Sourozenecký kočárek pro děti za sebou, nebo pod sebou?

4835
4.8.13 13:43

Sourozenecký kočárek pro děti za sebou nebo pod sebou?

Ahoj :mavam:
Zatím tak pokukuju po sourozeneckých kočárcích a jsem celkem bezradná… Úplně jsem vyřadila kočáry, kde dítka sedí vedle sebe - neprojela bych dveřmi a navíc bych asi měla problém složit kočár do auta… Teď řeším dilema, jestli bude lepší kočárek typu Phill and Teds, kde jsou dítka pod sebou nebo klasický tandem (třeba Jané powertwin), kde sedí děti za sebou. Takhle od monitoru vidím pár výhod/nevýhod, ale raději bych ještě názor od někoho, kdo tyhle kočárky vyzkoušel v praxi. U tandemu za sebou mám třeba obavu, aby se kočárek nepřevracel, když třeba starší zůstane sedět vpředu a mimčo vyndám ven. Dále pak, jestli třeba není moc dlouhý kvůli manipulaci, zatáčí se s ním dobře? U phila se mi nelíbí, že je mimčo pod starším sourozencem a taky pak jaký je přístup k double kitu, když tam dítko sedí? Jde dobře vyndat ven?
Předem díky za všechny tipy a postřehy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

750
4.8.13 13:51

Ja mam phill a ze zacatku jsem byla spokojena, ale bohuzel syn mi prerostl dceru a ve spodni sedacce uz byt nechce a ja mam problem, ze dcera co se narodil chtela byt kocarkova takze by mi vyhovovaly sedacky asi za sebou. Kupovala jsem ho od kamaradky a deti v tom v pohode a nemohla si ho vynachvalit. Takze za mne phill pokud se ze sourozencu nestanou dvojcata. :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.08.13 v 13:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
4.8.13 13:52

@Petrra Tak já řešila to samé, ale my se teda rozhodli právě pro kočárek, kde budou dětičky vedle sebe. Přijde mi to lepší, protože mně se ani moc nelíbí ty za sebou a ty pod sebou mi přijdou nepraktické a i ze zkušenosti známé vím, že nic moc, když malá ležela dole, moc na ní neviděla a docela špatná manipulace s miminkem, co leží na zemi - bych se docela bála i v zimě, kdy napadne větší vrsta sněhu.. My jdeme do toho vedle sebe - TFK Twinner twist duo. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
4.8.13 13:53

A dneska ty vedle sebe dělají úzké, ten TFK má asi 74 cm, Easywalker 78 cm, takže bys měla projet :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
4.8.13 14:00

Bugaboo Donkey :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54686
4.8.13 14:05

Měla jsem kočárek za sebou ABC Design ZOOM a byla jsem moc spokojená. Sice se s ním trošku hůř manipulovalo, ale jinak nemám žádnou výhradu. Velmi jsem ocenila jeho obrovskou varibilitu a možnost upevnění autosedačky pomocí adaptérů, jednoduché skládání a celkově skladnost kočárku na to, že se jedná o tandem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
4.8.13 14:06

Já měla Jane powertwin a spokojenost. Jediný, kdy měl tendenci přepadávat bylo, když jsem si z vlastní blbosti navěsila těžký tašky na řídítka a to starší díte zpředu vyndala. :zed: Když se vezl jen starší, tak stabilní byl. Zatáčel skvěle, delší než leckteré monokočáry teda je, ale nic tragického, jezdila jsem s tím i dálkovým busem v uličce a vešel se :palec:
Ten Bugaboo Donkey se mi ale teda líbil na obrázkách :palec:, tenkrát ovšem v ČR nebyl a tahat ho z UK by stálo děsný prachy a já ho stejně užila jen chvíli jako „vedlejší kočár“. Jenže zas byl moc širokej, to si prostě nevybereš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 14:13

@Petrra
resim ted stejny problem. zatim u me vede Phil&Teds, protoze jde pouzit i jen pro jedno dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
4.8.13 14:18

V současné době máme ABC Design ZOOM a Phil and Teds Vibe :wink: Každý kočárek má své pro a proti, ideální kočár jsem ještě nenašla ;)
ZOOM je sice tank, ale má velký nákupní košík, obě děti mají dost místa, na podvozek se dá nacvaknout autosedačka, možnosti usazení dětí je taky několik…
PaT zase používáme, když někam jedeme, nezabere tolik místa v autě, je terénní, ale zase nemá skoro žádný nákupní košík, přístup k mimču, které je dole, je špatný. To nemluvím o úplném miminku, ale malinko větším prckovi, který je delší, čili mu pod DK lezou nožky a pokaždé se DK musí sundávat apod. Já prostě z PaT nejsem vůbec odvázaná :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 14:19

@neprihlasena
no, ale kombinace, co bych potrebovala vyjde na skoro 40tis :roll:
krome toho, tady s tim jezdi spousta lidi a na me jsou ty Bugaboo nejake nizke :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
4.8.13 14:19
@Ali-Ali píše:
@Petrra
resim ted stejny problem. zatim u me vede Phil&Teds, protoze jde pouzit i jen pro jedno dite.

To i ten Donkey… vypadalo to, že budeme mít druhé hodně brzy po prvním, tak jsme koumali… a Donkey vyhrál. Jde i jen na jednoho, a protože máme Cameleona, tak víme, jak se ovládá atd., a fakt super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 14:23

@neprihlasena
no, muzes tam dat jedno, ale vedle mas tu tasku, ktera je podle me desne (sorry :mrgreen: ) a rozmery jsou porad, jak pri dvou detech.
jako jo, hodne lidi si Bugaboo chvali. me ten trend nejak miji :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
4.8.13 14:25
@Ali-Ali píše:
@neprihlasena
no, ale kombinace, co bych potrebovala vyjde na skoro 40tis :roll:
krome toho, tady s tim jezdi spousta lidi a na me jsou ty Bugaboo nejake nizke :nevim:

Hmmm… tak peníze nevyřeším :mrgreen: Ale s tou „nízkostí“, ono to tak vypadá, to jo… a pak jsem porovnávala - sestřenka má Casualplay S4 a říkala, že chtěla BGB Cam taky, ale jsou mnohem vyšší, tak proto ne… pak ty kočáry vedle sebe a jsou stejně vysoko, jen ten Cam vypadá hodně nízký a úzký, přitom má korbičku širší, než např. ta S4 a jiné…

Ale aby to nevypadalo, že přesvědčuju, to ne… spíš, že je to takové klišé, ale člověk si to musí vyzkoušet :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
4.8.13 14:25
@Ali-Ali píše:
@neprihlasena
no, muzes tam dat jedno, ale vedle mas tu tasku, ktera je podle me desne (sorry :mrgreen: ) a rozmery jsou porad, jak pri dvou detech.
jako jo, hodne lidi si Bugaboo chvali. me ten trend nejak miji :nevim:

Však v pohodě, já jen radila další možnost :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
4.8.13 14:28

@neprihlasena
jo jasne, rozhodne je rozmerove prijatelny.
uprimne, vzheledem k tomu, ze to bude treti mozna ctvrty kocar, co budem kupovat, tak jsem si dala strop 20tis. Bugaboo vyjde tak na dvojnasobek, takze jsem ho ani moc realne neresila ;) ale zrovna u nej mi to zily netrha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama