Soused hraje na trubku bez dusítka

Republic
22.11.15 17:37

Soused hraje na trubku bez dusitka

Chtela bych se zeptat na zkusenosti. Po prestehovani jsem zjistila, ze soused hraje 2,5 hodiny (presne:-) )denne na trubku bez dusitka. Prakticky se pred tim neda nikde v byte schovat. A je to opravdu hodne hlucne, ne jako klavir, ci housle - to me vubec nevadi. Ja jsem doma na riziku a potrebuju si obcas schrupnout i prez den. Natoz si nedokazu predstavit, jak to bude snaset miminko. Samozrejme chci se sousedum napred predstavit, vysvetlit situaci a poprosit, zda-li by mohli to dusitko pouzivat. Ale zajimalo by me, zda-li s tim nemate nekdo zkusenosti, popr. jestli neexistuje nejaky zakon/vyhlaska, ktery/a by treba narizoval dusitko pouzivat? Kdyby nebyla domluva mozna. Mam v rodine shodou okolnosti dva lidi, kteri na trubku hraji a bez dusitka doma nehrali nikdy:-( Vubec me nenapadlo, ze by to nekdo delal:-( :zed: :zed: Predem dekuju za odpovedi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5168
22.11.15 17:51

Pokud nehraje před šestou ráno a po 22 večer tak s tím nic nenaděláte. Dusítko neslouží jen k utlumení nástroje ale mění tón a styl hry takže pokud potřebuje cvičit určitý typ hraní tak dusítko používat nebude. Jinak pokud hraje pravidelně ve stejnou dobu tak se dá přizpůsobit si program tak aby to nevadilo. Případně se zkusit domluvit. Nebo si zkusit udělat zvukovou izolaci v bytě aby nebyl tolik slyšet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
22.11.15 17:53

@KayaRepublic pokud si na to sousedovi nikdo nestěžoval, tak to asi nikdy neřešil. jestli ho hra na trubku živí, tak se pak nedá nic dělat. Vy se seberte a běžte si s ním slušně promluvit a požádejte ho o ztišení. nevidím v tom problém, určitě bude pán vstřícný :-)

• Nahlásit
  • Citovat
17396
22.11.15 18:05

@KayaRepublic Domluvte se. Treba tak, ze bude hrat stale ve stejnou hodinu, abyste mohli chodit pryc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
22.11.15 18:28

A hraje pravidelne? Pokud hraje cca pravidelne, sla bych ven nebo bych sla cilene hodit chrupku pred/po.
Ono je docela dost dobre mozne, ze on bude muset za cas poslouchat krik miminka a to i v noci, aby pak neprisel i on s zadosti na pouzivani dusitka :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 18:40

Neudelas s tim nic stejne, jako ze sousedi neudelaji nic s placicim miminem, nasledne dupajicim ditetem… 2,5 hodiny denne nic neni bud rada ze to neni 7,5 hodiny. A to ze jsi na rizikovym.. Z hluku nepotratis neboj:) a jestli jsi cely den doma a zacne hrat tak jdi ven na 2 hodky. Porad mas na odpocinek dalsich 22h

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 18:42

@KayaRepublic Věř, že mimino si zvykne spí, než ty. Chápu, že tě to rozčiluje, ale můžeš si vzít špunty do uší. Pro případnou kontrolu dej na dveře lístek, jestli by ti mohli třeba zavolat nebo ať pořádně buší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
22.11.15 18:55

Diky za odpovedi. @Bibi239 haha, to me pobavilo:-) Vlastne jsem spis uvazovala ve smyslu, ze az ho bude doprovazet brecici dite, mozna pochopi…:-)

@lleennttiillkkaa tak doufam, doufam, jak rikam, je to opravdu hodne hlucne, sama jsem muzikant a lecos snesu, dupajici a hlucici deti me nikdy nevadili - housle, klavir, akordeon, to se fakt neda srovnat, tohle je fakt mooooc, nevim, jestli si dokazes predstavit…Jinak ja na listecky nejsem, zajdu tam osobne…Jinak spunty do usi ti funguji? Me na hluk tak silny, ktery me vadil, nikdy nefungovaly - jednou jsem bydlela nad neodhlucenym hudebnim klubem.

Jinak ostatni, vim, ze je nejaka frekvence, kterou prerusit clovek nesmi i prez den, sama jsem muzikant a kdysi jsem ten problem sama resila kvuli sousedce. Izolace ve statnim byte nepripada v uvahu - museli bychom izolovat celou podlahu…

Pravidelne nehraje. Hraje libovolne, vzdycky je to teda od 12ti dal…Chozeni ven je dobry napad, akorat s tou nepravidelnosti by to muselo vypadat nasledovne…soused zacal hrat, tak rychle balim dite, nez se me probudi a hura ven…a sakra prsi…:-)

Kazdopadne doufam, ze vstricny bude:-) Jak rikam, mam v rodine trumpetisty (jednoho trubka dokonce i zivi) a s dusitkem doma hraji vyhradne. Ano, meni to zvuk, ale nemeni to ton, problem v tom fakt nevidim. A podle me soused se tim nezivi, myslim, ze je to ditko, necvici nic narocneho.

Tak jeste jednou diky za prispevky a kdyby jste nekdo zazil neco podobneho a poradil ohledne vyhlasek/zakonu, budu rada:-)

@Makronka222 Tak to je mi samozrejme jasne, ze z toho nepotratim:-)

• Nahlásit
  • Citovat
13075
22.11.15 19:09

Koukám, že tady jsou samý tolerantní lidi a ještě by šli pomalu poprosit, aby hrál ještě déle :mrgreen:
Já bych se z toho zbláznila a vůbec nevím jak bych to řešila. Bych se snad přestěhovala jinam, to musí být peklo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
22.11.15 19:44

@tamata že prosit, aby hrál dýl :lol: tak jsme třeba taky muzikanti, tak chápem ;-) někoho deptá trubka, mě třeba deptá, když náš soused řve, nadává sprostě, lítá u nich nábytek a do toho všeho si pustí OPRAVDU nahlas nějakou videohru a nám skáče nábytek jak on střílí nějaký teroristy samopalem :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
7016
22.11.15 19:54

@tamata po rocni kontinualni rekonstrukci ve vedlejsi radovce, kteta obsahovala prvnich nekolik mesicu sbijecky, vrtacky, mlaceni, tak by me uz netozhodil ani start rakety u sousedu na zahrade :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31425
22.11.15 19:58

To jsem znala jednoho saxofonistu a ten měl na to speciálně izolovanou skříň. Když potřeboval cvičit, vlezl do almary.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 20:11

@KayaRepublic Já ty lístečky myslela pro případ, že by ti přišla kontrola, jelikož jsi na neschopence. Mno a buď ráda za 2,5h troubení, naše sousedka má psa, který štěká a kňučí od rána cca 7h do odpoledne 16h. Teď už teda tolik ne, ale loni jsem přijela z porodnice a oni se zrovna nastěhovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
22.11.15 20:32

@lleennttiillkkaa Jo takhle…neee, ty sputny fakt nic neresiii, trubku i pripadne zvonek kontroly bych rozhodne slysela…jestli teda nemas nejake skrytej typ…ja zkousela ty voskovy…jinak me spis jde presne o tu situaci po porodu…jasne, ja to chapu, tak ono kazdyho asi sejri, to co zazil, a zbytek si moc nedokaze predstavit…ja teda krome psika zazila snad vsechno vyse zminene a trubka hraje prim hned po rekonstrukci…tak zaplatpanbu, ze se psik zklidnil…

Jinak @Lizzi, co znam muzikanty a nebydli v domecku nebo na konzervatori, tak vsichni pouzivaji tlumice, nebo maji na cviceni elektroniku, vcetne me…samozrejme obcas si doma neco zahrajeme, ale to nejsou stupnice a prstovky…fakt nestojim o to si znepratelit sousedy…samozrejme pak jsou decka co chodi do lidusky, ale ti obvykle po roce, dvou skonci…a to uz predtim tomu moc nedaji:-) myslim, ze rodice je nenuti, pac je to vrzani taky obtezuje:-)

• Nahlásit
  • Citovat
22.11.15 20:34

@KayaRepublic No a do toho má neuvěřitelně hlučný děti, ne který pořád vříská a má úchylku na luxování, luxuje asi 8× denně a to třeba i po 8h večerní a pere zásadně v noci. Naštěstí se stěhuje :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama