Sousedské vztahy - venčení psů na vlastní zahradě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.18 15:13
Sousedské vztahy - venčení psů na vlastní zahradě

Dobrý den, potřebovala bych znát další názor. Od nového roku bydlíme v novém bytě se zahrádkou. Tento byt je se nachází v třípodlažním domě, kdy každý byt v přízemí má svou cca 30 metrů čtverečních zahrádku. Zahrady jsou odděleny pletivem a nejsou průchozí. Vlastním dva psy (již deset let, bohužel jsem se musela odstěhovat z dřívějšího bydliště - RD se zahradou) a hledala jsem byt se zahrádkou, aby tam psi mohli alespoň po část dne být. Majitel bytu se psy problém nemá. Ale sousedka si začala stěžovat, že ji jde zápach ze psích výkalů z naší zahrady k nim do bytu (teď v zimě - v létě bych to pochopila, změny se to stát může)- napřed ji vadily bobky nyní už i čůraní psů na zahradě. Přitom my každý den vykaly uklízíme(protože i nám samotným to vadí). Se psy chodíme i na procházky, ale tomu aby udělaly bobky na zahradě, když je tam vypustím těžko zabráním. A kvůli tomu jsem takový byt sháněla, abych je tam mohla mít. Psi neštěkají, žádný jiný problém s nimi není. A sousedi z druhé strany si také nestěžují. S těmito sousedy není bohužel domluva možná a paní mi vyhrožuje právníky. Chci se jen zeptat zda ba to má právo a zda mi opravdu hrozí nějaký postih za to, že venčím psy na SVÉ zahradě. Děkuji za reakce.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

amylon
Kecalka 255 příspěvků 25.02.18 15:18

Ale vždyť to přece víš :) Neděláš nic špatného. Sousedka je buď bláznivá nebo zlá, nebo obojí. Ať si jde za právníky, tobě to může být jedno.Byla bych klidná a dál se starala o psy, je vidět, že je máš ráda.

Musulka12
Kecalka 401 příspěvků 2 inzeráty 25.02.18 15:38

Žádný postih Ti nehrozí, sousedce bych řekla, ať se stará o své a jde si stěžovat třeba na nádraží.. Řekla bych, že sousedce především vadí psi a kdyby ses stavěla na hlavu, tak ona si něco nového najde.. Ještě otázka. Byt je Tvém vlastnictví nebo jsi v nájmu?

mi.anetka
Kecalka 326 příspěvků 25.02.18 15:45

Řešili jsme něco podobného, sousedka 3 roky našeho psa milovala a pak jako když utne konec a začala si stěžovat, nejdřív na bobky, pak čůrání atd. No nenadělala nic, přitom jsme vše uklízeli a byt nad námi si nikdy nestěžoval, protože nebylo proč. Navíc ta sousedka ani neměla zahrádku vedle nás, no vzhledem k tomu, že máme v rodině právníka jsme se ujistili, že babka je na hlavu a vyhrožovat sice může ale nic s tím neudělá. Horší by bylo, kdyby si vymyslela nějaké týrání zvířat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.18 15:52

@Musulka12 jsem v najmu ale vlastníkovi bytu psi nevadí

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 25.02.18 16:08

Ted ji jde zapach ze psich bobku do bytu?

Venku je -10 stupnu, to ten psi bobek zmrzne driv, nez dopadne na zem. Krom toho je zrejme hned sbirate a za dalsi pochybuji, ze pani sousedka nejak vydatne vetra.

Trochu bych se obavala, aby tam psum neco nehodila, otravenych psu jsem uz zazila az az :(

2012Mex
Závislačka 3966 příspěvků 25.02.18 16:17

Mame malou zahradku- taky 2 psi- civavu a pitbula :lol: pitbull je pes, tak ta moc je opravdu citit- pres leto! Rano s nim chodim ven, protoze ta jeho ranni moc mi palila i travu :roll: od te doby co jej rano vencim, neni nic citit. Samozrejme jej tam pres den obcas nechavam, urcite tam potrebu dela. Ale z meho pohledu je nejhorsi ta ranni moc.

terinka4444
Hvězda diskuse 67797 příspěvků 25.02.18 16:53

Moč smrdí, 30 m2 je nic, to je dvorek, jestli tam močí dva psi, je to cítit. A ty jsi povinna chovat svá zvířata tak, aby neobtěžovala okolí, ani hlukem, ani zápachem. Bude si stěžovat a prudit tak dlouho, až to začne řešit majitel.

rosmarine
Kecalka 205 příspěvků 25.02.18 17:10

Mě teda psí moč taky smrdí. Cizí psi nám ochcávají popelnici a já se k ní nemůžu ani přiblížit, zvedá se mi z toho žaludek. Jestli je ale právně vymahatelné, abys sousedy neobtěžovala pachem ze zvířat, to nevím. Rozum bys měla mít spíš ty. Stěhovat se se dvěma psy do bytu se zahrádkou 30 m2, je tedy podle mého nerozum.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.02.18 17:13
@rosmarine píše:
Mě teda psí moč taky smrdí. Cizí psi nám ochcávají popelnici a já se k ní nemůžu ani přiblížit, zvedá se mi z toho žaludek. Jestli je ale právně vymahatelné, abys sousedy neobtěžovala pachem ze zvířat, to nevím. Rozum bys měla mít spíš ty. Stěhovat se se dvěma psy do bytu se zahrádkou 30 m2, je tedy podle mého nerozum.

Proč je to nerozum? Však psala, že s nimi chodí i mimo zahradu :nevim: Jinak jestli ti zahrádka opravdu smrdí nebo ne, musíš zkusit posoudit objektivně sama, pokud ano, budeš s tím muset něco udělat :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.18 17:38

@rosmarine věřte mi, že kdybych měla jinou možnost bydlení rozhodně bych nevolila byt, ale dům. Bohužel po smrti maminky je tato možnost pro mě pasé a desetileté zvíře do útulku kvůli sousedům opravdu nedám.

terinka4444
Hvězda diskuse 67797 příspěvků 25.02.18 17:43
@Anonymní píše:
@rosmarine věřte mi, že kdybych měla jinou možnost bydlení rozhodně bych nevolila byt, ale dům. Bohužel po smrti maminky je tato možnost pro mě pasé a desetileté zvíře do útulku kvůli sousedům opravdu nedám.

v tom případě ho choď ale venčit tak, aby smrad z jeho výkalů neobtěžoval sousedy. Jako promiň, 30m2 má dětský pokoj mé dcery. To není žádná zahrádka, jestli tam pustíš dva psy a ti se tam jen 2× denně vymočí, musí tam být smrad jako hrom.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.18 17:45

Teď jsme tu natahli síť a fólii, tak snad to paní sousedce bude stačit. Je zajímavé, že nikomu jinému - asi sousedům z druhé strany a nad námi to nevadí a na nic si nestežují. Také bych na ni mohla chodit neustále stěžovat, že ji tam o víkendu od rána štěká yorkšír a brečí mimino a že její muž kouří na terase a nám to jde do oken. Ale brala jsem to tak, že holt jsem v bytovém domě tak s tím musím počítat. Ale asi jsem jediná kdo k tomu takto přistupuje.

g.sandova
Závislačka 3793 příspěvků 25.02.18 17:47

Sousedka prudi a buzeruje.

Lucie_Sx
Závislačka 3064 příspěvků 25.02.18 17:49

Nejspíš by sousedka musela pozvat hygienu a ta by musela udělat nějaké měření, které by přesáhlo nějakou normu nebo „obvyklou míru“.
Je to blbost.
Doporučuju na jaře, až otevře okna, třeba 3× týdně grilovat, to teprv bude vidět, co je to obtěžování ;-).

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >