Soused asi týra ženu

Anonymní
31.5.20 22:24

Soused asi tyra zenu

Ahoj, prosim anonym.. uz pred nejakou dobou jsem pojmula podezdreni, ze nas soused tyra manzelku, jsme v satelitu, takze domek na domku, kolikrat nas vzbudi nas pes a je slyset rev a rany od sousedu. Dnes jsem uklizela na balkonku a prijeli sousedi asi z nakupu a pan rval na pani, dost hrubym zpusobem a jeste ji kroutil rukou, ze v kufru vytekl jogurt :roll: kdyz pani nekde potkam tak je jak seda myska, na pozdrav neodpovi, ma takovy smutnu pohled..manzel rika at zaboha to neresim, ze je to za jejich zavrenymi dvermi a ze kazdy ma jinak nastaveny mantinely a ze budu akorat za drbnu a pozorovatelku, ale ja nevim.. nedovedu si predstavit ze by mi manzel rekl byt v afektu vulgarismus :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15223
31.5.20 22:31

Kdybych od sousedů slyšela rány a řev, tak volám policii. Nevím, kde má mantinely tvůj choť, ale já je mám vůči týrání vcelku nízko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1789
31.5.20 22:34

Taky bych to hlasila, nedokazala bych delat ze nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
31.5.20 22:36

Volat policii. Popsat co se děje. Určitě! Neotalej…
Nedělej, že to neslyšíš a nevíš.
Názor tvého partnera není správný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5499
31.5.20 22:45

Policie to řešit nebude, pokud dotyčná oběť řekne, že se nic neděje a vše je v pořádku. Spíš bych paní podstrčila letáčky s čísly, kam se může obrátit, až to bude chtít řešit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
31.5.20 22:47

Ja bych zkusila pani oslovit, az bude sama. Zkusit zaprist hovor a rict ji, ze jsi mela pocit, ze by nekdy mohla potrebovat pomoct, at si rekne, ze si muzete popovidat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4430
31.5.20 22:50

Zkusila bych si promluvit s ní. Když zavoláš policajty a oni jim řeknou, ze se nic neděje, tak s tím nic neudělají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 22:50

Raději anonymně - když jsme bydleli na starém bytě, hodně často jsem slyšela jak se sousedi nahoře hádají, ale bylo to šílený. Když jsem potkala sousedku, měla monokl pod okem, takže mi rychle došlo co se stalo. Ptala jsem se jí zda je v pořádku, odbyla mě ať jí dám pokoj. Jednu noc, ale to bylo šílené, tak říkám manželovi ať volá. Že už to není normální, že jí tam snad zabije. Ve 3h ráno manžel volal policajty dokonce i oni jak přijeli to slyšeli. Nevíme jak to dopadlo, odpoledne jsem potkala sousedku se sádrou na ruce a s dalším monoklem a ještě mi vynadala, že se „se*u“ do čeho nemám a ať se příště starám o svojí domácnost. Prostě si nějak domyslela, že jsme policajty volaly my. Hodila jsem jí párkrát do schránky i různé letáky na organizace, zabývající se domácím násilím, našla jsem je pod schránky roztrhané. Takže i když to třeba nedopadne podle tvých představ raději zavolej. Jistota je jistota. My je takhle volaly ještě 3×, nakonec se odstěhovali, ale myslím na ní pořád. Takže prosím volej.

• Nahlásit
  • Citovat
1962
31.5.20 22:53

Zavolala bych policajty ale bacha at se soused nedozvi ze jste je volali vy. Jste spusedi aby se neobratil i proti vam. S tou pani se seznamovat to je tezko, chces ji pomoct ale pokud s tim nebude chtit sama neco udelat, neudelas s tim nic, rozumis. Je dospela, nedrzi ji na retezu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3572
31.5.20 23:00

Mam stejnou zkusenost jak anonymni slunecnice. V bytovce bylo mockrat slyset rany, krik, pani chodila dobita, meli 4 deti.. Jednou jsme uz policii zavolali, byl tam rev ze jsme se bali, ze ji zabije. Nakonec mela pani komentare, at se starame o sebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
31.5.20 23:03

Az tam bude bengal zkusila bych tam jit zvonit a delat blbou, ze slysime rany a bali jsme se, ze je nekdo vykrada. I z toho balkonku bych asi nahlas pozdravila, aby vedel, ze je slyset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 23:41

Je to citlivé téma. Je dobré, že si toho všímáš a není ti to jedno. Vyrůstala jsem v takové rodině. Kolikrát jsme já a 3 sourozenci s mámou utíkali, aby nám otec neubližoval. Kolikrát jsme to nedokázali. A nikdo nikdy policii nezavolal. Nikdo se nás nezastal. Nerozumím tomu dodnes.
Byla bych vděčná kdyby nás někdo ochránil.
Ale ono je těžké rozhodnout, co je správné. Protože i když se pomoc zavolá, je to jen na chvíli a doma je pak kvůli tomu ještě větší peklo… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.20 23:46
@Anonymní píše:
Je to citlivé téma. Je dobré, že si toho všímáš a není ti to jedno. Vyrůstala jsem v takové rodině. Kolikrát jsme já a 3 sourozenci s mámou utíkali, aby nám otec neubližoval. Kolikrát jsme to nedokázali. A nikdo nikdy policii nezavolal. Nikdo se nás nezastal. Nerozumím tomu dodnes.
Byla bych vděčná kdyby nás někdo ochránil.
Ale ono je těžké rozhodnout, co je správné. Protože i když se pomoc zavolá, je to jen na chvíli a doma je pak kvůli tomu ještě větší peklo… :,(

No prave toho zhorseni a popreni se bojim. Babicicna sestra si take prosla tyranim a to dost hrubem a kazdy to videl a nikdo nic nerekl. Bylo to za minuleho rezimu, kdyz ji zbitou vezli sousedi do nemocnice tak si pro ni prisel muz a ze se spalil byk pri pripousteni. A vse se zametlo pod koberecek.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.20 00:00
@Anonymní píše:
No prave toho zhorseni a popreni se bojim. Babicicna sestra si take prosla tyranim a to dost hrubem a kazdy to videl a nikdo nic nerekl. Bylo to za minuleho rezimu, kdyz ji zbitou vezli sousedi do nemocnice tak si pro ni prisel muz a ze se spalil byk pri pripousteni. A vse se zametlo pod koberecek.

Myslím, že by bylo dobré se s paní zkamarádit, zjistit jak na tom je, jak mluví, jestli vysílá nějaké signály o pomoc. Nenápadně ji nadhodit, že o tom víš, nebo máš nějaké podezření, co se u nich děje a chtěla bys ji pomoct. Pro tyhle lidi je důležité vědět, že pomoc je dlouhodobá, že bude mít kam utéct a schovat se před manželem, jeho agresí a útoky a nevrátit se k němu. Policie ho pouze odvede na jednu noc a on se druhý den vrátí, to není řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
4045
1.6.20 00:15

Klidně policii zavolej, a to opakovaně. Minimálně je budou mít v merku, a paní se třeba jednou odhodlá s tím i něco dělat.
Jenom tě upozorňuju na to, že i když policie přijede, neznamená to, že souseda vykážou, nebo že hned bude klid.

Paní pravděpodobně zapře, že by se u nich cokoli dělo, bude tvrdit, že je jen nešikovná, nebo že si sousedi vymýšlí atd. Policie zakročí jen, pokud by viděli útok, nebo pokud by oběť potvrdila, že ji napadl. Kdysi jsem měla podobné sousedy. Hlídka k nim takhle jezdila co víkend.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama