Reklama

Sourozenecky kocarek - velke dite

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 02.01.18 23:05
Sourozenecky kocarek - velke dite

Mile maminky, poradite prosim?

Shanim sourozenecky kocarek a mam nekolik pozadavku, doporucite mi prosim? V dobe narozeni druheho budou synovi 2 roky, ale bude mit kolem 100cm, je veliky…

Potrebuji, aby

• se v sedacce vyspal i starsi syn (tj. pro vetsi dite)
  • korbicky nad/za sebou (ne vedle sebe)
  • mel rucni brzdicku na pribrzdovani pri jizde
  • pokud mozno mel i nakupni kosik, cim vetsi, tim lepsi… (Neni podminkou)

Skladnost neni az tak dulezita, budeme mit jeste monokocarek. Ale s dvojkocarem budu jezdit v Praze v MHD, snad jen nizkopodlaznim :-)

@fragola - muzu Vas take poprosit o radu? :-)

Moc dekuji

Příspěvek upraven 02.01.18 v 23:22

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 02.01.18 23:09

@Limi123 Jé, to jsou požadavky :think: Korbičky jen NAD sebou? Ne, ZA sebou?

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 02.01.18 23:15
@fragola píše:
@Limi123 Jé, to jsou požadavky :think: Korbičky jen NAD sebou? Ne, ZA sebou?
:-) Myslim i za sebou, jde mi o to, abych na sirku projela v obchode… Jeste jsem to trosku specifikovala v prvnim prispevku…

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 02.01.18 23:38

@Limi123 Neporadím, pokud je požadavek na ruční brzdu, tak asi nic. Měli jsme Phil and Teds, ten tu brzdu má, ale za mě je to kočár na houby. Místo pro děti nic moc, sice je terénní. Samo, když je nouze nejvyšší, děti se v něm vyspí, ale mně prostě nevyhovoval. Zřejmě víc nevyhovoval mě než dětem. Košík, nula nula nic, obzvlášť, pokud obě děti sedí a to dítko dole má vlastně nohy v košíku. V té době jsem nosila nákup v batohu.

Kdybys netrvala na té ruční brzdě, doporučila bych Peg Perego Duette (ideálně variantu s volnatem) nebo ABC Design ZOOM. Děti mají dostatek místa, velký nákupní koš, PP je i dost terénní ;)

Teď jsi ještě dopsala další podmínky s MHD. Tak to by snad i se mnou zmiňovanými kočáry šlo. My třeba s Peg Peego Triplette cestujeme vlakem, ale to bych bez manžela fakt nedala :lol: Pokud by šlo o nízkopodlažní spoj, dala bych to sama, takže kočár pro dvě děti by šel určitě. Ale pokud trváš na té ruční brzdě, tak opravdu asi jen ten PaT, v tomto směru s více kočáry nemám ponětí (max. s ABC Desig Tandem, ale to je ve srovnání s těmi dvěma zmiňovanými dinosaurus) :nevim:

yse
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 02.01.18 23:52

Nedam dopustit na Valco Snap duo-sedacky sice vedle sebe, ale vsude v obchode projedeme, vyspala se i ctyrletacka (porad dost mista nad hlavou),mega kos a navic je lehky (da se odnest jako taska na rameni). Brzdicku nema, jen pasek na zapesti, takze kdyby kocar ujizdel tak i se mnou. Za me super souroz. kocar. U ABC Zoomu bych mela strach, ze ho zlomim na pulku pri nastupovani do nizkopodlazniho MHD, natoz pri jeho delce zakormidlovat tak, aby sly zavrit dvere - no nevim nevim.

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 03.01.18 00:01
@yse píše:
Nedam dopustit na Valco Snap duo-sedacky sice vedle sebe, ale vsude v obchode projedeme, vyspala se i ctyrletacka (porad dost mista nad hlavou),mega kos a navic je lehky (da se odnest jako taska na rameni). Brzdicku nema, jen pasek na zapesti, takze kdyby kocar ujizdel tak i se mnou. Za me super souroz. kocar. U ABC Zoomu bych mela strach, ze ho zlomim na pulku pri nastupovani do nizkopodlazniho MHD, natoz pri jeho delce zakormidlovat tak, aby sly zavrit dvere - no nevim nevim.

To by dal. S námi toho mají kočáry celkem dost za sebou. Ale chápu i tu nedůvěru, po čase nám praskla přední náprava, která byla nahraditelná za slušný peníz.

Kauree
Závislačka 4563 příspěvků 2 inzeráty 03.01.18 00:03

Já měla pro sourozence Phil and Teds, s košíkem na nákup je to sice blbé, ale vyřešila jsem to taškami na bok kočárku, daly se dobře přidělat ke konstrukci. když jsem tam děti viděla naskládané, tak mi to přišlo takové na těsno, ale starší, která měla předtím normální naopak hodně prostorný kočárek a nespala v něm, mi ve Philovi zas začala spát a spala mi v něm do 3,5 let, obě děti kočárek milovaly a fakt nerady se s ním v těch 3,5 resp. 2,5 letech loučily. zvažovala jsem nejdřív taky nějaký se sedačkami za sebou, ale kvůli té délce jsem se bála právě do mhd. phil byl jako jednokočár, do mhd super, když bylo nejhůř dokázala jsem ho sama vytáhnout i do normální (ne nízkopodlažní) tramvaje.
ten můj sice ruční brzdičku ještě neměl (už je to pár let), ale nikdy mi ani nechyběla a to bydlíme v kopci :lol:

edit - ještě doplnění - fakt jsem se k tomu kočárku nechovala hezky, tedy využívala jsem ho naprosto tak, jak jsem zrovna potřebovala, celkem bezohledně, ne že bych se o něj jakože nestarala :-) obě děti měly už přes 15 kilo ke konci, jezdili jsme terénem, tahala jsem ho za madlo po schodech, jednu dobu jsem v těch bočních taškách převážela pravidelně celkem těžké náklady, a všechno to bez úhony vydržel

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 03.01.18 00:12

Dekuji vsem,

@Kauree jeste se zeptam, v tom Phil and Teds je miminko ve vlozne tasce dole pod tim starsim? Ja si to nedokazu moc predatavit :-( A pak, kdyz byli starsi, tak se v tom vyspali oba?

A nebala ses, ze kdyz praskne konstrukce, tak starsi na mladsiho spadne?

yse
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 03.01.18 00:26

@fragola Kamaradce prasknul u ABC ram a ani nejezdila MHD, ale sikovny manzel svaril a jezdilo se dal.

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 03.01.18 00:30

@yse U nás též, to byla ta druhá nehoda. Vím, kočár dostával zabrat víc, než je zdrávo. Pro tyto kočáry jsou dost i místní chodníky, alespoň u nás, je to tankodrom :roll: Co mám zkušenost, tak ideální dvojkočár prostě neexistuje :(

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 03.01.18 00:33
O
@fragola píše:
@yse U nás též, to byla ta druhá nehoda. Vím, kočár dostával zabrat víc, než je zdrávo. Pro tyto kočáry jsou dost i místní chodníky, alespoň u nás, je to tankodrom :roll: Co mám zkušenost, tak ideální dvojkočár prostě neexistuje :(

Nam prasknul dokonce sroub i u jednokocaru, predstava, ze by byl primo pod sedackou starsiho novorozenec neni nic moc :-(
Asi prehodnotim priority a nebude mi vadit, ze budou deti vedle sebe… ale tu rucni brzdu bych chtela… Ale to mam asi smulu :-(

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 03.01.18 00:41

@Limi123 Já vím, ona je to bída… Ty kočáry prostě nic moc nevydrží :?
My třeba víc než ty tři roky jezdíme s trojkočárem. A těch oprav na něm už bylo nepočítaně - 3 bovden, přední kola 2× v háji atd. Ale současně uznávám, že jsem ho nešetřila a odvozil toho víc než dost. Za ty peníze, co jsme do něj vrazili, bych si představovala, že vydrží víc.

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 03.01.18 00:52
@yse píše:
Nedam dopustit na Valco Snap duo-sedacky sice vedle sebe, ale vsude v obchode projedeme, vyspala se i ctyrletacka (porad dost mista nad hlavou),mega kos a navic je lehky (da se odnest jako taska na rameni). Brzdicku nema, jen pasek na zapesti, takze kdyby kocar ujizdel tak i se mnou. Za me super souroz. kocar. U ABC Zoomu bych mela strach, ze ho zlomim na pulku pri nastupovani do nizkopodlazniho MHD, natoz pri jeho delce zakormidlovat tak, aby sly zavrit dvere - no nevim nevim.

Diky, kdyz jsem tedy slevila ze svych pozadavku, nevypada vubec spatne :-D
Jen se zeptam, ten novorozenec je ve vlozne tasce v te sportovni korbicce, nebo jak? Vsude pisou, ze je ta sportovni korbicka vhodna od narozeni, ale ja si to nedokazu predstavit… Navic mi prijde, ze nejde ani uplne do lehu. Nebo jste kupovali hlubokou korbicku samostatne?

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 03.01.18 17:32

Mám Phil and teds. Brzdu tedy nemá, ale nechyběla. Vejdeš se s ním všude a vlezou se hodně velké děti. Dnes ho používám na kluky dva a půl roku a pět let. Dohromady mají už 35 kg.

yse
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 04.01.18 23:15

@Limi123 Ano, prtous lezel ve sportovni sedacce ve fusaku (o vlozne tasce jsem uvazovala, ale nakonec to slo i bez ni), pod nim decka, pres nej nanoznik a nikdy nebyl problem. Jde opravdu do uplneho lehu. Nanoznik i boudicka jsou dost „dlouhe“,takze mimco je zepredu v pripade vetru kryte. Horsi je to trosku zezadu, protoze je tam jakoby skulina - potah operadla zezadu nema presah, takze vznika mala skulinka, ale to jsem v pripade velkeho vetru resila plastenkou. Urcite doporucuji vyzkouset na prodejne, prece jen to ma byt velky pomocnik a co vyhovovalo me nemusi sednout kazdemu. Obe deti byly spokojene a ja taky ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >