Sousedé si na nás bezdůvodně stěžují

5
13.2.21 23:30

Sousedé si na nás bezdůvodně stěžují

Ahojte!
Přestěhovali jsme se s přítelem do nového bytu. Bohužel po měsíci, jsme zjistili, že si naši sousedé, co bydlí pod námi na nás stěžují ohledně dupotu, ran a hluku celkově. Byli jsme se jim omluvit, jelikož jsme si ani neuvědomovali, že bychom něco z toho prováděli. Od té doby jsme si dali velký pozor, ale bohužel si sousedé stále stěžují. Doma nepořádáme žádné párty, hudba hraje v normální hlasitosti maximálně přes den, neběháme po bytě. Je mi to velmi nepříjemné, ale jak se máme bránit? Opravdu nejsme žádní potížisté, ale utlačovat se taky nenecháme. Přijde mi, že je problém i to, že přejdeme z jedné místnosti do druhé.
Co teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
299
13.2.21 23:37

Pokud nerušíte noční klid tak to neřeš. A to si chodí stěžovat přímo k vám nebo to řeší s ostatními kolem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20396
13.2.21 23:41

Na me to kdysi sousedka důchodkyně zkousela, ze poustim pracku v sedm vecer, no asi kdy jindy, kdyz jsem cely den byla pryc.

Pokud neděláte bugr v noci a chováte se normalne, tak bych je poslala nekam a nenechala se šikanovat sousedy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
13.2.21 23:42

Taky jsme meli takove sousedy. Stezovali si, ikdyz jsme prokazatelne nebyli doma. Bylo tam hodne mensich bytu vedle sebe, takze to slyseli asi od jinud. Kazdy tyden zvonili a stezovali si. Cely den poslouchali zvuky domu :roll: -jejich slova. Prestehovali jsme se. Po tomto zazitku jsme se dlouho bali byt koupit a bydleli jsme radeji v najmu. Nastesti uz jsme meli stesti na normalni sousedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
13.2.21 23:48

Me by treba zajimalo, jestli to je pravda, tak bych se se sousedy domluvila, ze jeden pujde dolu poslouchat a druhy bude v byte chodit. Nam nad hlavou obcas jezdi deti na kolobezkach a neni to tak hlucny, jako kdyz tam rychle prejde dospelak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
13.2.21 23:51

Přesně toto se nám dělo také a to pod námi nebydleli žádní důchodci… Dopadlo to tak, že na nás dokonce zavolali v noci policisty, když už jsme byli dávno v posteli. Když jsme tam 14 dní ani nebyli, tak každý den volali majiteli, že neustále pořádáme párty a chlastáme (alkohol s manželem nepijeme, já byla i těhotná, bydleli jsme už tou dobou jinde). Byl to tehdy podnájem a my se odstěhovali jinam… Pán nás dokonce šmíroval a z okna fotil. Magor. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20396
14.2.21 00:15

No kolikrat si clovek nevybere, i kdyz nebydlí v bytovém domě nebo paneláku. Jeden byvaly soused si prisel stěžovat, ze mu od nas na jeho zahradu fouká z naseho stromu nase listí…to nevymyslis… :mrgreen: :mrgreen: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3104
14.2.21 00:16
@Helen98 píše:
Ahojte!
Přestěhovali jsme se s přítelem do nového bytu. Bohužel po měsíci, jsme zjistili, že si naši sousedé, co bydlí pod námi na nás stěžují ohledně dupotu, ran a hluku celkově. Byli jsme se jim omluvit, jelikož jsme si ani neuvědomovali, že bychom něco z toho prováděli. Od té doby jsme si dali velký pozor, ale bohužel si sousedé stále stěžují. Doma nepořádáme žádné párty, hudba hraje v normální hlasitosti maximálně přes den, neběháme po bytě. Je mi to velmi nepříjemné, ale jak se máme bránit? Opravdu nejsme žádní potížisté, ale utlačovat se taky nenecháme. Přijde mi, že je problém i to, že přejdeme z jedné místnosti do druhé.
Co teď?

A proč jste se byli omlouvat??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
14.2.21 00:18

Nad jednou takovou jsem take s bývalým přítelem bydlela, stěžovala si, že šustíme, posunujeme židlí nedej bože když nám spadl v noci ovladač, to řvala na celý barák. Stěžovala si i na pána co tam byl dřív v nájmu, že po nocích ťuká do klávesnice a po ránu na zachodě vydává zvuky, to by se jeden poblil, to psala v dopisech mamce ex :zed: :lol: Žádné party jsme nepořádali, návštěvy k nam skoro nechodili a stejně jsme byli co dva měsíce na komisi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8413
14.2.21 00:38

A kdo předtím v bytě bydlel? Stěžovali si o na něj?
Možná máte špatně odhlučněné podlahy.
Takto koupili kamarádi byt. Po starší, hodně nemocné paní. Která doma jen seděla a četla knížky… Sousedka pod nimi byla zvyklá na úplný klid. A po jejich nastěhování si pořád stěžovala, že oni dělají nepořádek. Přitom dva lidé, co jsou celé dny v práci a večer sedí u televize. Sousedce pod nimi by vyhovovalo, kdyby byt zůstal prázdný…
Vždy bude slyšet sousedy. Kroky, hlasy… Ale s tím se musí počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 00:40

To máte dobrý, u nás si na naši hlasitou chůzi stěžuje paní, co nově bydlí nad náma :mrgreen: Za deset let, co tu bydlíme, si nestěžoval v baráku nikdo jiný, ani ti přímo pod náma, ale tahle paní má nějaké citlivé uši asi, ale co já s tím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3686
14.2.21 00:55
@lasička1 píše:
A kdo předtím v bytě bydlel? Stěžovali si o na něj?
Možná máte špatně odhlučněné podlahy.
Takto koupili kamarádi byt. Po starší, hodně nemocné paní. Která doma jen seděla a četla knížky… Sousedka pod nimi byla zvyklá na úplný klid. A po jejich nastěhování si pořád stěžovala, že oni dělají nepořádek. Přitom dva lidé, co jsou celé dny v práci a večer sedí u televize. Sousedce pod nimi by vyhovovalo, kdyby byt zůstal prázdný…
Vždy bude slyšet sousedy. Kroky, hlasy… Ale s tím se musí počítat.

Bože, to jsem měla v předchozím bytě, boží klid a mír a žádnej hluk nad hlavou. Sic mě paní nesčetněkrát vytopila, bylo jí asi 90, ale ten klid byl skvělej. Aktuálně slyším každej prd, a to doslova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
14.2.21 01:21

V bytových domech je potřeba být opravdu nanejvýše ohleduplný. Snažit se nedupat, neřvat, děti krotit a jít s nimi na hřiště, nepouštět hudbu, televizi na normální hlasitost apod. Potom si nikdo nemůže stěžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20396
14.2.21 01:50
@david74 píše:
V bytových domech je potřeba být opravdu nanejvýše ohleduplný. Snažit se nedupat, neřvat, děti krotit a jít s nimi na hřiště, nepouštět hudbu, televizi na normální hlasitost apod. Potom si nikdo nemůže stěžovat.

Ja treba mela sousedku starou pani, hluchou jak poleno. Kdyz mela zapnutý stejny program v TV, tak ja mohla mit s klidem vypnuty zvuk. Nenapadlo by mne si stezovat, ze ji rve TV a o vikendu, kdyz jsem si chtela prispat nebo pritahla z tahu, to bylo fakt obtezujici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
14.2.21 02:53

@Bunnny Ty se možná směješ, že si stěžovali, že soused dělal zvuky, že by se z toho jeden poblil, ale my to máme v baráku taky. :poblion: Nejsem si jistá, jestli pod náma nebo nad, jde to stupačkami.. Ale to jsou zvuky, že to slyším až v ložnici a to by se fakt jeden poblil. :nevim: Ale že bych si stěžovala, to mě ani nenapadne, nejsem debžil :lol:

Ono jde o to, kdo v bytě bydlel před vámi, jestli tichá, vetchá stařenka, tak si sousedi zvykli na klid a teď jsou vyplesklí i z toho, že si půjdeš načepovat vodu do kuchyně. :roll: Nabídni sousedům, že jim byt prodáš za hodně přemrštěnou cenu, aby měli klid nad hlavou :mrgreen: Pokud doma nechodíte v dřevákách a jste jinak ve dne i v noci slušní, asi se nedá nic moc dělat. Maximálně jim můžete slíbit, že až budete dělat nové podlahy, tak je nějak odhlučníte. Chodíte doma v bačkorách? Já nosím takový obyčejný látkový pantofle z Pepca (cca 80 Kč), co mají na ťapkách takovou pěnu a musím říct, že když si je nevezmu, tak sama sebe slyším, že dupu jako slon. Tak možná ještě jedině zkusit něco takového, jinak už nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat