat z Číny, USA ani jiných mimounijnich zemi, tak jsem po tom nepatrala. Až teď se mě to týká. Proto vznesený dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
27.3.21 16:09

@monikek Bohužel je to neštastná kombinace balík 7kg a pojištění balíku, celníci si určitě myslí, že se jedná o nákup z intenetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
27.3.21 18:59

Tak jako když mi posílá kámoška věci z USA tak taky platím DPH a clo. Pokud sou to nový věci tak většinou se doplácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
28.3.21 09:14

Děkuju všem za reakce. Našla jsem informace. Jedná se skutečně o hranici 22 euro pro DPH a 45 euro pro clo. Jen mi vrtá hlavou, jestli jsou celníci oprávnění balík deklarovaný jako dárek a s uvedenou hodnotou, která je osvobozena od cla a DPH, považovat z nějakého důvodu (třeba zrovna váha nebo rozměry) za balík obchodní, tudíž dopočítat DPH nebo clo. Nevím teda, jestli by to mohli udělat bez svolení adresáta. 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
28.3.21 09:16

Jinak v mém případě švagrová uvedla hodnotu 20 liber, což je v přepočtu 23,3 euro, takže proto předpokládám to dopočtené DPH.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat