Sourozenci - dělali vaše rodiče rozdíly nebo je děláte vy?

Anonymní
20.3.17 12:01

sourozenci- dělali vaše rodiče rozdíly nebo je děláte vy?

Mám dva mladší sourozence, brácha je mladší o rok a půl, segra o tři, když šlo o domácí práce, zbylo to vždy na mě: Brácha je chlap, tak přeci nebude umývat nádobí, věšet prádlo, uklízet… A segra je malá, až ji bude jako tobě, tak bude muset také něco dělat. Že ji nikdy jako mě nebylo, je snad jasné. Vždy byla o ty tři roky mladší. A vánoce? narozeniny? narozeniny se u nás odbyly čokoládou, já se musela podělit, sourozenci nikdy, vánoce? vzpomínám na jedny, kdy jsem dostala papuče a ručník, segra řetízek a brácha hodinky. Nestěžuju si, jenom mě zajímá, zda to jinde bylo podobně :lol: :) Nedokážu si představit, že bych dělala mezi dětma rozdíly, máma je má mít ráda všechny :mrgreen: :P

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

5700
20.3.17 12:08

To mě moc mrzí :hug:, špatně se s takovým křivděním žije.
A ne, nezažila jsem to. Jsem nejstarší ze tří sourozenců a máma k nám přistupovala vždycky stejně. Nebo aspoň si nic takového nevybavuji.
Sama mát tři děti a snažím se být spravedlivá. Holky jsou od sebe o 2 a 3/4 roku a domácí práce dělají vždyc spolu, vždycky si jen po dnech nebo týdnech vymění činnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 12:10

Já jsem to zažila z opačné strany. Sourozenci jsou o 10let starší a já jsem se narodila do jiné finanční situace. Ne, že by nás rodiče měli jinak rádi, ale mně mohli koupit dražší dárky a lepší oblečení apod. Bohužel mi to máma neopomněla občas předhodit. Oni neměli vlastní pokojík, měli málo oblečení, hračky podědili… Při tom i já jsem žila hodně skromně. Ač za to nemůžu, trpím vůči svým sourozencům pocitem viny. Chodila jsem i na terapii, abych se toho zbavila.

• Nahlásit
  • Citovat
20.3.17 12:11

Nechápu, nezažila jsem, nikdo nedelal mezi mnou a sestrou rozdily a já miluju obě své dcery stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 12:13

Je to průser, když se dělají takovéhle rozdíly. Kor, když kluk nemusí umývat nádobí, protože je kluk… a pak to přenesou dál a chlapi jsou zvyklí na to, že se jím i talíř odnese ze stolu do dřezu a sám se umyje :zed:
Né, toto nepraktikuj, měj děti ráda stejně, ať si nic nevyčítají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 12:14

Ja ti tak rozumim. U nas temer stejne i dneska ( ja 30, bratr 28). Stve me to, ja sem prece ta sobestacna a zodpovedna. Mama s babi brachovi platej dluhy, ale me reknou, ze je potreba za 300 nechat ostrihat psa, kdyz mam 5tis. rodicak. a to je jen zlomek toho, co se deje. Moc spatne to snasim :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
20.3.17 12:15

:mavam: nevím co na to říct, dvě děti nemám, ale toto je moje noční můra, že budu dělat rozdíly :zed:
Protože v práci, když poslouchám kolegyně, tak zatím jsem pochytila, že každá má mezi dětmi svého oblíbence. Nevím, zda se tak projevují i doma, ale snad se ovládají a svou náklonost alespoň trochu maskují. :pocitac:
Takže za mě ano, rozdíly se určitě mezi sourozenci dělají. Ale nic nelze paušalizovat, že ano :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 12:20

Měla jsem to podobně. Brácha je ode mě 5,5 roku mladší a ségra o celých 11 let. Vždy jsem dělala vše já. Chlap je chlap, ten nic nemusí, maximálně si vysát pokojíček. I když já v jeho věku už dávno dělat musela. Ségra byla malé škvrně. Co se týče narozenin a svátků. Když já měla narozeniny, tak dostali všichni stejně, aby nebylo ostatním líto. Když měl svátek brácha, dostal jen on, já nic :D To samé ohledně výchovy. Mě máma řezala, vlastní názor byl špatný a drzý. Teď vidím u mladších sourozenců co žijí stále s mamkou, že jsou drzí jak opice, prd dělají a jsou rozcapení a následky to nemá. Můžou vše a mají všechno. Ségra má růžové šatičky, krásné legínky, botičky. Já byla oblékana jako kluk..šílené 8o To samé brácha. To co on si dovolí k máme v pubertě, já nemohla. Myslím, že u nás ale hraje roli velký věkový odstup.

• Nahlásit
  • Citovat
6075
20.3.17 12:24

Jsem mladší. Bratr byl jediný kluk v široké rodině.
Taky je chytrý, gympl a 2 tituly z VŠ.
Když jsem já na ZŠ uvažovala o gymplu, řekla mi máti, že jsem blbá, že na gympl mi nedovolí jít.
Taky jako chlap přece nebude nakupovat, prát, věšet prádlo, žehlit, mýt nádobí.

U svých dětí se snažím nikoho neprotěžovat. Máme dvě dcery. Ale musím se přiznat, že jsem někdy „tvrdá“ na starší. Ale zase pokud to přepísknu, uvědomím si to a omlouvám se. V poslední době jsem se naučila nejdřív přemýšlet a pak teprve konat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
20.3.17 12:24

Ne nedělám mezi nimi rozdíly i když jsou kluci od sebe 7 let…vim jak to dopadá, u manžela to tak bylo celej život jeho rodiče upřednostňovali o jeho o 5 let mladšího bráchu a je to vidět do dnes..jen ted´pro změnu ta upřednostňovaná je švagrovo holka před našima klukama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 12:27

U nás dělají rozdíly prarodiče. Mám dvě děti a moji rodiče protěžují starší dceu. Mají pocit, že když byla dlouho jedináček a ted se jí narodil brácha, že je odstrčená a mají tendenci jí to vynahrazovat. Výsledek je, že dcera je drzá a mého synka si sotva všimnou. Má rok a babička ho hlídala všehovšudy 4× na celkově tak 7 hodin. Dceru hlídávala často a i ted si ji berou na víkendy, na výlety. Je mezi nimi rozdíl 8 let, což je někdy celkem problém, každé dítě potřebuje jiný druh péče a pozornosti, jiné aktivity…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14177
20.3.17 12:28

U nas se rozdily delaly a velke. Matka by to samozrejme poprela, jak jinak. Jsme tri, ja jsem nejstarsi, pak mam jeste bratra o rok mladsiho a sestru o 7 let mladsi.

Domaci prace typu umyvani nadobi, vysavai kobercu a vytirani podlahy bylo v zasade na mne. S nadobim jsem zacala uz nekdy v 6. Bratr byl vzdycky ten mladsi, takze on nemusel nikdy nic. V puberte mu mamka naparila vynaseni kose a vysavani obyvaku, na coz on vyslovene kaslal. Kazdy vecer mega hadka, kdy mama uz hystericky rvala, kdy to konecne udela… on to klidne odsouval i 2 tydny. Kdyz jsem to nakonec chtela udelat ja, aby byl klid, popral se se mnou o vysavac a dostala jsem od nej pres tlamu.

Jeho sprostarny, provokace a i agresivni chovani vuci moji osobe se zasadne neresilo. Kdyz jsem si na nej stezovala, tak rodice bud mlceli, nebo natvrdo rekli, ze oni to resit nebudou. 8o

Sestra byla samozrejme vzdy miminko, i kdyz ji uz bylo 11. Abychom byli ferovi, sestra byla velice hodne a klidne dite. Narozdil ode mne a bratra, ji rodice nikdy nemlatili. Takze sestricka je andilek, ktery se povedl cely po mamince. Cele detstvi jsem slychala, co ja jsem za parchanta. Jedina radost moji mami v zivote je moje sestra, ktera se ji jako jedina povedla. Obcas matka mela depku, takze padaly hlasky, ze ona se sbali, vezme segru a nas necha napospas nasilnickemu tatovi, po kterem jsme se povedli (ja a bratr).

Bylo to krasne detsvi… a jak rekla tuhle moje mamka: ale prosim te, tak hrozne to nebylo.

No, jak pro koho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
20.3.17 12:36

Mám staršího bratra o 7 let. Rodiče rozdíly dělali a ani si to neuvědomují… no, budu se snažit rozdíly nedělat, až bude mít náš malý sourozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47760
20.3.17 12:36

Ano, dělám mezi dětmi rozdíly, ale nejstaršímu synovi bude letos 15, prostřednímu 6 a nejmladsimu 4 roky, takže tam rozdíly jsou. Prostřední je ke všemu částečně fyzicky a psychicky hendikepovany, takže tam prostě nejde nedělat rozdíly :? Co se týká dárků, tak nejstarší chápe, že má méně dárků, ale jsou v jiné cenové relaci než těch menších dětí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 12:39

Ja jsem jedinacek, takze jsem nic takoveho nezazila.

Ale manzel je ze 4 deti a jako peklo. Do skoly dostavaly deti i rozdilne svaciny! Na skolni vylet (lyzak apod.) mohl jet jen nekdo. Manzel je tim tak poznamenany, ze se treba se musi koupit ponozky vsem, ne jen tomu, kdo je potrebuje apod.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama