Sourozenecký kočárek, děti rok a půl od sebe

22.2.21 14:07

Sourozenecký kočárek rok a půl od sebe

Dobrý den maminky. V červenci se nám narodí holčička v tu dobu bude moje první dcera stará 18 měsíců. Máte některá maminka podobně od sebe děti? Jak jste prosím řešily kočárek? Mám pořídit sourozenecký? A popř jestli máte tip, jaký :) moc vám děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1929
22.2.21 14:14

Mám kluky 19M od sebe a mame Bugaboo Donkey. Ve finále vidím že bych to bez něj přežila, hodně nosím v šátku, ale je to fajn ho mít. Chtěla jsem si s ním užívat výlety a to nějak zatím moc nejde, tak doufám že nám vydrží až do léta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
22.2.21 14:25

My měli děti 20 měsíců od sebe. Vzhledem k tomu, že jsme chodili na dlouhé túry, jsme sourozenecký kočár koupili. Mě se nelíbily kočárky, které mají korby vedle sebe (kvůli místu v obchodě a tak) a tak jsme koupili kočárek od firmy Tako - Junama duo. A je super i když není určen pro nerovné povrchy, normálně s námi už 3 roky brouzdá po polňačkách a za tu dobu manžel akorát jednou opravoval vytažený drát z brzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
721
22.2.21 14:29

Mám děti podobně a měla jsem Easy Walker duo, boží, lehký, vešla jsem se všude. Koupili jsme bazarový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53834
22.2.21 14:37

Druhe a treti jsem mela takhle od sebe. Zvladlo se to sourozeneckeho. Prostredni chodila peso nebo jsem ji posadila do noh malemu. Ale na delsi trasy a vylety jsme meli kazdy svuj kocar. Na bezne pochuzky, rano a odpoledne do skolky to slo bez.
Ale zpetne lituji, ze jsem sourozenecky nebo pro dvojcata neporidila. To je jedina vec, kterou bych udelala zpetne jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
22.2.21 15:00

No, já mám děti 20 měsíců od sebe, starší v té době už drandil na odrážedle, malou jsme nosila v šátku. Koupili jsme stupátko, ale jezdit s ním bylo o nervy. Zpětně lituji, že jsem sourozenecký nepořídila, stačil by nějaký obyč z druhé ruky. Když jsme někam šli, vozili jsme pro mladšího ještě skladné golfky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1826
22.2.21 19:12

Mám děti od sebe dva roky a následně rok a půl. Pro ty první dvě jsme sourozenecky neměli, ale já jsem měla hodně nosici miminko, které nechtělo být v žádném kočárku, takže mi to nechybělo.

Pro druhé a třetí jsme pořídili Phil and teds, ale musím říct, že nevím, jestli ho doporučit… Miminko v něm nechtělo být (v normálním hlubokém zrovna tohle dítě celkem bylo ochotné ležet), takže to jsem zase nosila. Kočár se využil spíš pro ty dvě starší, v té době 18m a 3,5 roku. Ta nejstarší už kočár dávno neměla, ale jak se narodilo miminko, najednou se hrozně chtěla vozit. Jinak v něm ale může spát jen jedno dítě, dvě špatně až vůbec, a to je prostě někde na výletě strašně blbý.

Pořád ho máme a používáme, třeba na přesun spicich dětí z auta, když přijedeme večer, v jednom člověku tři spící děti neodnesu. Taky později byl dobrý na dvě batolata. Uveze všechno, projede všude, ale na miminko podle mě není. Tak na ty dvě batolata, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
23.2.21 12:22

Prvni a druhou mame od sebe 2 roky. Koupila jsem tehdy Baby Jogger City Select z druhe ruky. Mezi druhou a treti mame 15 mesicu, takze kocarek dosel velkeho vyuziti. Nejstarsi zpocatku jezdivala na stupatku za kocarkem. Ted mame po 3 letech dalsi mimco. Starsi deti se uz davno nevozi, ale ja kocarek vyuzivam i na to, ze do nej dostanu spoustu veci - nahradni obleceni pro vsechny, jidlo, piti. To by se s batohem tezko zvladalo.

Mam teda vsechny deti nenosici, takze kocarek byl nutnost. Tenhle City Select ma korby za sebou, takze neni problem se vejit do vytahu s uzkymi dvermi apod. Jediny maly problem je najizdeni na obrubnik, ale kdyz si clovek zvykne na spravnou techniku (prislapnout zadek :))), tak se to da v pohode. Jen teda neni uplne do terenu. Ma docela mala predni kolecka a neni odpruzeny. Takze je to spis mestsky kocarek, ale v nouzi zvladne i ten teren.

Rozhodne jsem s nim spokojena a absolutne nelituji jeho porizeni.

Příspěvek upraven 25.02.21 v 21:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.2.21 21:01

Děkuji :)

Maminky, moc vám všem děkuji za vaše rady a zkušenosti :) nevěděla jsem zda kočárek vůbec pořizovat či ne..ale po přečtení určitě pořídím. Přece jen, 18 měsíční dítko je ještě malinké a využijeme ho :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
29.4.21 14:57

Zdravím, ráda bych obnovila diskusi - druhé mimčo se narodí, když starší bude rok a 3/4, tak bych chtěla nějaký sourozenecký kočárek. Manžel bývá často pracovně pryč a do obchodu, kam se dá dostat s kočárkem je to cca 20-30 minut jedna cesta (když jdu sama) + brzo ráno k doktorce a navíc to bude na zimu, tak myslím, že se starší ještě ráda sveze a žádnou velkou dálku po svých neujde. Uvažuji o Easywalker duo - vejde se mi do něj cca půlroční dítě ve fusaku? Druhá varianta je nějaký dvojčecí sporťák s vložnou taškou pro mimčo, ale tam jestli dobře chápu nejde otočit jedna korbička proti směru jízdy. Bude to vícemémě na zimu, když budu chodit ven s dětmi sama - potřebuju pohodlné ležení pro mimčo, sportovní sedačku pro starší a abych projela 80 cm dveřmi. Nemáte nějaký tip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
29.4.21 16:03
@Saidy píše:
Zdravím, ráda bych obnovila diskusi - druhé mimčo se narodí, když starší bude rok a 3/4, tak bych chtěla nějaký sourozenecký kočárek. Manžel bývá často pracovně pryč a do obchodu, kam se dá dostat s kočárkem je to cca 20-30 minut jedna cesta (když jdu sama) + brzo ráno k doktorce a navíc to bude na zimu, tak myslím, že se starší ještě ráda sveze a žádnou velkou dálku po svých neujde. Uvažuji o Easywalker duo - vejde se mi do něj cca půlroční dítě ve fusaku? Druhá varianta je nějaký dvojčecí sporťák s vložnou taškou pro mimčo, ale tam jestli dobře chápu nejde otočit jedna korbička proti směru jízdy. Bude to vícemémě na zimu, když budu chodit ven s dětmi sama - potřebuju pohodlné ležení pro mimčo, sportovní sedačku pro starší a abych projela 80 cm dveřmi. Nemáte nějaký tip?

Musi mit nutne sedacky vedle sebe, nebo je muze mit i za sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
29.4.21 17:26

@Janča6 vedle sebe, za sebou mi přijde pro jedno dítě nepohodlné a ve sporťáku hledí do korby před sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
29.4.21 17:38
@Saidy píše:
@Janča6 vedle sebe, za sebou mi přijde pro jedno dítě nepohodlné a ve sporťáku hledí do korby před sebou.

No treba Phil and Teds je opravdu pro jedno dite nepohodlny. Ale zase je uzky i kratky. Baby Jogger City Select je uzky, delsi, pro starsi pohodlny. Sportak muze byt nasazeny tak, aby dite hledelo do korby pred sebou, nebo taky dat korbu dolu pod sportak. Casteji vidam lidi s druhou variantou. Ale ja preferuji prvni, abych videla na miminko. Az mladsi povyroste, tak muzou byt oba sportaky dozadu, oba dopredu nebo proti sobe. Ale ten Baby Jogger je narocnejsi na manipulaci.

Nicmene respektuji vase rozhodnuti pro sedacky vedle sebe. Preji dobrou volbu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
2.5.21 12:01

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s kočárkem pro sourozence (budeme je mít rok a půl od sebe), kdy jste pro miminko nepoužívali korbu, ale vložnou tašku do sporťáku? Dá se tam ta taška nějak připevnit? A není v tom v zimě miminku zima? Ani nevím, jestli to tak udělat lze, jen mě to napadlo. Samozřejmě se poptáme v obchodech, ale až otevřou, že :roll: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4240
2.5.21 12:42

@Thomassss určitě to jde, taky to mám jako jednu z variant (budeme mít věkový rozdíl cca 20 měsíců). Má to tak myslím Valco nebo Britax, akorát u sporťáku standardně nejde dát vložnou tašku tak, aby miminko jelo proti směru jízdy a bylo na něj dobře vidět co jsem tak vypozorovala na netu, což mi docela vadí. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat