Sourozenci si spolu hrají - až moc?

Anonymní
19.4.17 18:35

Sourozenci si spolu hrají...až moc?

Ahoj holky, ze samé nudy mě dnes napadla znepokojivá myšlenka, možná jsem fakt trubka :lol: Máme kluka (skoro 5 let) a holčičku čerstvě 2letou. Od malička jsem se je snažila naučit společně vycházet, ale neminulo nás ani období šlapání na ruce a cíleného ubližování ze strany staršího sourozence (v době, kdy malá začala lézt do jeho prostoru-klasika), což mě stálo hodně nervů a vysvětlování atd. Ale co mladší začala být aktivnější, jejich vztah se úžasně zlepšil.

Poslední dva měsíce udělala obrovský pokrok v mluvené konverzaci a zhruba od té doby ti dva bez sebe nedají ani ránu. Vždycky mě to spíš těšilo a (přiznám si to) rozněžnovalo: starší brácha se stará o sestřičku, chrání ji před jinými dětmi, pokud jí něco dělají, bere jí sám za ruku před silnicí, chválí ji, když něco hezkého udělá (myslím, že i díky němu se odplenkovala), večer si spolu vlezou do stejné postele a pusinkují se, povídají si atd. Umí si půjčovat hračky, oba se naučili dělit se o to, co mají (bez ohledu na to, čí to je), když jsou bez sebe, pořád si kreslí obrázky a myslí na sebe… Samozřejmě jsou dny, kdy jsou na sebe ostřejší, ale nic, co by nevyřešila klidná domluva.

Dnes jsme ale byli v herně a bylo tam mraky dětí. Ti moji si ale celou dobu hráli spolu. Chvilku s panenkou a vařením podle dcery, chvilku bourali autama, pak se honili. Za ty tři hodiny jsem se tam normálně i s knihou začala nudit 8o Problémy s jinými dětmi si vyřešili sami (slušně, aby bylo jasno :mrgreen: ), chodili se ke mně akorát napít nebo dcera říct o záchod.

A teď k té mé otázce: není to už trochu divné? Syn je poměrně introvert, takže mu asi vyhovuje jistota osoby, kterou zná, ale nemůže ho to nějak brzdit? Chodí tedy normálně do školky, kde má taky své kamarády, chodí na kroužek, atd., vše v klidu. Je hodně chytrý, už čte a píše (naučil se v podstatě sám), ale zároveň je trochu ťunťa, stydlivý, dlouho si zvyká na změny atd. Dcera ho samozřejmě jakožto staršího sourozence zbožňuje, táhne ji dopředu, jsou už téměř plnohodnotní parťáci. Všude čtu o sourozenecké rivalitě a i když jsem pyšná na to, jaké děti jsou a jakou chválu sklízejí všude možně, trochu mě to zaráží. Teď už jsou půl hodiny ve vaně, řehtají se jako trubky a když je jdu zkontrolovat, vyhánějí mě :mrgreen:

Anonym prosím, protože to je pro mě momentálně trochu citlivé a nechci, aby mě někdo poznal a třeba to se mnou řešil osobně :oops:

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

Doe_Jane
19.4.17 18:38

Potřebuješ slyšet že jsi trdlo že vůbec hledáš na tomto něco špatného… původně jsem se lekla že se spolu nějak moc muckujou nebo osahávají, ale toto? neblázniiiiii :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.4.17 18:40
@Doe_Jane píše:
Potřebuješ slyšet že jsi trdlo že vůbec hledáš na tomto něco špatného… původně jsem se lekla že se spolu nějak moc muckujou nebo osahávají, ale toto? neblázniiiiii :mrgreen:

Asi jsem dala trochu hloupý název, to uznávám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3190
19.4.17 18:40

No, co k tomu říct, buď ráda a doufej, že jim to vydrží co nejdéle. Pokud starší funguje i bez sestry, tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5384
19.4.17 18:41

Hele podívej se… Já mám dvojčata, takže je to to samý. Hrajou si vpodstatě skoro jen spolu. Byly i takový, že ostatní děti k sobě nechtěly moc pustit (např. když přišla návštěva), ale už se to zlepšilo.
Je to dost možná takový období, až si každý ve školce najdou i jiné kamarády, tak se to trochu upraví. Teda v to doufám já :mrgreen: Myslím, že u vás to bude něco podobného. Neřešila bych to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 18:41

To je naopak krásný :mrgreen: taky budeme mit rozdil cca tri roky a jestli si budou ty nase dětičky rozumet aspon z poloviny jako ty vase, tak budu naprosto stastna :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2039
19.4.17 18:43

Taky mě nejdřív napadlo nějaké přehnané muckání, ale tohle?? No to je sen, mám děti v podobném věku a taky se mají teda dost rádi, i když mezi nimi taky někdy vládne určitá rivalita, jsou spolu celkem kámoši. Ale takovou idylku teda nemáme :-) Buď ráda a užívej si to, za nějakou dobu už to nemusí být tak ideální, ale třeba jim to vydrží ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 18:47

Taky jsem si říkala, jestli se neosáhávají 8)…My máme 5 a 3 roky, taky se mají moc rádi…ale.. mladší moc nemluví, takže starší ač mluví perfektně, tak se přizpůsobuje ségře, takže jejich hry jsou plné skřeků a kvílení, teď hlavně jezdí s kočárky, věčně se o ně přetahují… no… občas si připadám jak v ústavu…co tím chci říct - že si můžeš gratulovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 18:51

Jo a ti naši dva případi měli období, že se v době „poledního klidu“ v pokojíčku svlíkali a pak lítali nahatý. To už jsem teda nenápadně sondovala, co se tam děje, a zjistila jsem, že smysl hry je vytočit mě do vrtule, až zjistím, že jsou svlečený… :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.17 18:55

Děkuji holky, za uklidnění, já jsem dneska v takovém zvláštním rozpoložení, že mi to prostě už přišlo až přehnaně klidné :mrgreen: Dlouho jsem byla zvyklá řešit pořád nějaký řev, dokud se mladší neuměla pořádně vyjádřit, tak to bylo hrozně náročné. To období mezi 4-8m si skoro nepamatuju, protože mozek asi prostě vytěsnil to špatné :lol: Pak kolem 18m se překřikovali, aby na sebe strhli pozornost. Ráda bych si myslela, že jsou teď takoví zlatí díky mé výchově, ale už jsem se poučila, že takhle to prostě nechodí :P :mrgreen: A doufám tedy, že jim to takhle vydrží co nejdéle :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.4.17 18:57

@Mirka Dušínová :lol: :lol: :lol:
No teď jsi mi připomněla, že nedávno kluk ukazoval dcerce, jak mu „pruží pinďa“ :mrgreen: Tak to už jsem taky trochu zbystřila a musela mu dát osvětu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
800
19.4.17 19:02

Bude to gay.. to se pozná..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.4.17 19:05
@hBod píše:

Tak to je to, co by mě trápilo úplně nejmíň :pankac: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5527
19.4.17 19:07
@hBod píše:

Vole :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7178
19.4.17 19:16

Zakladatelko, gratuluj si a doufej, že to těm dvěma co nejdéle vydrží. Nemyslím si, že by tvého syna mladší sestra brzdila, možná kdyby byli nějak izolovaní a celý den jen spolu, ale pokud má tvůj syn kontakt s vrstevníky ve školce a kroužku, tak bych si tím vůbec nelámala hlavu. Je naopak hezké, že se tvůj syn dokáže přizpůsobit mladšímu dítěti a jinému pohlaví, určitě se mu to bude v životě hodit.
Já mám děti s menším věkovým rozdílem a stejného pohlaví, ale vztah mají jako ti vaši - vůbec na sebe nežárlí, nemlátí se (sem tam se jeden po druhém ožene, ale ne tak, aby mu ublížil), starší mladšímu ochotně pomáhá, vyhrají si, řehtají se spolu, dělí se…Nemůžu se na ně vynadívat. Taky jsem toho slyšela dost o sourozenecké rivalitě, měla jsem načteno, jak ji zvládat, ale zatím se nás to vůbec netýká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama