Sourozenecky kočárek - téměř 2 lete dítě

31.5.21 22:35

Sourozenecky kocarek - temer 2 lete dite

Ahoj, chtela bych se zeptat jak cca dlouho jste vyuzili kocarky u deti?
Synovi je 19 mesicu, za 3 mesice se nam narodi druhe miminko.
Nevim jestli jeste koupit sourozenecky kocar nebo uz jen stupatko plus si vypomahat nosenim mimca v satku. Syn uz chodi pres pul roku, ale samozrejme dlouhou trasu neujde, u vseho se zastaví a odbiha kam se mu zlibi.
Do kolika mesicu jste casto jeste kocar vyuzivali prosim? Nemam v tomhle predstavu vubec :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32
31.5.21 22:45

To asi záleží i na vašem životním stylu.. Jestli chodíte na nějaké výlety nebo si všude dojedete autem. Já hodne chodím pěšky a kočár jsme měli asi do 2 a půl. Chodil od roka. Teď dost pociťuji, že se nám absenci kočárku snížil okruh kam se dostaneme. Ale už docela dost ujede na odrazedle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1929
31.5.21 22:48

Mám děti rok a půl od sebe, koupila jsem sourozenecký kočárek, ale přiznám se že ho skoro 90% času používám v monoverzi a vozím v něm toho staršího :lol: Protože to je způsob jak ho v poledne uspat. Mimino v něm být většinou nechce, respektive na spaní by to taky šlo, jenže se náš program neřídí spaním malého, ale tím co je potřeba dělat se starším. Takže mrňous je od počátku především nošený v šátku/nosítku. Nicméně teď konečně začal sedět, tak ho budu moct posadit ve sporťáku a trochu doufám že tím začne kočárková éra. Starší má dva a půl a vypadá že nějakou dobu se ještě celkem ochotně vozit bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
31.5.21 22:50

My budeme mít rozdíl 21 měsíců. Stupatko už máme po prvním dítěti tak počítám hodně s ním. Taky máme kočár dvojkombinaci a pak samostatný skladny sportak tak pak počítám, že když budeme mít v plánu nějaký výlet tak můžeme vzít 2 kočárky. Do kufru se nám snad vejdou. Kamarádka od které jsme odkoupili stupatko tak měla děti stejně po sobě a taky to zvládli jen se stupatkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
31.5.21 23:07

Za mě je sourozenecky kočárek zbytečný. U syna jsme ve dvou letech přestali kočárek úplně používat. Ale je tedy vynikající chodec. Myslím, že vám by stupatko postacilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
31.5.21 23:34

Využívala jsem ho do 2,5 let staršího dítěte. A hlavně proto, aby měl v čem spát, když jsme byli třeba na výletě. Jinak - pokud nejezdíte na výlety, ale chodíte na procházky s ohledem na případnou potřebu spánku, stačí stupátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19725
1.6.21 04:37

Za me ano. Ono nejde jen o soani ci jaky je dite chodec, ale jak spolupracuje. Ono placici miminko, co chce nakojit (a ty s nim spechas domu) a do toho vsezkoumajici batole umi radne pocuchat matciny nervy. S kocarkem je to vse vic v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36954
1.6.21 05:57

Deti 21m od sebe a bez sourozeneckeho kocaru.
Ale nerikam, ze je to zbytecnost. Musite si probrat na co a kde byste ho vyuzivali. Jestli se treba vetsinu casu courate po vesnici nebo naopak casto z jakychkoliv duvodu cestujete ve meste mhd.
U nas nebyl potreba. Starsi si po okoli dosel.
Ale my treba temer nejezdime verejnou dopravou, vyuzivame spis auto.
Takze pro nekoho kdo sam s 2 detma potrebuje cestovat mhd je naopak dvojkocar ideal.
Jinak u nas i druhy dite po druhem roce prestalo kocar temer vyuzivat. Jinde jezdi i triletaci v kocaru.
Ac nejsem zadna vasniva nosicka deti, tak doporucuji nositko. To se osvedcilo mne, protoze jsem byla schopna behat za starsim a nemusela drncat s kocarem :)
Na vylety jsme meli krosnicku pro starsi dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53759
1.6.21 06:09

Neměla jsem. Zpětně bych ho pořídila. Ale čas vrátit neumím. Na delší trasy jsme měli každý svůj kočár :mrgreen:. Na běžný provoz jeden a Enduro.
Máme tři děti během 4,5r., takže největší jsem denně vodila do školky a dva mladší museli taky. Pokud neměl taťka volno nebo nebyl po noční a vedl zrovna on.
Zvládlo se to bez sourozeneckého, ale asi by to bylo pohodlnější. Mezi druhým a třetím dítětem máme odstup kolem 18 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13635
1.6.21 06:30

Já mám děti od sebe 23 měsíců. Mladšímu je teď pět měsíců. Řešila jsem to hrozně moc. S ohledem na to, že první je nespavec. Prvně jsem pořídila stupátko a nosítko jsem měla. Stupátko mi moc nevyhovuje. Blbě se s tím jezdí- překáží chůzi. Když se starší vztekal únavou tak mi bylo k ničemu. Starší krásně chodí, jezdí na odrážedle. Nosítko využívám až teď :palec: a bez toho bych kratší vzdálenosti nebo schody nezvládla. Jdu vždy ověšená taškami ( odplenkovávám staršího) a chytám první dítě. Ale začátek jsem bez nosítka zvládla. Máme hodné miminko ;) no nakonec jsem pořídila i dvojkočár. Ale hlavně z toho důvodu, že starší vstává klidně ve čtyři ráno a v poledne je hotový. On jen tak neusne, ale nedá se s ním vydržet. Jednou mi teda v náručí odpadl a to byla chuťovka vést ještě kočár s miminkem. Takže mě dvojkočár usnadňuje život. Ale vzhledem k počasí a tomu, že chci aby starší co nejvíce chodil, tak ho využívám spíše výjimečně. Častěji jezdím s normálním kočárkem a starší frčí na odrážedle. Možná to udělej tak jak já a pak uvidíš. Záleží jaký máte životní styl a jak moc někam přes polední spánek cestujete ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 06:34

Já mám syna 2 roky a ještě jezdí prakticky denně (hlavně když jdu nakoupit, abych pak netahala nákup i jeho a ráno když chvatame se starším do školky a zpátky, aby nám cesta netrvala 2 hodiny), ještě aspoň půl roku plánuji občas využívat, aspoň to ráno do školy a na delší výlety. Syn sice pěkně chodí, ale chodí si jak chce, takže vždycky někde půl hodiny stojí a kouká a nedej bože, když chce zůstat třeba se starším ve školce nebo se někde vztekne, to abych ho pak spacifikovala a nesla až domu :D ale musíš vědět jaké mas dítě a jak moc kočár využijete, kamarádka má klidnější dítě a ve 2 letech dala kočár pryč úplně. Náš starší jezdil taky do 2 a půl, ale to sem zas jezdila delší trasy z města domu a většinou mi vytuhnul v autobusu :D ale asi bych sourozenecky úplně nekupovala, spis ten skejtik a na delší trasy dat mimino do šátku a větší do kocaru teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
1.6.21 09:05

Každé dítě je jiné, náš starší už od dvou let v kocare nejezdi, začal na odrazedle a postupně prodlužoval trasy, které na něm ujel… teď bude mít tři roky a ujede klidně 10 km na koloodrazedle a kočár mám na mladšího. Starší už si do nej ani nesedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8615
1.6.21 09:43

@Vanilkapepr Mám děti od sebe 21 měsíců a sourozenecký kočár jsem neměla. Starší syn byl naposledy v kočárku měsíc před narozením brášky. Měla jsem stupátko, hodně jezdil na odrážedle, měla jsem i nosítko, ale to už v tomhle věku využíval spíš nárazově, hlavně na výlety. Auto pro svou vlastní potřebu nemám, vše jsme zvládli pěšky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
1.6.21 10:43
@Kriss Tina píše:
na delší trasy dat mimino do šátku a větší do kocaru teda.

za me jen skejtik a starsi do kocaru neda. do porodu ma 3 m, tj starsimu budou skoro 2 roky a hluboka korba je tak do pul roku, u nekoho dele. v jeho 2.5 az bude sportak, tak uz snad ani kocar nebude potreba, bude mit odrazedlo a pravdpodobne ani nebude spat pres den ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 10:48

@hospodki já nemyslela ze je bude střídat, mě de třeba korba rychle vyměnit jenom nacvaknutim, takže kdybych šla někam kousek, tak menší pojede v hluboké a starší pěšky/ skate. Kdybych jela dal, tak dam mimino do šátku a na kočár nacvaknu sportovní sedačku a dam tam staršího. Sem nemyslela ze se budou venku střídat a bude dávat batole do hluboké korby :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat