Sousedi nám mohou čumět do dvora, co s tím

Anonymní
25.7.21 12:54

Sousedi nám mohou čumět do dvora, co s tím

Ahoj jsem zoufalá a jdu si sem pro jakoukoliv radu nebo útěchu, že to není tak hrozné a jsem paranoidní a vnímám to tak katastroficky jenom já…pro přesnější představu přikládám fotky.

Prostě když sedíme na dvoře může vykouknout z okna soused a čumět na nás. Několikrát nás takhle přes okno už na dvůr zdravil. Z toho okna za plotem jde k nám nejspíš taky vidět. Sousedka je navíc zvědavá a má takové blbě řeči, že Vaše malá často pláče že? Jako co tím chtěl básník říct??

Otázka číslo dve - jak řešíte zvuk? Bavíte se na dvoře a zahradě normálně když víte že to jde hrozně slyšet? Nevadí vám to?

Jsem zoufalá, jsem ochotná investovat do zvětšení plotu ale co s tím zadělání toho vrchního okna, je to výška cca 4 metry 😭

Klidně mi pište jestli přehráním a mohlo to být horší aspoň mě to trochu uklidni, nebo jak moc byste tohle řešili vy? Když jsme ten barák kupovali tak velký problém jsem v tom neviděla… Snesli byste to nebo byste to řešili? A jestli jo tak jak??? Díky všem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6649
25.7.21 12:58

Odstěhovat se na samotu uprostřed lesů.
Vždyť tam máte hradbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17282
25.7.21 12:58

Taky mame radovy dum. Kdyz mam otevrene okno, slysim, o cem se sousedi venku bavi. Stejne tak oni slysi, o cem se bavime doma my. Na dvur si vidime cela rada navzajem.
Proste nezijeme na samote u lesa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
25.7.21 12:59

To jako fakt? Řešit jestli na tebe vidí sousedi? :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52438
25.7.21 12:59

Když jsi chtěla soukromí, tak sis měla pořídit barák na samotě a ne řadovku. Přijde mi ujetý tohle řešit a být tak paranoidní. Sousedka se chce naprosto normálně bavit. Tipuju, že to je paní cca 60+

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4499
25.7.21 13:00

Ano, prehanis. Neumim si predstavit ochotnika, kterej by doma lezl pomalu po staflich, aby z okna mohl čumět k sousedum. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54619
25.7.21 13:03

Měli jsme plánovanou pergolu. Součást pergoly měla být i bočnice dřevěná od sousedů, která by právě zajistila soukromí. Mělo se to začít dělat poslední pondělí v červnu. Místo toho plot každému uletěl. Takže teď je o soukromí na terasách dlouho vystaráno.
A vše je jedna velká zahrada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17282
25.7.21 13:05
@jita22 píše:
To jako fakt? Řešit jestli na tebe vidí sousedi? :mrgreen: :mrgreen:

Kazde leto sousedy lituji, ze me vidi v plavkach :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
25.7.21 13:06
@Kelsey píše:
Měli jsme plánovanou pergolu. Součást pergoly měla být i bočnice dřevěná od sousedů, která by právě zajistila soukromí. Mělo se to začít dělat poslední pondělí v červnu. Místo toho plot každému uletěl. Takže teď je o soukromí na terasách dlouho vystaráno.
A vše je jedna velká zahrada.

Ajajaj :(
Ale ono pozor, je to strašně zavádějící, myslet si, že když na mě není vidět, mám soukromí. Většinou je totiž pořád slyšet, ale tím že není vidět, tak si to člověk tolik neuvědomí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4407
25.7.21 13:07
@cecetka píše:
Kazde leto sousedy lituji, ze me vidi v plavkach :lol: :lol: :lol:

Nelituj, oni to určitě zvládnou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2163

S jednim sousedem mame plot uplne obyčejnej a vidime na sebe, když vyleze tak se pozdravime, pokecame a jdem si po svym, s tim mi to nevadi, zbytek zahrady mame živej plot + od silnice betonovej, na druhý straně zahrady je přes silnici dvoupatrovek barak odkud je k nam krasně vidět, tam je taky jedna hrozně zvědavá babča, tak tam si nechame vysadit vysokej strom aby byla aspoň nějaká překážka.
Chápu, že ti to vadí, proto bych nemohla žít v řadovym domku, bohužel rada na to neni žádná, buď si zvyknout nebo hledat něco jinýho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24595

Jdi na samotu, když ti vadí i tohle. Každý má nějaké sousedy, my bydlíme v bytě a slyším od sousedů i na co koukají v televizi. To tam děláš něco tajného, že strašně vadí, když tě soused pozdraví z okna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9818

Já bych se s tím nestal. Prostě tam postavte ty 4 m protihlukový stěny co jsou u dálnic. Pak budete mít klid. Jinak ti asi hrabe nebo proč tak šíleně resis, jestli na tebe někdo vidí nebo tě slyší? To jako si nejsi schopna jít ani do hospody, kde tě vidí a slyší plno lidí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
25.7.21 13:10

K sezení pergolu, markízu nebo slunečník a nebudou na vás shora vidět, k plotu si dejte rychlerostoucí živý plot, ten zvuky trochu tlumí. my nemáme řadovku, ale ze zahrady stejně sousedy slyšíme a oni nás, s tím nic neuděláš. ale z té strany, co máme stromy a keře, je to aspoň trochu tlumenější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6027
25.7.21 13:16

Už jen to, jak se vyjadřuješ „čumět“ jsi sebestředná, proto vidíš problémy tam, kde nejsou.

V žádném případě neříkám, že by mi to nevadilo, potom bych ovšem neměla dům v takové zástavbě, ale někde na samotě a ani to ti nezaručí, že tam budeš navždy sama.

Pokud máš pocit, že se sousedka blbě ptá a ty nemůžeš jinak a vše si bereš osobně, tak si jí nevšimej. Nebo se rovnou zeptej, jak to myslí, ale nemá smysl se obhajovat, že třeba malé děti pláčou všechny a skoro pořád, prostě jinak komunikovat neumí, pak řvou, vztekají se a vzdorují a potom přijde puberta.

Smiř se sama se sebou, nauč se používat neutrální odpovědi. Sousedské vztahy jsou důležité, zbytečně je nekaz. U nás mám sousedy zleva, zprava, a dva ze předu, ke každému volím jiný přístup a strategii. Změna je vážně nutná, vždyť tam máte plot jak hrom, ještě vyšší bude vypadat blbě, ale pokud ti to pomůže, tak to udělej, co jiného radit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat