Soused alkoholik

Anonymní
18.2.20 18:26

Soused alkoholik-Už nevím, kam se obrátit

Krásný den, před cca rokem jsem se konečně trhla a šla bydlet sama. Našla jsem si byt za luxusní cenu. No k věci, bydlím na patře s alkoholikem (bydlí u mámy a byt je její) a postupně mi to už příjde neůnosný. Rosflákaný láhve na chodbě, hluk a smrad z bytu by se ještě „celkem dal" vydržet, ale co předvádí celkově na chodbě to je hnus, věčně tříská dveřma, oknem, furt mi mlátí do dveří, věčně si boty od hov…na otírá o schody atd. Urážky, ponižování jak mě, tak jiných sousedů je na denním pořádku. Často u mě zvoní policie, jestli jsem náhodou nebyla světkem, jak někoho obtěžuje, sama jsem Xkrát volala policii. Po posledním excepóre, kdy mi začal vyhrožovat, mi bylo doporučeno ať ho dám na tresnou komisi, tam mi paní řekla, že „Ho dobře znají, že nejsem první případ, kdo to tak řeší, že si stejně nepomůž, že prý dostane max pokutu, kterou za něj stejně zaplatí matka, jelikož on nepracuje a taky ať se připravím na to, že s ním budu mít tuplem peklo". Napadlo mě ještě sepsat petici, u sousedů jsem nepochodila. Nechci hned utíkat od problému (ale i tak už začínám uvažovat o tom, jít bydlet jinam), pro bych se chtěla zeptat, jestli mátě podobnou/stejnou zkušenost a jestli existuje nějaký další řešení? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3327
18.2.20 18:34

Ty kráso, to je síla, už víš proč byl byt za super cenu. Jsi v nájmu nebo je to tvoje? Pokud v nájmu, tak bych zdrhala, pokud tvoje, tak asi taky, je to hnusný, ale nikdo na něj nemůže podle mě, dokud neumře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13355
18.2.20 18:36

Pokud jsi v nájmu, tak bych se nevysilovala předem prohraným bojem a našla si jiné bydlení. Velmi pravděpodobně je tento soused důvodem nižší ceny nájmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23344
18.2.20 18:37
@Anonymní píše:
Krásný den, před cca rokem jsem se konečně trhla a šla bydlet sama. Našla jsem si byt za luxusní cenu. No k věci, bydlím na patře s alkoholikem (bydlí u mámy a byt je její) a postupně mi to už příjde neůnosný. Rosflákaný láhve na chodbě, hluk a smrad z bytu by se ještě „celkem dal" vydržet, ale co předvádí celkově na chodbě to je hnus, věčně tříská dveřma, oknem, furt mi mlátí do dveří, věčně si boty od hov…na otírá o schody atd. Urážky, ponižování jak mě, tak jiných sousedů je na denním pořádku. Často u mě zvoní policie, jestli jsem náhodou nebyla světkem, jak někoho obtěžuje, sama jsem Xkrát volala policii. Po posledním excepóre, kdy mi začal vyhrožovat, mi bylo doporučeno ať ho dám na tresnou komisi, tam mi paní řekla, že „Ho dobře znají, že nejsem první případ, kdo to tak řeší, že si stejně nepomůž, že prý dostane max pokutu, kterou za něj stejně zaplatí matka, jelikož on nepracuje a taky ať se připravím na to, že s ním budu mít tuplem peklo". Napadlo mě ještě sepsat petici, u sousedů jsem nepochodila. Nechci hned utíkat od problému (ale i tak už začínám uvažovat o tom, jít bydlet jinam), pro bych se chtěla zeptat, jestli mátě podobnou/stejnou zkušenost a jestli existuje nějaký další řešení? Děkuju

Tak aspoň víš, proč je cena „luxusní“. Ožrala je v ceně. Já bych šla. A koupila si cestou pravidla pravopisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38076
18.2.20 18:39

Policie nebude konat, dokud neporusi zakon. A ani to neni jistota, ze se souseda zbavis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
324
18.2.20 18:53
@Russet píše:
Tak aspoň víš, proč je cena „luxusní“. Ožrala je v ceně. Já bych šla. A koupila si cestou pravidla pravopisu.
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12593
18.2.20 18:56

Bylo by mi úplně jedno, kdo za něj platí pokutu, já bych to na tom úřadě řešila. Co to jako je, že ti to rozmlouvají, že bude dělat peklo.Bych na něj vylila kýbl vody, kdyby mi bušil na dveře. A zároveň bych si asi hledala jiné bydlení, protože magora se nezbavíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10271
18.2.20 18:58

Nepotesim te. Neudelas s tim vubec nic :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.2.20 19:26

Děkuju za odpovědi. Popravdě mě nenapadlo, že taková cena za byt, by mohl být tenhle důvod. Vzala jsem to, protože mi do začátku takový byt stačí, a i ta cena je suprová. Ale jiný řešení než jít pryč asi fakt nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.2.20 19:29

@Russet za gramatiku se omlouvám, jsem disgrafik+diskrafik

• Nahlásit
  • Citovat
18.2.20 19:30

Zkušenost před několika lety na starém bytě, alkoholici manželé, odstěhovali jsme se a oni byly jeden z důvodů (u nich navíc denně šílené hádky a násilí)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1385
18.2.20 19:31

Tyhle věci se téměř nedají řešit.

Je hodně právníků, co se specializují na věci okolo nemovitostí, takže jestli ti to za to stojí, můžeš si zkusit zaplatit konzultaci - znají ty více účinné fígle, napíšou bububu dopis, ale to je stále daleko od zaručeného úspěchu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama