Sousedovi vadí, že si doma povídáme

218
4.11.20 12:01

Sousedovi vadí, že si doma povídáme

Zdravím, bydlíme s přítelem v paneláku ve 4+1 sami dva a od prvního dne, co tam jsme si soused na něco stěžuje. Soused ani není starý, ještě mu nebude ani 40. Nám je 23 a pořád má nějaký problém.

Nejvtipnější je, že mu vadí, že si doma povídáme a on si nemůže v klidu ČÍST!

Včera jsem si dokonce připadala, jak na školním výletě, kdy nás hlídali učitelé, abychom byli zticha a spali a nesmáli se. :D

Chci jenom upozornit, že na sebe neřveme, nehádáme se a mluvíme úplně normálně. A já kvůli jednomu debílkovi u sebe doma nebudu přeci šeptat!

Nemáte někdo tip, jak ho slušně poslat kamsi? Díky za rady :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1020
4.11.20 12:04

Jako já vím, že v paneláku se zvuk nese různě, ale mluvené slovo? Je to určitě panelák a ne bývalý holobyt z papundeklu? Nicméně co s tím? Nic. Ignorovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3846
4.11.20 12:05

Myslim, ze vyhrady muze mit v ramci nocniho klidu. Jinak bych se neomezovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
4.11.20 12:05

Vysvětlila bych sousedovi že žije v paneláku, ne v domečku uprostřed lesa..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
4.11.20 12:07

@Alkata
Bohužel, opravdu panelák. :D

@e008
Prý ve večerních hodinách, ale vzhledem k tomu, že vstávám brzy do práce a po 10 už většinou spím, tak jediné co mu může vadit je, že občas o víkendu chodíme spát po půlnoci, ale to ať si nasere. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
4.11.20 12:10

Nebude to takový ten cvok, co se doma nudí, nikdy nikam nechodí a buzerace sousedů je jediný sociální kontakt, jaký má? Normálně bych mu s úsměvem řekla, že bohužel ani jeden z vás neumí znakovou řeč a řeč je jediný možný nástroj, jakým se umíte mezi sebou domluvit. Pokud by se to začalo stupnovat, řekla bych mu, že mě ruší, jak obrací stránky :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
218
4.11.20 12:16

@Lalelale

Vypadá to tak, místo toho, aby se věnoval synovi, tak buzeruje nás. :D
A s těma stránkama je to super nápad! To někdy zmíním až zas přijde, děkuji. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7811
4.11.20 12:17
@e008 píše:
Myslim, ze vyhrady muze mit v ramci nocniho klidu. Jinak bych se neomezovala

není pravda, jsou tam hygienické limity hluku. Myslím, že přes den 40 dB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6887
4.11.20 12:20

@ŽofkaTofka a nemáte prázdné pokoje, bez nábytku, koberců apod. To se ten zvuk pak hodně nese a různě ozývá a může to být nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
4.11.20 12:23

@mado

Nemáme, všude je nábytek a koberce.

Jeho žena tam kdysi hrála na piáno celé dny a nikdo jim neřekl ani popel. A když rok v kuse předělávali totálně byt, rozbíjeli panely a celkově měnili půdorys bytu a moje babička v tu dobu umírala na rakovinu, nemohla pořádně spát a odpočívat, to jim nevadilo, že tam je hluk. Ale nás bude jebat za to, že si povídáme. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
4.11.20 12:24

To ale vypadá, že největší problém s tím vaším sousedem máty vy.
Ne on, protože on sem nepíše. Vy ano.
On nejspíš svoje emoce už vyjádřil vám osobně.
Vy si tu stěžujete jako malé dítě, které je nas-rané na svoje rodiče.
A jak jste sama psala, můžete si také nas-rat.
Protože, a to jste také psala, nebydlíte v tom paneláku sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
4.11.20 12:28

@jendazeskolky

Ano, mám s ním problém, protože on má problém se mnou. :zed:

Kdyby měl pádný důvod, proč bych měla doma šeptat (buzení syna, vážná nemoc,..), tak bych možná začala, ale ČTENÍ, opravdu není důvod, proč bych se kvůli němu měla omezovat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
4.11.20 12:34

To má soused smůlu :mrgreen:
Vůbec bych se kvůli němu přes den nestresovala a dokonce bych si i pustila hudbu nahlas, jsem tak zvyklá :mrgreen:
Když zase přijde si stěžovat, oznamte mu, že si vybral bydlení v paneláku a jestli chce klid, ať se odstěhuje třeba do lesa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
4.11.20 12:38
@ŽofkaTofka píše:
@jendazeskolky

Ano, mám s ním problém, protože on má problém se mnou. :zed:

Kdyby měl pádný důvod, proč bych měla doma šeptat (buzení syna, vážná nemoc,..), tak bych možná začala, ale ČTENÍ, opravdu není důvod, proč bych se kvůli němu měla omezovat. ;)

A proč to vlastně vůbec řešíte? To vás tak žere jen jeden soused? Co asi budete dělat, pokud budete mít doma pubertální ztřeštěné dítě, na které je potřeba občas zařvat?
Vždyť vy vůbec nevíte, o čem je výchova dětí. Pozvěte ho na panáka, a budete mít klid. On se uklidní. je to jenom chlap. Každý není hned magor, jen proto, že si to někdo ve 23 letech myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
4.11.20 12:39

Otázka je, jestli si doma povídáte nebo hulákáte. Někteří lidé si totiž neuvědomují, že strašně řvou, byť v rámci normální konverzace. Buď jsou sami nahluchlí nebo je to o zvyku. Neber to zle, jen k zamyšlení. Znám lidi, jejichž normální povídáni si jde slyšet skrz otevřenou ventilačku na konec ulice (cca 200 m), jsem ráda, že s takovými nemusím sdílet panelákové zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat