Souvisí akné se střevy?

9.5.17 22:54

Souvisí akné se střevy?

Ahoj, někde jsem zaslechla a i četla, že akné se tvoří kvůli zaneseným střevům a měl by se udělat detox střev. Nemá s tím někdo zkušenosti, jestli opravdu tyto dvě věci spolu souvisí a jaký detox jste popřípadě dělali? Děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70664
9.5.17 22:58

@Werushka77 No, moje zkušenost je, že souvisí spíše s hormony, než se střevy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15117
9.5.17 22:59

Nevim jestli primo se strevy, ale se stravou urcite, a to pak ovlivnuje jedno druhy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:00

@j.a.n.i1 A jak jsi postupovala v léčbě nebo co vše jsi podstoupila, nějaké vyšetření na hormony nebo tak? Já právě vůbec nevím, od čeho se odrazit a jak to začít účinně řešit. Pořád se to vrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22091
9.5.17 23:04

Stav pleti často odráží vnitřní stav organismu, hormonálního rozpoložení a pod. Určitě nezaškodí hlídat si životosprávu, nezanášet tělo nekvalitní stravou a věnovat se určité detoxikaci, pročištění. A hodně pít - vodu, čaje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3640
9.5.17 23:06

U me s hormony. V tehu pokazde temer vymizelo a po porodu se vratilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1932
9.5.17 23:10

@Werushka77 Moje zkušenost je, že souvisí. Tedy především se stravou. ;) Od puberty do cca 20 let jsem vyzkoušela všechno možné i nemožné, dokonce i autovakcínu, akné jsme měla fakt škaredé. Nic nepomohlo. Pak moje babička onemocněla rakovinou tlustého střeva a já začala studovat informace o příčinách, léčbě a prevenci téhle nemoci. Výrazně jsme změnila jídelníček, částečně jsem přešla na bezmasou stravu (to není propaganda, mně to nakonec sedlo i po etické stránce :-) ) a akné tak nějak nenápadně začalo ustupovat. Ani jsem si toho nevšimla, až po pár letech mi kolegyně v novém zaměstnání pochválily, jakou mám krásnou pleť, když si můžu dovolit nepoužívat žádnou krycí kosmetiku. To mě pobavilo a teprve mi došlo, že akné je pryč. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
9.5.17 23:16
@Werushka77 píše:
Ahoj, někde jsem zaslechla a i četla, že akné se tvoří kvůli zaneseným střevům a měl by se udělat detox střev. Nemá s tím někdo zkušenosti, jestli opravdu tyto dvě věci spolu souvisí a jaký detox jste popřípadě dělali? Děkuji. :)

Akné je hormonální proces. Strava s tím související je také důležitá!!! Detox střev je pořádně se vyprázdnit 2 x denně! :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:20

V pubertě jsem neměla skoro nic, jen nepatrně na čele, kolem 20. se mi to rozjelo hodně a trvá to už 3 roky a furt se toho nemůžu zbavit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 23:46

@Werushka77 Hodně i detox jater. U nás je takový bylinkový obchod a tam radí na míru. Ono by se to mělo sestavit na míru, cílené otázky. I detox ledvin.

Já už jsem ten detox nestihla, poněvadž jsem otěhotněla. A musím říct, že vše souvisí se vším i ty hormony.

Když jsem brala antikoncepci, tak jsem měla doslova zarivou pleť. Po vysazení hrůza. Byla jsem i na chemický peeling, nepomohlo, stálo to hodně peněz, ale někomu zabere, ale dělá se v zimě, teď už ti to nikdo neudela.

Začátek a prostředek těhotenství děs, za pár dní rodim a jakž takž se to dá.

Asi tuším, že jídlem bych možná něco málo změnila, ale to opravdu znamená prekopat vše a asi bych to nedala. A taky to není úplně jistota. Po dobu těhotenství mě provází silné pálení žahy, takže jím opravdu velice vyvazene a nějaké chutě nehrozí, to by se mi šeredně vymstilo.

Odraz psychiky také hraje roli. To určitě, jenže znám spousty nervaku s nezdravym jidelnickem a ještě kouří a pleť mají krásnou.

Takže faktorů je mnoho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
10.5.17 06:22

Každá nemoc souvisí se střevy, člověk je komplex a vše souvisí se vším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 06:47
@Petussska píše:
Každá nemoc souvisí se střevy, člověk je komplex a vše souvisí se vším.

Souhlasím a pak dále člověk je komplex s celým světem, vesmírem, takže i dále vše se vším souvisí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
10.5.17 07:08
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.5.17 07:26
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10197
10.5.17 07:59
@Petussska píše:
Každá nemoc souvisí se střevy, člověk je komplex a vše souvisí se vším.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama