Sourozenci s malým věkovým rozdílem

Anonymní
15.7.19 21:48

Sourozenci s malým věkovým rozdílem

Ahoj, jsem mladá maminka, co ani ne rok od porodu zjistila, že je opět těhotná. Věkový rozdíl mezi dětmi by měl být 20 měsíců. Chci se zeptat maminek v podobné situaci, jak to zvládají, výhody a nevýhody. Potřebuji povzbudit a dát odvahu, že to jde zvládnout. Mám velké obavy, protože při prvním jsem po porodu měla poporodní splín a celkově jsem nervák, mám strach že to prostě nedám, i když je prvorozený hodný a učenlivý.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
337
15.7.19 21:55

Ahojda, já mám rozdíl mezi dcerami 17,5 měsíců. Plánovaně. Občas je to více náročné, občas méně. Nezměnila bych. Nyní jim je 1 a 2,5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16484
15.7.19 21:55

Dáš to, neboj. Se dvěma dětmi je sice víc práce, ale je ti to už tak nějak šumák. Co jsi hrotila u prvního, u druhýho sotva vnímáš. Největší pohoda je, že ty děti si hrajou spolu a ty se jim nemusíš nonstop věnovat. Mě je se dvěma dětmi líp než mi bylo s jedním a to jsem měla zlatý dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
15.7.19 21:56
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem mladá maminka, co ani ne rok od porodu zjistila, že je opět těhotná. Věkový rozdíl mezi dětmi by měl být 20 měsíců. Chci se zeptat maminek v podobné situaci, jak to zvládají, výhody a nevýhody. Potřebuji povzbudit a dát odvahu, že to jde zvládnout. Mám velké obavy, protože při prvním jsem po porodu měla poporodní splín a celkově jsem nervák, mám strach že to prostě nedám, i když je prvorozený hodný a učenlivý.

No byla jsem v té samé situaci. Starsimu bylo 11mesicu když jsem otěhotněla. Teď je jim 4 a 2,5 a přemýšlím zda jít do třetího ;) byla jsem z toho vyklepana hrozně, porad jsem řešila co chudak prvorozeny apod…navíc jsem kojila, nakonec jsem 4 měsíce kojila obě děti :mrgreen: no každopádně nakonec dobrý, první měsíce mam v mlze a teď se zase rvou ale taky vidím že se mají rádi :srdce: nejhorší je sladit režimy :nevim: spánek vychazky program…jako náročný to bylo a je ale nadruhou stranu je to krásný a mají k sobě blízko..Já jsem porad řešila a plánovala a nakonec se to všechno tak nějak vyřešilo samo. Takže ono to nějak dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 22:01

20 měsíců už je sranda :mrgreen: mám holky od sebe 12 měsíců a 3 týdny. Byl to mazec, je to mazec. Teď je jim 5 a 4, vyhranou si spolu, jsou to parťáci, ale taky se umí krásně prát a hádat 😂 musí mít vše stejné a stejně. Jsou jak dvojčata. Občas si říkám, že by bylo fajn si každou užít samotnou než věnovat se čerstvě chodícímu dítěti a dotoho mít starosti s hoooooodne ubrecenou ségrou. Ale jsem za to ráda. Můžu si lehnout ráno a oni si hrajou v pokojíčku, můžu je nechat na zahradě a vařit oběd, protože se spolu zabaví. Teď čekáme třetí, vím, že budu mít úžasné dvě pomocnice a uziju si ho zase jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
361
15.7.19 22:04
@Anonymní píše:

Ahoj,
mám to stejně, děti 20měsíců od sebe, neplánovaně. Na rovinu, ten první rok to byl u nás mazec a to je starší syn úplný zlato, za to mladší byla hrozná hysterka :-D Popravdě jsem často litovala, že se to nestalo později… Teď je jí už 20m a neměnila bych ani náhodou. Najednou je to boží a jsem ráda, že se nám to takto přihodilo, jsou si blízcí :-) Ale můžeš mít hodňoučké miminko a bude vše snazší.
Přeji hodně štěstí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
15.7.19 22:05

Mám dětí 6, nejstarší dcera má 3roky. Plánované jsme chtěli víc dětí s malým věkovým rozdílem. Mě je 24. Zvládat se to dá úplně v pohodě, podmínkou je ale u nás režim. Bez něj by jsme to nedali :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
15.7.19 22:06
@Anonymní píše:
20 měsíců už je sranda :mrgreen: mám holky od sebe 12 měsíců a 3 týdny. Byl to mazec, je to mazec. Teď je jim 5 a 4, vyhranou si spolu, jsou to parťáci, ale taky se umí krásně prát a hádat 😂 musí mít vše stejné a stejně. Jsou jak dvojčata. Občas si říkám, že by bylo fajn si každou užít samotnou než věnovat se čerstvě chodícímu dítěti a dotoho mít starosti s hoooooodne ubrecenou ségrou. Ale jsem za to ráda. Můžu si lehnout ráno a oni si hrajou v pokojíčku, můžu je nechat na zahradě a vařit oběd, protože se spolu zabaví. Teď čekáme třetí, vím, že budu mít úžasné dvě pomocnice a uziju si ho zase jinak.

Ty jo třetí…já se pořád nemůžu rozhodnout. Klukům je 4 a 2…a já mám dilema neskutečný. Jít do práce nebo další skvrne :think: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23853
15.7.19 22:11

Mám mezi dětmi 24 měsíců. V době narození druhého mimča bylo starší na plenách. Naštěstí už chodil, takže jsme nepořizovali dvoj kočár. Ze začátku to bylo náročně, ale kolem roku mladší se to hodně zlepšilo a teď v 5 a 7 letech úplně super. Vyhrajou si spolu, hrajeme deskové hry, kde staršího to ještě baví a mladší už zvládá. Zaujmou je podobné výlety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 22:12

Taky potrebuji povzbudit, vekovy rozdil bude 17mesicu 8o holky jste dobre, ze to davate. Ja porad nedohnala spankovou deprivaci a bude to znovu, v blede modrem :,( asi bych mela byt nadsena, ale citim se strasne negativni a mam strasnej strach. Malej je torpedo a k tomu miminko…

• Citovat
  • Nahlásit
3732
15.7.19 22:13
@Cristina786 píše:
Mám dětí 6, nejstarší dcera má 3roky. Plánované jsme chtěli víc dětí s malým věkovým rozdílem. Mě je 24. Zvládat se to dá úplně v pohodě, podmínkou je ale u nás režim. Bez něj by jsme to nedali :D

8o toteda cumim 8o a obdivuju vas :palec: to se vam povedly dvoje dvojcata a dalsi dve deti?! 8o hustyyyy :lol: nechapu, jak to muzete zvladat, me kolikrat staci jedna :mrgreen: fakt respekt ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 22:15

Děkuji, malinko mě to uklidnilo, jako stejně do toho prostě spadnu a budu to muset zvládnout, ale mám opravdu vítr. :D

• Citovat
  • Nahlásit
542
15.7.19 22:15

Ahoj, mám holčičky od sebe necelý rok a půl. Teď je jim 2 a čtvrt a 10 měsíců. Někdy je to horší, někdy lepší, ale rozhodně převažují ty lepší :srdce: dnes večer se zrovna spolu tulily před spaním a dělaly blbosti. To je prostě krásný. Výhoda je si myslím, že takhle malý moc nežárlej. Nebo alespoň u nás žárlivost byla úplně ale úplně minimální. Zvládneš to, mít sourozence je super. A dětičky takhle blízko k sobě si vyhrajou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
15.7.19 22:16

Mám rozdíl mezi holkama 18 měsíců a brala bych klidně i menší rozdíl. Teď 4 a 2,5 a už si spolu hezky vyhrají. Starší by ocenila, když by jí byla mladší parťákem dříve. A pro mě by to už nebyl takový rozdíl, co se starání týče. Teď čekáme třetí, tam už bude rozdíl větší, tak zase nová zkušenost. Holky už budou velké ségry :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.7.19 22:18
@Anonymní píše:
Taky potrebuji povzbudit, vekovy rozdil bude 17mesicu 8o holky jste dobre, ze to davate. Ja porad nedohnala spankovou deprivaci a bude to znovu, v blede modrem :,( asi bych mela byt nadsena, ale citim se strasne negativni a mam strasnej strach. Malej je torpedo a k tomu miminko…

Citim to stejně, prostě převažuje negativita

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama