Souvisí průběh porodu s obvyklým průběhem menstruace?

Anonymní
10.5.17 19:54

Souvisí průběh porodu s obvyklým průběhem menstruace?

AHoj,

ráda bych se zeptala tady vás na zkušenosti. Myslíte, že u vás souvisel průběh porodu s tím, jak u vás běžně probíhala menstruace? Bavila jsem se na toto téma s kamarádkami a musím říct, že u nich dost platilo, že ty, které mají větší problémy s mestruací (déle krvácejí, mávají křeče, atd), tak měly i delší a bolestivější porod. Naopak ty, které mávají MS krátkou, málo krvácí a mají ji téměř bez bolesti, tak měli i porod rychlý a tvrdí, že to nebylo tak hrozné. Je to samozřejmě možná i subjektivní a možná jenom ty, které popisují MS jako bezbolestnou, ji nemají skutečně bezbolestnou, ale lépe to snášejí a tak i porod lépe snesly. Já mám například při MS bolesti v zádech. A to rozhodně větší, než v podbřišku. Tak se i dost bojím, že budu mít křížové bolesti při porodu. Myslíte, že by to mohlo souviset?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

463
10.5.17 20:01

Tak u mě to rozhodně neplatilo, menstruace od puberty šílená - křeče, bolest a byla velice silná a dlouhá. No a porody oba těsně před termínem a velice rychlé, od prvních kontrakcí byli oba kluci do třech hodin venku :D A oba porody byli po třicítce, takže se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
10.5.17 20:02

Tak to doufam ze tak nefunguje, jinak budu mit asi dost „vesely“ porod :mrgreen:, protoze kazda moje MS byla jako takovy maly porod… v krecich pul dne v posteli :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70082
10.5.17 20:03

No, nevím, zda souvisím bolest u porodu s tou při MS, já mívala MS hodně problematickou (vodili mě ze školy domů) a oba porody rychlé a v pohodě… ale tedy u křížových bolestí to sedělo, mívám je jak při MS, tak byly i u porodu, ale tak nějak mi přijde, že jejich intenzita byla skoro stejná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.17 20:05

Myslím, že tam žádná souvislost není. U mě teda rozhodně ne. MS mívám delší a silnější s bolestma břicha a někdy i zad. Porod jsem měla rychlý, obešla jsem se bez léků na bolest a byl bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
10.5.17 20:05

No nemyslím si, já mela MS nejdřív bolestivou, dlouhou, s HA to vcelku šlo, po vysazení chodila přesně po 30ti dnech a řekla bych v podstatě bezbolestná. Porod vyvolávaný a od začátku kontrakce bolestivé a zhruba od půlky křížové bolesti, ale měla je i moje mamka, tak jsem s nimi tak nějak počítala, ale i tak jsem porod zvládla bez veškeré medikace. Vyvolávat začali v 8 ráno a v 15:51 malý vykoukl na svět :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
10.5.17 20:08

Takova souvislost me nikdy nenapadla, spis jsou to nahody. U porodu je dulezita spousta faktoru, nejen fyzickych ale i psychickych. Ja mam menstruaci silnou, dlouhou a ne az tak moc bolestivou a porody jeden slozity s VEXem, cca 3 hodinovy a druhy paradni a pohodovy, za hodinku a pul bylo hotovo, vcetne prijezdu do porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.17 20:08

@Kristyna.Vechtova Jeeej tak to je snad první příběh, kdy slyším, že někomu vyvolávaný porod dopadl dobře. Tedy relativně rychle a normálně. Jinak spíš slyším, že vyvolávaný porod byl nekonečný a nakonec stejně končil císařem.

• Nahlásit
  • Citovat
10.5.17 20:49

Pri MS jsem trpela jak zvire, ale musela jsem to kousnout, zalezi jakou mas v sobe silu a prah bolesti. Ja mela navaly, krece, pocit na zvraceni, ale nejaky trpeni muselo jit v praci pri 15h smene stranou. Porod byl velmi rychly, 20min na sonu, 20min na sale a bylo hotovo. Pohodicka. Je pravda, ze nepravidelne kontrakce jsem mela uz 16h pred tim, ale brala jsem to jako falesny poslicky :D jak jsem byla zvykla na bolest, tak jsem to nevnimala (na utz a vysetreni jsem jela, ale bylo mi receno, ze dite je ok a na porod to nevypada)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1619
10.5.17 20:52

Já MS hnusnou, 8-9 dní silného krvácení, proto jsem pak brala HA v dlouhých cyklech a nechala MS proběhnout 4-6× za rok, jak se mi chtělo a měla jsem klid. A porod super, o moc horší než MS to nebylo. Trval 4 hodiny celkem a ještě na sále jsem si říkala, že to je jako všechno??? to bych mohla zítra zas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2250
10.5.17 20:57

To je pěkná blbina. Měla jsem každý porod jiný -mimochodem oba vyvolávané, oba rychlé a druhý jsem si opravdu užila (kdybych poprvé rodila v jiné porodnici, pevně věřím, že bych si užila i ten první). U MS jsem trpěla jako kráva, po porodech už méně, ale pořád to není procházka růžovým sadem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
10.5.17 21:01

Taky jsem nad tímto přemýšlela, jestli to tak funguje :). Kéž by, měla jsem MS vždycky šílenou, bolest moc neřeším, ale první dva dny byly vždycky, jako by mě někdo zevnitř trhal na kusy a kopal mě u toho do ledvin :) těhotenství bez MS si fakt užívám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
10.5.17 21:14

Rozhodně ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2491
10.5.17 21:15

@Krtiinka Já to mám stejně… až budu, doufám že to nebude horší!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
10.5.17 21:16

Mě při menstruaci dost bolí záda a kříž. U porodu jsem měla pouze křížové bolesti vystřelující až někam k ledvinám, kontrakce do břicha jsem vůbec necítila a naprosto netušila, kdy tlačit. Porodní asistentka mi řekla, že ženy s takovýmto průběhem mentruace to tak často mají, že „rodí jen zády“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama