Sourozenecký kočárek Thule Urban glide 2 double

13658
28.8.20 12:35

Sourozenecký kočárek - Thule Urban glide 2 double

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit jaký zvolit dvojkočár. Moc se mi líbí Thule Urban glide 2 double, takže o něm uvažuji, ale nejsem si jistá jestli to není zbytečná investice.

Čekáme druhé dítko na prosinec. Kluci budou od sebe o necelé dva roky. Chci si hlavně usnadnit život. Syn chodí od 14. měsíců a chodí opravdu hezky. Ale jakmile máme někam dojít tak je to zatím totální tragédie. Co celkem jde je odrážedlo, ale to v zimě nepřipadá v úvahu. Ve městě se často i stydí/ bojí třeba cizích lidí, něčeho neznámého a pak mi neujde ani krok. Do kombinace šátku a kočárku pro staršího se mi moc nechce, přijde mi to v té zimě nepohodlné. Ze stupátka se bojím, že bude utíkat. Pak je problém polední spánek :nevim: spí blbě, možná už ani ve dvou letech polední spánek nebude, protože začíná spát celou noc a polední spánek zkracuje. Takže se přikláním i ke dvojkočáru proto, že je aspoň nějaká šance, že děti uspím najednou. :lol: doufám :lol:

Budu ráda za jakéhokoliv rady ohledně dvojkočáru, tak o fungování s dvěmi dětmi takto blízko u sebe ;) tak i tak chceme měnit kočárek. Doma máme baby design dotty a nevyhovuje nám, potřebujeme něco víc do terénu a hlavně lehčí sporťák :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1764
28.8.20 12:46

S Thule zkušenost nemám, ale za to jsem něco projezdila se sourozeneckým kočárkem. Měli jsme BJ City select. Starší dcera už má 4 roky a pořád na něj teskně vzpomenu. Chybí mi svižné procházky, případně mě nebaví dohadování a úplatky. Děti se naložily a jelo se na nákup nebo kamkoliv bylo třeba. A dcery mi v kočárku spolu spaly, kolikrát to byla jediná chvíle, kdy jsem si v klidu vypila kafe (na lavičce v parku, ale bez řevu :mrgreen: ).
A co se mi obecně vyplatilo, je pamatovat, že i to starší dítě je pořád batolátko a péči prostě potřebuje. Starší dcera je navíc opravdu mazlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56208
28.8.20 12:50

Do sourozeneckého kočárku jsme investovali mnohem víc - celkové náklady byly kolem 25 :think: Kupovali jsme BJ city select, protože jsem nechtěla sedačky vedle sebe, ale za sebou. Jako hlavní podmínku jsem měla, že kočárek lze používat pro jedno i dvě děti. Kluci jsou od sebe 19 měsíců, mladší je narozený v zimě a hodně mi to pomohlo. Peněz nelituji, protože kočárek stále využíváme a ještě nějakou dobu využívat budeme.
Je pravda, že do terénu asi není úplně nejvhodnější, ale potřebovala jsem kočárek hlavně do města, takže mi to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13658
28.8.20 13:14

@Sue2008 děkuji, úplně chápu, mě bude klidně stačit, když společně usnou na půl hodiny :D syn je vztekloun, jak není po jeho je řev, uplatit se nedá :D a to jsem fakt důsledná a snažím se s ním tuhle jeho vlastnost trénovat, ale moc to nejde :D a taky právě nechci z něj dělat za každou cenu velkého kluka, přesně jak píšeš. Teď když vidí, že beru sporťák tak do něj opravdu moc chce a neumím si představit mu to za tři měsíce prostě zakázat. Spíš potřebuji asi ujištění, že nekupuji blbost, kterou nevyužiji :palec:
@tezi my jsme právě na vesnici, takže my vedle sebe přijde jako lepší volba a víc se mi to líbí, že uvidím hezky na miminko do korby. Zatím bych si asi nechala doma i ten baby design dotty, kdybych šla někam jen s miminkem. Jsem ráda, že slyším, že to není investice na chvíli :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.8.20 13:15

Holky jsou od sebe 17 měsíců a dvojkočárek opravdu využily. Máme Bugaboo donkey duo. Vejde se do klasických dveří, skvělá manipulace, veliká výhoda je, že ho můžu předělat na kočárek pro jednu a používáme ho občas i teď. Mladší byly dva nedávno a ráda se ještě sveze. Mně se zase hodí, že má veliký koš pod sedačkou a druhý vedle sebe, když jdeme na nákup. Za mě to byla opravdu skvělá koupě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13658
28.8.20 13:21

@sandra.ch na ten jsem koukala, ale už je dost drahý i když bazarový trochu starší se dá sehnat za celkem slušné peníze. Nevím zase jestli ty starší verze jsou dobré :think: Ale zajímalo by mě jestli projede aspoň trošku terén? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
28.8.20 13:37

Určitě ho využiješ, i se podle mě pak dobře prodá.

Já mám děti 2,5 od sebe, a ke sporťáku BJ Summit jsem dokoupila přídavnou sedačku z Phil a Teds a v krejčovství si nechala udělat přidělávací popruhy s druky, sedačku jsem zavěsila pod rukojeť a v případě potřeby tam dcera i spala (s nohama v košíku).
Ale je to taková nouzovka, no :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13658
28.8.20 13:48

@Lucie_Sx na ten případný prodej koukám taky, přece jenom s ním nebudu jezdit úplně dlouho. Jo to je dobrá nouzovka :D ale nápad dobrý :D já ty přídavné sedátka kvůli zimě nechci to asi opravdu nemá cenu. Jestli budu rodit zase císařem tak nosítko/ šátek stejně že začátku nepůjde ( zkušenost z minule), takže dvojkočár je fakt asi rozumná volba :palec: děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
28.8.20 14:16

Ahoj, já okukuju Thule už asi 2 m… syn má 6 m, už sedi. Ale teda musím se přiznat, že mě brzdí krom toho ze se vsechny doplňky myšleno i madlo, pláštěnky, fusak musí koupit zvlášť a je to zase fura peněz hlavně to, že se ni zdá thule pro dite nepohodlný. Pohodlný pro maminku, pro dite mi přijde dost plytky, s fusakem malý prostor…jak sportak tak korba. tobě se zdá ok? Nekde ani do úplného sedu ani do úplného lehu… zvedak na nohy si musíš taky dokoupit/vyrobit… hrozně se mi líbí a skvěle se ovládá, ale jak se tam cítí to dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13658
28.8.20 15:06

@Eva.asdfghjkl jo to je to co nevím :lol: pak je ve hře Easywalker duo. :think: ale Thule se mi líbí vzhledově víc :nevim: s těmi doplňky máš pravdu, myslím, že síťka, pláštěnka se dá řešit univerzální - moc jsem tyhle doplňky nepoužila ani u dosavadního kočárku. Teď jsem naposledy jela v dešti a nemohla jsem pláštěnku dát kvůli synovi, protože se vztekal, že ji nechce. Madlo a zvedání nožiček bych asi dokoupila :nevim: já viděla jen tu verzi Thule pro jedno dítě, na dvojkový se jedu kouknout příští týden doufám. Třeba co mám ten baby design dotty tak je pro dítě super pohodlný, ale pro mě naprosto hrozný ( těžký, neskladný), jinak má sice vše co má mít, ale nevyhovuje mi. Takže teď jezdíme i výlety s baby monsters Phenix ( něco jak Valco). Měli jsme ho i v Krkonoších :D pro dítě taky horší, ale synovi je to fuk si myslím. Jinak bych po dvojkočáru chtěla taky Thule pro jedno dítě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56208
28.8.20 17:10

@anavi13 tak u nás to je dlouhodobější investice. Kočárek využívám 3,5 roku a ještě další asi 3 roky používat budeme. Možnost sourozenecký/jedno kočár jsem využíval velmi často.
Měla jsem možnost si vyzkoušet i Easywalker duo a není špatný, ale mě tento druh kočárků ze spousty důvodů nevyhovuje. Dotyčná maminka s ním byla velmi spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.8.20 18:18

@anavi13
My bydlíme na menším městě, ale na poli jsme s ním projely. Třeba do lesa jsem mladší nosila v šátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13658
28.8.20 18:50

@tezi a proč ti nevyhovuje, jen mě to zajímá :palec: no u nás to je podle mě investice maximálně na rok. Přece jenom mi syn nebude jezdit v kočárku dýl než do tří let. Leda, že bychom měli brzy třetí :D
@sandra.ch děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56208
28.8.20 19:48

@anavi13 je moc široký a nevešla bych se s ním na spostu míst kam se potřebuji dostat. Musela bych buď pořád měnit kočárky v autě nebo vozit 2 různé :nevim: Prostě jsou jiné požadavky na kočárek, když žena čeká 2. dítě a jiné, když už má člověk dětí víc a musí se přizpůsobit i těm starším a nejenom miminku a batoleti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13658
28.8.20 19:49

@tezi děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu