Děti sousedů

Anonymní
17.2.21 08:48

Sousedi - naše a jejich děti

Ahj všem, hledám tady spolutrpitele:) a hlavně tedy nápad na řešení. Koupili jsme v létě rodinný dům, na polosamotě, v krásné přírodě. Přímí sousedé jsou pouze jedni, další domy jsou ve větší vzdálenosti. Než jsme se nastěhovali, pochvalovali jsme si, jak to bude super, že děti sousedů jsou staré jako naše (všichni pod 10 let)..jenže…děti sousedů jsou snad nonstop na mobilech, tabletech, příroda jim nic neříká. A co myslíte, že ty naše? Pořád chtějí k nim, když přijdou oni k nám (pro naše děti), tak vydrží max půl hodiny a už je lákají k sobě. Jsem z toho opravdu nešťastná :roll: Máme velkou zahradu, chtěli jsme hlavně pro děti, ale ty si ji vůbec neužijou, prtž je lepší se zavřít k sousedům s mobilem. S jejich rodiči to je taky marné, táta sedí věčně u lahve něčeho tvrdšího a celý den sosá, je rád, že děcka neotravujou. Máma má pořád monokly, je mi jasné co se tam děje, často slyšíme křik:( já vím, že sousedy si člověk nevybírá, jsem dosti shovívavá, ale prosím poradíte někdo jak se s tímto vypořádat??Zamknout bránu??Naše děti jsou tak nešťasné, když k nim nemůžou (už jsem to párkrát zakázala), několikrát jsme řekli ok, můžete, ale nebudete na mobilu, pc a vždycky to tak skončilo! :nevim: u nás je taky TV, nijak jim to nezakazuju, ale když je hezky je přece fajn být venku! my pořád něco u baráčku děláme..Sousedů děti fakt venku nevydrží, nebaví je to, rodiče na ně kašlou… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
930
17.2.21 08:57

Nojo, nemovitost se musi vybirat i dle sousedu. v zahr. byva bezne, ze se prijdou pripadni kupci k sousedum se predstavit… ja bych byla tvrda, k sousedum na pul hodky na pc, pak muzou byt u nas ale na zahrade/v dome a hrat si bez technologii… vsak uz takhle ty deti budou umet perfektne programovat, ale ze stromu spadnou z pul metru! pevne nervy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15539
17.2.21 09:01
@Anonymní píše:
Ahj všem, hledám tady spolutrpitele:) a hlavně tedy nápad na řešení. Koupili jsme v létě rodinný dům, na polosamotě, v krásné přírodě. Přímí sousedé jsou pouze jedni, další domy jsou ve větší vzdálenosti. Než jsme se nastěhovali, pochvalovali jsme si, jak to bude super, že děti sousedů jsou staré jako naše (všichni pod 10 let)..jenže…děti sousedů jsou snad nonstop na mobilech, tabletech, příroda jim nic neříká. A co myslíte, že ty naše? Pořád chtějí k nim, když přijdou oni k nám (pro naše děti), tak vydrží max půl hodiny a už je lákají k sobě. Jsem z toho opravdu nešťastná :roll: Máme velkou zahradu, chtěli jsme hlavně pro děti, ale ty si ji vůbec neužijou, prtž je lepší se zavřít k sousedům s mobilem. S jejich rodiči to je taky marné, táta sedí věčně u lahve něčeho tvrdšího a celý den sosá, je rád, že děcka neotravujou. Máma má pořád monokly, je mi jasné co se tam děje, často slyšíme křik:( já vím, že sousedy si člověk nevybírá, jsem dosti shovívavá, ale prosím poradíte někdo jak se s tímto vypořádat??Zamknout bránu??Naše děti jsou tak nešťasné, když k nim nemůžou (už jsem to párkrát zakázala), několikrát jsme řekli ok, můžete, ale nebudete na mobilu, pc a vždycky to tak skončilo! :nevim: u nás je taky TV, nijak jim to nezakazuju, ale když je hezky je přece fajn být venku! my pořád něco u baráčku děláme..Sousedů děti fakt venku nevydrží, nebaví je to, rodiče na ně kašlou… :zed:

To je teda pěkně hloupá situace :? Osobně bych děti nepouštěla k někomu, u koho mám podezření na alkoholismus a domácí násilí, bez ohledu na to, zda tam hrají PC hry nebo běhají po baráku :? Jak staré máte ty děti? Dalo by se jim to už vysvětlit? Že si nepřeješ, aby chodili k nim domů (vůbec)? Že si mohou hrát venku nebo všichni přijít k vám? Povolila bych jim klidně hoďku mobil/tablet někde na zahradě, aby neměli pocit, že u sousedů je tráva zelenější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67171
17.2.21 09:02

POkud bych z nějakého důvodu měla pocit, že by děti k sousedům neměly chodit, tak bych to prostě zakázala/omezila/nastavila pravidla, za kterých mohou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.2.21 09:02

Ty jsi rodič, ty určuješ pravidla a ty jsi zodpovědná za svoje děti. Jasně, že kdybyste měli sousedy podobného založení jako jste vy, tak by lecos bylo snazší. Prostě budeš za tu prudivou mámu a sousedku, která drží děti zkrátka. Jinak co by měly podle tebe děti na té zahradě dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
17.2.21 09:05

No co asi s tím můžeš dělat. Zakázat a dětem vymyslet lepší program. Pokud je necháš samotný na zahradě, tak se nudit budou a ti sousedi s mobilem budou vždycky větší lákadlo. Ale když budou mít bezva zábavu, na mobil si nevzpomenou. Ja jsem byla vždy proti zakazovani kamarádů, ale pokud má někdo na moje děti špatný vliv, tak to prostě řešit budu. Bohuzel musím svým dětem omezovat čas s jedním klukem ze skolky. Hrají si spolu jen v tě školce, kde to ovlivnit nemůžu. Mimo školku se stykame tak jednou za 2 až 3 týdny, dle mých nervů a dle chování toho kluka. Posledně jsme byli domluveni, že budeme po školce venku a pak půjdeme k nám. Jenže on se venku choval tak silene, že jsem návštěvu zrušila. Je mi to líto, vůči dětem i jeho mámě, ale já si nenechám s dětmi takto zacházet, a když si to nevyřeší to dítě samo, tak to musím udělat za něj. Ony ty deti to nevidí, nechápou, vidí jen ten přímý užitek (ve vašem případě mobil) a je na nás rodičích, abychom jim to vysvětlili a nějak zkorigovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24264
17.2.21 09:20

Já bych klidně dětem vysvětlila, že sousedovic děti mohou k nám (ale zabaví s bez technologií nebo s technologiemi v omezené míře), ale oni k nim chodit nebudou, protože se mi nelíbí, jak se doma k sobě chovají a proto to nepovažuji za vhodné a bezpečné prostředí na návštěvy.

@llida Tyto dět nebudou umět programovat. Nebudou ani průměrnými uživateli běžných kancelářských aplikací.
Tyto děti budou umět tupě čumět do monitoru a mačkat přihlouple ikonky/čudlík. Na programování potřebuješ krapet vyšší level znalostí a rozvinutou logiku. To u angry birds, stříleček a minecraftu fakt nenasbíráš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 09:33

Díky všem, moje děti dvojčata druhá třída a 4leťák, jejich první a druhá třída. Jasněže nastavuju pravidla, proto to řeším. Představit jsme se u nich byli, připadali mi fajn. Co si myslím, že budou dělat na zahradě? Já vyrůstala na vesnici, žádné mobily a pc nebyly a teda nikdy jsme se nenudili! Myslím, že jsem normální, občas pustíme film, i ten mobil půjčím, ale u sousedů jeto fakt pořád:( tv jede i jako kulisa, kvalita obrazu navíc děs…zahradu taky mají, atrakcí x, ale nezajímá je to. Teď v zimě děti nemusí být celý den venku, to je mi jasné, ale oni nepostaví ani sněhuláka, nic, procházka je otrava a tyhle móresy už chytají i moje děti. Sousedy nebaví ani žádné deskové hry, já už se navymýšlela…bojovky po domě, schovávačky, vše je nuuuuudaaaa.
Hned za domem máme rybník, nejsou tam žádné davy, takže ideál, ale bruslení je taky nuuuuudaaaa. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
67171
17.2.21 09:37
@Anonymní píše:
Díky všem, moje děti dvojčata druhá třída a 4leťák, jejich první a druhá třída. Jasněže nastavuju pravidla, proto to řeším. Představit jsme se u nich byli, připadali mi fajn. Co si myslím, že budou dělat na zahradě? Já vyrůstala na vesnici, žádné mobily a pc nebyly a teda nikdy jsme se nenudili! Myslím, že jsem normální, občas pustíme film, i ten mobil půjčím, ale u sousedů jeto fakt pořád:( tv jede i jako kulisa, kvalita obrazu navíc děs…zahradu taky mají, atrakcí x, ale nezajímá je to. Teď v zimě děti nemusí být celý den venku, to je mi jasné, ale oni nepostaví ani sněhuláka, nic, procházka je otrava a tyhle móresy už chytají i moje děti. Sousedy nebaví ani žádné deskové hry, já už se navymýšlela…bojovky po domě, schovávačky, vše je nuuuuudaaaa.
Hned za domem máme rybník, nejsou tam žádné davy, takže ideál, ale bruslení je taky nuuuuudaaaa. :oops:

Já z tohodle příspěvku mám dojem, že štěstí tvých dětí by mělo být závislé na sousedech a to, že se ti nesplnil sen o životě v domečku se zahradou, je taktéž vina sousedů. :nevim: No tak prostě dětem řekni, že k sousedům chodit nebudou a dál si žijte svůj život, podle vlastních ideálů. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.2.21 09:41

A proč toho sněhuláka nestavíš s nimi? Proč s nimi nejdeš i ty na brusle? Přece nemůžeš srovnávat dobu svého dětství s touhle dobou. A jasně, že pro sousedovic děti je atraktivnější mobil nebo tablet. Sama si popisovala, jak to u nich doma chodí, tak se asi nedá divit tomu, že sousedovic děti považují procházky za nudné. Jak už jsem psala, budeš muset být ta prudivá máma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
17.2.21 09:43
@Lama Lama píše:
Já z tohodle příspěvku mám dojem, že štěstí tvých dětí by mělo být závislé na sousedech a to, že se ti nesplnil sen o životě v domečku se zahradou, je taktéž vina sousedů. :nevim: No tak prostě dětem řekni, že k sousedům chodit nebudou a dál si žijte svůj život, podle vlastních ideálů. :nevim:

Taky to tak nějak vnímám. Zakladatelka měla svou představu, jak děti budou mít šťastné dětství díky pobytu na zahradě a sousedovic dečka jí to kazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15539
17.2.21 09:45

@Magical-eyes No přesně.

Já mám pocit, že tys prostě měla od baráku takové očekávání že vypustíš děti ven a půl dne o nich nebudeš vědět a ony se zabaví dle tebe „inteligentně“.Teď jsi rozčarovaná. A ona to dost možná není vůbec vina sousedovic dětí. Myslíš, že kdybyste neměli žádné sousedy, půjdou tvoje děti na ty brusle samy? Samy postaví sněhuláka? Já myslím, že možná pár dní/týdnů než by prvotní nadšení ze zahrady vyprchalo a pak se ti budou doma nudit… Dnešní doba je prostě jiná. Neříkám, že se mi to líbí, ale rodič, co nechce mít dítě zahnilé doma u technologií, prostě musí vyvinout mnohem větší kreativitu. My se třeba snažíme doma moc nebýt. A proto jsme nešli do baráku, protože tam člověk má pocit, že je nějak víc v přírodě, nikam nemusí a dopadá to takhle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.21 10:03

Proc by nemohly byt na mobilech. Vzdyt to taky patri k tehle dobe. Urcite jsou i venku, samy i s tebou atd. Nezakazovala bych sousedovic deti, ony si najdou mezi sebou rovnovahu samy. Mozna nemaji inteligenci a fantazii na vymysleni her a hrani, tak jsou na mobilech, u TV. Pochvalila bych svoje deti, ze se dokazou prizpusobit a navazat s nimi kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14623
17.2.21 10:17

Jenže dnešní děti nejsou pořád venku, jak to bylo dřív.
Moje děti jsou panelákové, když jsou u babičky na baráku. Tak jsou na zahradě furt, ale vydrží jim to jen tak týden. A pak se vrací k běžnému režimu.
Kamarádky děti jsou barákové, ale venku trávili čas jen jako školkové. Čím jsou starší, tím je to venku pro ně větší nuda.

Přestaň se soustředit na sousedovic děti. Jestli ti vadí jak se u nich doma chovají. Tak tam děti nepouštěj. Já bych nepouštěla. Hrát si můžou u vás nebo venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.2.21 10:18

Já někde psala, že je posílám ať se zabaví samy??to vůůbec, ráda bych na brusle s nima, sněhuláky máme na zahradě 2 (90proc. mé práce:))) )…takže takhle to je. A ano, souhlasím, sen se nesplnil, myslela jsem si, že je možné, aby děti sousedů byly více venku než doma, ale asi je jiná doba a já jsem mimo ;) tak děkuji, že jste mi otevřeli oči, to je mi hned líp a zkusím přehodnotit! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat