Sourozenci - nezvládám to

Anonymní
16.9.19 19:17

Sourozenci - nezvládám to

Prosim o nazor zvenci, protoze se v tom dost placam. Mam 2 kluky, 3,5 roku a 1 rok. Starsi je na mladsiho hrozne hnusnej. Sice ho uz primo nemlati, ale shazuje ho na zem, treba i ze sedu nazad. Porad na nej pisti Mimi ne, bere mu vsechno z ruky. Nemuzu je nechat ani chvilicku o samote. Od zari chodi starsi do skolky, ale zatim jen do obeda, takze ho mame cele dny doma. Slibovala jsem si od toho, ze se zabavi, bude mit nove podnety a prestane to, ale zatim se nic nemeni. Zacinam kolabovat, cele noci nespim, bud se deti budi, nebo jsem z nervu cela napjata a nespim. Ve dne uz obcas skoro omdlevam unavou. Manzel me sem tam necha vyspat, ale vubec uz to nepomaha. Vycitala jsem si, ze to synovo hnusne chovani prameni z tech mych uletu, kdy treba zarvu nebo placnu, protoze tohle nasili je na me jako cervena barva na byka. Ale i tohle jsem uz vymytila, snazim se, aby to vsechno po me stekalo, a celkem se dari. Ale oni na me vzdycky navali vsechny sve emoce a nepohody, do toho na sebe zacnou navzajem zarlit (pochovam jednoho - rve druhy - a naopak). Nedelam cele dny nic jineho, nez ze si hrajeme a mazlime se, ale ty deti mi porad davaji najevo, ze na nich pacham hrozne nasili. Pritom zkousim nevychovu, driv laicky, ted i s kurzem. Ja fakt uz nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13462
16.9.19 19:24

To jsou ty věkové rozdíly „hlavně aby si vyhráli“ :roll: staršího bych dala do školky do odpoledne a hlavně ho za takové násilí určitě nemazlila. Ty si dej meduňkový čaj než tě klepne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
16.9.19 19:31

Hele me nevychova pripada hezka a logicka, ale co jsem zkusila, tak nefungovalo.. musi to byt hrozny a tohle uz bych resila s odbornikem, at se to netahne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 19:31

@terien To je vekovy rozdil „aby navazovala materska“. Dokud jsem ho za to trestala, byl silene kruty. Ted je to prece jenom trochu mirnejsi. Zkousim strategii „neucit ho, ze nasili na slabsim je normalni“. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
11006
16.9.19 19:32

Tak tohle ti nezavidim. Tohle byl u nas uplne perfektni cas, taky oba kluci a ten mladsi si byl uz schopny hrat, chodil, zakladni slova…jenze starsi si s nim hral a ja pomalu nemela co delat, jak si vystacili. Rozhodne za to nemuze to, ze obcas na ne zarves nebo placnes. Mne to taky obcas ulitlo…ja nevim, mela by stacit trpelivost, zakazovat starsimu se chovat hnusne, porad dokola dokola…snad pomuze i ta skolka, ted je jeste brzo na nejaky „vliv“ skolky. Musi mit nejake hranice. Mamy, ktere si neco ve vychove vycitaji maji tendenci dovolovat detem prilis :think: Musis se otrepat, obrnit a nedelat si hlavu z toho, ze neco delas blbe. Nedelas, jsi matka, ty rozhodujes o tom, co je dobre a co blbe! Ony ty decka jsou predevsim strasny potvurky, jakmile zjisti, ze na tebe neco plati (treba rev, ze se mazlis s tim druhym), tak to budou delat a jsou v tom fakt dobry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
16.9.19 19:33

Taky si myslím, že jste neodhadli věkový rozdíl. My máme dva roky a deset měsíců rozdíl a vyšlo to skvěle. Malá už byla bez plen, nikdy malého nevzbudil, ani v autě!!!Když seděla vedle něj. Žárlila jen trošku. Vyhrají si doteď…10, 5 a téměř 8 let… :srdce: :mavam: Drž se a opravdu do školky na celý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 19:34

@Lumíkovec Myslis, ze uz je to za hranou? Nevim, jak to maji jinde, taky slycham hruzostrasne historky :nevim: Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
20167
16.9.19 19:35

Me by teda svihlo. Starsi byla desne narocny dite, opravdu :zed:,jsem rada, ze mam holky 5 let od sebe a druha je zlata a abnormalne splachovaci a ze uz jsou velky.Byt tebou, necham starsiho normalne ve skolce do odpoledne. Uprimne, to mimco si zaslouzi taky klid a starsi bude mit vetsi zabavu. A ty se musis naucit odpocivat, nebo te toto vsechno dobehne a odnese to zdravi. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11006
16.9.19 19:38

Jinak receno, starsi zacne mlatit mladsiho a tvoje reakce, je ze si vycitas, ze neco delas blbe…a on to vidi. :think: Mas zcela srozumitelne dat najevo, ze blbe se chova on. Ja mam na tyhle situace pro dcerku vyraz v obliceji, neco jako velke prekvapeni a zdeseni dohromady. :lol: Neco jako: jak muzes?!…ona se vzdycky uplne zarazi a pretoci to do toho, ze je obet a potrebuje utesit…no ale to je takovy nas zpusob. Jen davam priklad. Nekdy mam pocit, ze ty decka snad vidi do hlavy, ctou myslenky, ze jsem dnes nas…, ze mam dobrou naladu, ze ji to stejne dovolim atd atd…hlavne zahod vycitky, kdyz uz nic, tak jsou predevsim k nicemu, nicemu nepomuzou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1139
16.9.19 19:39
@Anonymní píše:
@Lumíkovec Myslis, ze uz je to za hranou? Nevim, jak to maji jinde, taky slycham hruzostrasne historky :nevim: Zakladatelka

No ja si myslim, ze kdyz si z toho uz takhle vyrizena, ze uz to je za hranou. Vim, ze se tohle deje, ale asi to nebude tak uplne casty. Ja treba nikoho takovyho neznam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 19:39

@truelly no vidíš my mame rozdíl 26 měsíců přesně na den a syn dceru od narození miluje, o hračky se s ní dělí, dává jí jídlo ze sveho a tak. Takže ani malý rozdíl není na škodu ;) a kdyby to šlo měla bych klidne rozdíl ještě menší. Starší bude mít v listopadu 3 a do MŠ chodí taky jen do oběda, nevidím důvod proč by tam měl být do odpoledne, když jsem doma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11006
16.9.19 19:43

@Kristyna.Vechtova ono to bude asi i o tom, jak se poskladaji k sobe osobnosti deti. U nas je ten hodny prave ten starsi. Mladsi se umi vzteka, provokovat d oted…a starsi byl trpelivy. Byli zlati nez starsi prisel do puberty a prisel o svou povestnou trpelivost, zacaly treci plochy… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 19:44

Staršího do školky na cely den? A kdy si pak s mladším sourozencem má vybudovat vztah?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.9.19 19:46

Máme rozdíl čtyři roky, čerstvě 6 a 2 ale je to šílený, hrozný asi se půjdu utopit. Mlátí se, rvou, kopou, koušou, škrabou, nic nepomáhá ani vysvětlovat ani trestat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.9.19 19:47

@Lenka_Hal Zkousela jsem vsechno mozne. Ne ze bych se jen litovala :nevim: Napred jsem davala facky, zurila, pak jsem zkousela odchazet, s miminem i bez, a ted jsem v modu " je jedno, jak to zahraju, hlavne to prezit a nevybublat". Takze jsem dost apaticka, jenom zabranim nasili. Neresim vinika, pomazlim oba. Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama