Reklama

Sourozenci do jednoho oddělení ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jana1891
Povídálka 19 příspěvků 11.01.17 10:05
Sourozenci do jednoho oddêlení ve skolce

Sourozenci jsou 2 roky od sebe. Za 3 tydny je zápis do skolky. Mam je zapsat do stejného oddêlení? Je spousta pro a proti. Proto nejsem jeste rozhodnuti. Pro co jste se rozhodly (i) vy a PROČ?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 11.01.17 10:07

Tak já toto řešit nebudu, u nás na vesnice je jen malá jednotřídka, takže budou spolu a jsem za to ráda. Mladší je na mě hodně fixovaná, tak tam bude mít aspoň staršího bráchu. A navíc se jim bude lépe vysvětlovat, že jdou spolu a oba musí…

Vlaďka28
Echt Kelišová 9798 příspěvků 11.01.17 10:09

My na vesnici máme jednu třídu, tudíž děti jsou všechny spolu. A já jsem v tom viděla jen pozitiva! Mladší Klárka ve školce nikdy nebrečela a chodila od začátku ráda, když tam měla brášku. :palec:

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 11.01.17 10:12

Můžu se zeptat, jaké proti myslíš? Mě napadají jen pozitiva, klidně bych je dala spolu.

smurfka
Nadpozemská drbna 29413 příspěvků 11.01.17 10:14

Já je budu dávat do jedné třídy..budou tam spolu jen rok. Navíc mladší si rychleji zvykne když tam bude mít brášku. Pozitiva vidím ve stejném programu..ve stejný den výlety, divadla, focení, besídky atd..takhle bych musela chodit na dvě různé v různých dnech..navíc jsem s učitelkama od staršího spokojená a budu ráda když tam bude i mladší.

žádné proti nevidím..ty vidíš jaké proti? :think:

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 11.01.17 10:19
@jana1891 píše:
Sourozenci jsou 2 roky od sebe. Za 3 tydny je zápis do skolky. Mam je zapsat do stejného oddêlení? Je spousta pro a proti. Proto nejsem jeste rozhodnuti. Pro co jste se rozhodly (i) vy a PROČ?

neumím si představit ta proti.. já vidím samá pro..

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 11.01.17 10:19

@jana1891 Já chtěla dát kdysi děti do stejného oddělení, ale nakonec se nějak ve školce přepsali a dali mi je zvlášť. Říkala jsem si, že to tak prostě mělo být a neřešila a ukázalo se, že to v jejich případě bylo dobře. Jsou necelé dva roky u sebe a nikdo je ve školce nesrovnával, taky si našli každý své kamarády. Syn je dosti dominantní, takže vím, že by se dceru neustále nějakým způsobem snažil řídit - jako s kým se nekamarádit, s kým jo, s čím si hrát, takhle na ni neměl vliv. Denně se vídali ve školce na zahradě, takže kontakt tam byl. A co hlavně - měli si pak doma o čem vyprávět - co dělali, jak se měli. A prostě se na sebe domů těšili :D

jenny.fields
Generální žvanilka 24607 příspěvků 11.01.17 10:21

Měla jsem děti rok ve stejné třídě, byla jsem ráda, mladší nastupovala v necelých třech a starší bylo už skoro 6. Takže ji různě pomáhala.
NEgativa to má pro toho staršího, na kterého se většinou ten mladší lepí, apriori se předpokládá, že mladšímu bude pomáhat, mladší narušuje jeho vztahy s kamarády, kteří jsou většinou starší než ten mladší, takže o prcka zájem nemají.

Každopádně z mého pohledu pozitiva převládly, s pohledu mé dcery určitě ne.
Teď chodí dvakrát týdně na judo a mladší jsem dala jeden den do jiné skupiny, byť mne to stojí čas ji tam vozit, právě proto aby starší netrpěla tím, že má pořád svůj (zlobivý) ocásek.

kotyk
Echt Kelišová 7884 příspěvků 11.01.17 10:23

Naše starší musely každé do jiné třídy, protože se naprosto neuvěřitelně buzerovaly (prostě se komandovaly, co, kdo, kde a jak se má provádět) a celkem dost to narušovalo jak jejich tak okolní vzdělávací proces :mrgreen:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 11.01.17 10:26
@kotyk píše:
Naše starší musely každé do jiné třídy, protože se naprosto neuvěřitelně buzerovaly (prostě se komandovaly, co, kdo, kde a jak se má provádět) a celkem dost to narušovalo jak jejich tak okolní vzdělávací proces :mrgreen:

Jojo, komandovat je to správné slovo :mrgreen: :lol: Jsem si nějak nemohla vzpomenout.

fia80
Závislačka 2966 příspěvků 11.01.17 10:27

Pokud není mladší dítě společenské, tak je společná třída pro to starší dítě zátěž. Protože se dle slov ředitelky školky věší na svého většího sourozence a starší to má těžší. Otázka je jaký mají mezi s sebou vztah - předpokládám, že hezký. Moje děti se mají celkem rády a vyhrají si a myslím, že dcera by měla potřebu bráchovi pomáhat, ale vadilo by ji, že na ni visí. Byli jsme teď 5 dnů u mé ségry a nechali jsme ji na konci pobytu cca 45 minut děti na hlídání. Měla tam i své děti. Jak jsme tam nebyli, tak ségra říkala, že syn se na dceru nalepil a vůbec se od ní nechtěl hnout i když předtím si tam hrával s dětmi i samostatně.

Mám děti taky 2 roky od sebe. Nyní jsou každý ve své vlastní třídě. Syn bude mít 3 roky v dubnu a do školky chodí od listopadu. Sice mi tam někdy příjde ztracený a se ségrou by to pro něho bylo jednodušší. Např. syn ve školce zatím nemluví s učitelkami ani s dětmi. Vím, kdyby tam byl se ségrou, tak že by se lépe zapojoval a když by nekomunikoval s učitelkami, tak by díky ségře už mluvil a více si hrál s děmi.

Taky u mě tehdy rozhodovalo to, že bych dceru musela dát do společné třídy a tím ji připravit o její 2 kamarády, které teď má.

Ono to stejně naplánovat optimálně nejde. Otázka, na kterou si musíš odpovědět je: Chceš to ulehčit mladšímu? Pokud ano, tak společná třída. Chceš to zkomplikovat staršímu?

Nyní mě rozhodování o společné nebo rozdělené třídě čeká znova. Jelikož se stěhujeme v březnu do zahraničí. A tam se mi ještě k rozhodování přidala další věc a to je jazyk, který zatím ani jedno dítě neumí.

elen-ka
Extra třída :D 11923 příspěvků 10 inzerátů 11.01.17 10:29

Tak ono hodně záleží na povaze dítka, ale já u svých bych je dala zvlášť, právě ze stejných důvodů jaké tu psala @Amys . Doma se snaží syna dirigovat a já si myslím, že je lepší, aby si našel sám své kamarády a dcerka ho nekomandovala.

smurfka
Nadpozemská drbna 29413 příspěvků 11.01.17 10:29

Jako do stejné třídy v zs bych je nedávala..ale ve školce je dám..

MisaHanuska
Extra třída :D 10966 příspěvků 11.01.17 10:30

Mám aktuálně ve školce dvě děti a dopoledne jsou každý v jiné třídě a od spánku potom spolu. Mladší dítě je docela mamánek, tak mu to tam starší ségra první rok ulehčuje. Naopak, když byla dcera mladší a byl tam s ní starší brácha, byly děti každé ve své třídě. Oni jsou od sebe 18m a starší má vůči mladší velké ochranitelské sklony, tak jsme prostě chtěli, aby si každé dítě budovalo svůj prostor.

jana1891
Povídálka 19 příspěvků 11.01.17 10:35
Proti

Vetsina maminka je dava od sebe. Aby si kazdy vytvoril vlastni okruh kamaradu. Aby starsi neuMetall cesticku mladsimu. A hlavne, nemusi nic objevovat. Nedelej to tak, dela se to takhle, poucuje. Batolit sezacal pozdeji, jelikoz mu bracha prinasel hracky. A asi ze nechodi poradne do jesli, jen na 3 hodiny ve ctvrtek a patek, tak i nemluvi. Jeho bracha uz mluvi aspon 20 slov pul roku. Kdyz bude mit brachu, tak se zase domluvi spolu beze slov.
Manzel je pro 2 oddeleni. Jenze ja jsem ten, kdo je vodi a vyzvedava. Kazde oddeleni ma „les“ v jiny den. To je pak rano do skolky s jednim, s druhym k lesu, v Poledne toho z lesa vyzvednout. Druhy den znova.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama