Sousedské vztahy - poradíte?

Anonymní
16.6.13 13:50

sousedske vztahy - poradíte?

Ahojte, jdu si pro radu, už totiž nevíme pořádně, co s tím. Sousedi v naší blízkosti, sice tam nebydlí, ale u domu chovají slepice, kačeny a taky pávy. Nevím přesně kolik jich mají, ale dělají strašný kravál. Máme 2 malé děti, takže přes den, když spí, tak si děti asi možná trošku zvykly, ale mladší nemohl spát venku. Pořád ho to jejich „hudrování“ budilo. Je to strašně nepříjemné, ALe nejhorší je to v noci. Ještě teď, když jsou ty horka, tak jim nemůžu nechat ani pootevřené okno, protože je to budí i přes zavřené okno. Nevím, co s tím. Já jsem z toho taky na nervy, protože mám lehké spaní. Nevím, jestli to těm sousedům říct a co, spíš nás pošlou někam. Myslím, že pávi patří spíš do Zoo a ne do rodinné zástavby. Poradíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20557
16.6.13 13:53

Neuděláš nic..leda by to byl rambajs po desáté večer..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tanule3
16.6.13 13:59

Já bych opravdu zkusila napřed s nimi promluvit. A co ostatní sousedé? Jak moc jste blízko u sebe? Pak bych zkusila hygienu.

• Citovat
  • Nahlásit
21857
16.6.13 14:00

Někoho zas může obtěžovat hlučné dítě, pláč atd. a taky s tím nic neudělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14973
16.6.13 14:05

My mame stejny problem se sousedy pres ulici a jejich psem, maji ho na zahrade, nema boudu, ve dne v noci sedi u plotu a kdykoli nekdo projde, projede, tak steka jak pominuty :pocitac: a neda se s tim delat nic, leda nahlasit po te 22h, jenze to stejne maximalne sousedy napomenou :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 14:05

Máme taky lahůdku :-)

Vedle nás sousedi chovají dvě německé dogy, mají malé mimčo, mají zahrádku vedle naší (jsou to zahrádky o ploše cca 120 m2).
Po psech venku zásadně neuklízí, na procházky s nimi nechodí, psi tím pádem konají veškerou potřebu na tu minizahrádku. Dítě ven nedávají (vlastně s ním vůbec nechodí ven - dítě má asi půl roku), takže je jim putna, že mají na zahradě bordel. Ten smrádek, když zaprší a h***a od psů se namočí, následně na to zasvítí sluníčko - v podstatě máme na naší zahrádce smrad pořád. Jen je někdy větší a někdy menší :mrgreen: Kravál psi dělají taky, zásadně o půlnoci a v šest ráno :-)

Nechápu to, fakt mi nejde na rozum, že mohou být mladí lidé s malým miminem taková čuňata, že jim to není blbé, ti psi to musí tutově nosit na tlapách i do baráku - ale opravdu je jim to fuk.

Upřímně řečeno, tajně doufám, že jak dítě povyroste, tak ho začnou dávat trochu ven - ale to asi nehrozí, před barákem mají ještě kus pozemku, kde nesmí být oplocení, tak budou děcko dávat asi tam. Moje druhá naděje je, že se odstěhují, že se třeba rozvedou a barák prodají - doufat, že pes jednoho dne zemře, je marné, pořídí si hned dalšího. Spíše trnu, kdy se tam objeví třetí pes :mrgreen: (dokud měli jednoho, tak smrad ještě nebyl, ale jak se množství bobků zdvojnásobilo, už se to fakt nedá).

Podotýkám, že jsme pejskaři, ale co je moc, to je prostě moc.

Radši snad anonymně - přála bych si, aby to naše sousedka našla a početla si ostudu, nejradši bych jí pomluvila veřejně :cert: :cert: :cert: ale nechci, aby si mě spojila s mým zdejším nickem.

• Citovat
  • Nahlásit
9839
16.6.13 14:06

Záleží na tom, kde bydlíte. Jsou místa, kde se tato hospodářská zvířata chovat nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15418
16.6.13 14:08

Nad nama v patre je privat a ver, ze bych radeji poslouchala zvirata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 14:09
@LadyTommy píše:
My mame stejny problem se sousedy pres ulici a jejich psem, maji ho na zahrade, nema boudu, ve dne v noci sedi u plotu a kdykoli nekdo projde, projede, tak steka jak pominuty :pocitac: a neda se s tim delat nic, leda nahlasit po te 22h, jenze to stejne maximalne sousedy napomenou :/

Tady anonymní z předchozího anonymního příspěvku :-)

Toto taky zažíváme, pes štěká i v noci, klidně půl hodiny, neokřiknou ho, neřešej to.
Asi 4 měsíce tam měli ještě jednoho psa, kterého ale nemohli mít přes den, když ještě chodili do práce, v baráku. Ze zahrady ovšem pes utíkal, takže vymysleli super řešení: v 9, když šel do práce soused, strčil psa do kotce těsně vedle našeho baráku, v 6 večer, když přišla sousedka, ho pustila. Pes samozřejmě nešťastnej, dopoledne bylo v pohodě, ale kolem poledne spustil. Neštěkal, ale nepřetržitě vyl.
Týden to vydržíte, druhý taky. Další dva týdny trpíte. Další měsíc jste naštvaní a pak jsme začali jednat - petice lidí z ulice, stížnost na obec… Prý když je víc lidí, může to řešit přestupkové komise.
Nakonec jsme to vyřešili po svém - veřejně nebudu psát jak (psa jsme neotrávili :-) ), oni ho pak dali někam jinam.
Pes nebyl jejich, jen ho u nich prostě někdo měl.

Domluva nemožná, absolutně. Byly to doby, kdy mezi námi byly ještě dobré vztahy (relativně), za sousedkou jsem šla, prosila jí, že jsem těhotná, že manžel pracuje z domova, že se to nedá vydržet.

Odbyla mě slovy, že máme smůlu, protože pes se v kotci socializuje 8o a proces socializace nějakou dobu trvá 8o 8o 8o

• Citovat
  • Nahlásit
31600
16.6.13 14:10

Jo, pávi řvou šíleně, nenaděláš nic. Asi budeš muset počkat, než to začne vadit i sousedům. :nevim: Jestli maj sousedi klimošku, tak jsi v loji, až budou muset taky spát s otevřeným oknem, tak třeba je daj pryč sami :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 14:12

Okno otvírat též v noci nemůžu, měla bych děti přes šestou vzhůru, jak čoklové štěkají (klidně půl hodiny).
Paní odnaproti se už prý nevyspala 5 let (dobu, co tu bydlíme).

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.13 14:34

zakladatelka

Tak to jste mě fakt potěšily :( Právěže když jsme zkoušeli se přeptat u ostatních sousedů, tak jedni dělají,, že neslyší ( kupují si od nich totiž domácí produkty), ostatní mají třeba ložnici na opačnou stranu. Další se přistěhovali nově, tak je nechci hned zpovídat.
Myslela jsem, že pávi nejsou domácí zvířata, tak pokud dělají hluk, tak mají být někde v parku.
Ale jak píší ostatní, taky mají svoje zkušenosti se psy a ti když vytrvale štěkají, tak to je taky na mašli. A to jsem pejskařka. Ach jo.
Máte ještě jinou radu, prosííííííím? A jinak, oni kdákají i po 22 hodině, plynule každou druhou minutu až do rána a pak celý den. :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
3664
16.6.13 14:55

No ja nevim kde bydlite. Asi je neco jineho pav v satelitnim mestecku a neco jineho ve statku na vesnici. Zeptej se nekde na MÚ. U nas se smi chovat zvirata typicka. Takze ovce na zahrade ve meste by mohl někdo zacit resit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
16.6.13 15:03

Pávi mají v areálu Psychiatrické léčebny v Dobřanech, ale tam už se z toho nemá kdo zbláznit :mrgreen: (vlastně jo, personál).
Netuším, k čemu jsou pávi užiteční na chování? Dávají vejce nebo se jí maso? Protože jinak nechápu, proč je vaši sousedé mají. Asi bych se napřed poptala na vašem obecním úřadu, co se smí, nesmí, co se s tím dá dělat. Mně osobně se zdá, že nic, ale třeba něco poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
16.6.13 15:26

A jsou to pavi? Nejsou to perlicky, to jsou domaci zvirata, podobna jako pavi, ale umi delat poradny rachot. Asi chce si promluvit a poprosit, zda by neslo neco udelat. Nas soused je magor do psu a za tolik let jsem si zvykla. Holt oni maji loznice na opacnou stranu nez maji psy. Co ja se v noci narvala at uz drzi tu tlamu, ze tam neco hodim. A abych necitila kotce - postavila jsem zed a vysadila a stromy a kvety, hlavne, aby neco vonelo, ale nekdy holt je to citit i kdyz oni uklizi a neumim si predstavit jak musi smrdet neuklizene :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat