Soužití s miminkem v šestinedělí

Anonymní
17.6.21 11:32

Soužití s miminkem v šestinedělí

Ahoj maminky, jelikož jsem tak trošku už bezradná, tak jsem se rozhodla napsat sem a alespoň se třeba i trochu cítit, že v tom nejsem sama. Jsem momentálně v šestinedělí, mám doma měsíční holčičku. Problém je v tom, že dcerka je hodně plačtivá a vyžaduje hodně pozornosti, takže toho opravdu moc nestíhám. No a jelikož už je to takto několik dní, tak mě trošku už z toho přepadávají depky. Jelikož můj muž je v práci od rána do večera, tak jsem na ni celé dny sama a jsem ráda kdZ si vůbec s mužem uděláme na sebe půl hodinky čas. 8o začínám se cítit opravdu nešťastná, jelikož mi opravdu přijde že už nic jiného nedělám než věčně lítám kolem malé a nemám čas ani sama na sebe a přestávám ho mít i na muže, což mě dost trápí. Než se nám narodila malá tak jsem byla až moc navyklá na to, že i když byl hodně v práci tak vždy jsme si udělali na sebe čas a hodně spolu mluvili, mazlili se a tak všeobecně prostě byli hodně spolu. Teď když přijde z práce tak většinou zmizí někam ven aby po práci si trochu odpočinul, což chápu jelikož malá opravdu hodně pláče a on má hodně náročnou práci. Teď je to prostě tak jiný a já se nějak nedokážu s tou změnou smířit nebo spíš si na to zvyknout. Jsem samozřejmě za dceru ráda a je to, to největší štěstí co nás mohlo kdy potkat. Jen nějak v tom začínám plavat a být až moc přecitlivělá a smutná 😔 😔. Nějaká ráda co s tím a jak si trochu pomoct abych se z toho nezbláznila? 🙏 🤔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9648
17.6.21 11:36

No manžel je teda poklad :roll: :roll: :roll: Strc mu ji do kocaru a může si odpocinout pri prochazce. Jinak to je normální, to se časem zlepší. Začátek je náročný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
17.6.21 11:39

Ahojky, to jsou ty hormony, máme to asi víceméně každá tyhle pocity, je to úplně normální :kytka:

A jestli něco nestíháš, tak se na to vykašli, jseš přeci sestinedelka a mas nárok ;) zkus přesvědčit muže, ať večer aspoň na půl hodiny popadne malou a někam ji odveze, ať mas taky chvilku klidu 8) třeba když razí po práci ven, ať ji veme s sebou aspoň někdy ;) ne na dlouho, ale přece.

A chlapi potřebuji zalezt občas, mne to taky kvůli těm hormonum po porodu stvalo o to víc, ale je to tak. Chce to nějaký kompromis z obou stran, ať se jde vyvencit, ale ať ty z toho zároveň něco mas, no ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
17.6.21 11:41

Tahle diskuze mě zajímá.. mám termín za 7-8 týdnů a manžel je taky v práci od nevidím do nevidím tak sem zvědavá jak to budu zvládat. Předpokládám že si to vše časem sedne v šestinedělí jsou ještě rozházené hormony…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17401
17.6.21 11:41

V šestinedělí máš novou dávku jiných hormonů, než byly těhotenství a ty umí podráždit psychiku zase jiným směrem, takže je potřeba počítat že v tuhle chvíi prostě těch pocitů a emocí je moc. Mělo by se to srovnat.

Ale to že mimimo a batole vyžaduje spoustu času a často je to ubíjející rutina je bohužel realita.

Hee potřebujete aby si tvůj muž začal co nejvíc brát dítko, aby ty sis mohla odpočinout a pak na něj měla čas a prostor, Je to náročný pro oba, ale v tuhle chvíli fakt potřbeuješ aby dodal něco podpory.

Pokud se moc děsí sahat na mimino, aby mu neublížil, tak by mu s tm moha pomoci třeba tahle knížka https://www.melvil.cz/…a-ahoj-tati/

úplně ideání by bylo, kdybyste v okolí našli nejakou rodinu s čerstvým miminem a on se zkamarádi s nějakým spoluotcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17052
17.6.21 11:42

Nechápu, jak nemůžeš s tak malým miminem nic nestihat. Porid si šátek nebo nositko, můžeš v tom i kojit, a zvládneš aspoň základní péči o sebe. S chlalem se domluv, jak porěšit cas, kdy bude mít čas on na vas, kdy na malou, kdy ty pro sebe. Teď se ukáže jestli sis neudelala děcko s idiotem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.6.21 11:46

Ahojky já si myslím že plus mínus je to tak u všech stejné jako u tebe. Když se malý narodil tak byl hodně plačtivé miminko trpěl na prdíky do toho mi moc nešlo kojení a malýmu to navíc hrozně dlouho trvalo než se nasosal takže jsem také nic nestíhal a víceméně jsem jenom seděla s dítětem u kozy na gauči. :lol: jo manžel toho taky měl občas dost takže se chodil zašít do takového jako suterénu kde má svojí dílnu ve které má klid :lol: tak nějak jsme tohle období přežili Teď jsou malému dva roky a manžel se občas do toho suterénu chodí zašít i teď ale popravdě to nějak neřeším prostě to beru tak že chlapi občas potřebují mít chvíli klid :mavam: Jinak se malému samozřejmě věnuje a vymýšlí pro něj různou zábavu ale prostě ten klídek občas mít musí no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9834
17.6.21 11:46

Je hrozně náročné mít doma plačtivé dítě.
Ale a to je důležité, je naprosto nepřijatelné, aby partner denně utíkal z domu, jistě má nárok na odpočinek, ale rozhodně ne v té míře, v jaké ho předvádí.
K tomu, aby jste si sebe nadále vážili, je třeba, aby se naplno zapojil do chodu rodiny, a to ať ho to baví nebo ne. Je třeba si domluvit reálné fungování, kolik času bude trávit v práci a kolik doma.
Natvrdo a klidně písemně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
17.6.21 11:47

A treba ten můj se bal malého mimina a k samostatné procházce s kočárkem se nechal přesvědčit až kolem jeho pul roku, jinak ho doma v obýváku uspaval a choval a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12779
17.6.21 11:49
@Sany80s píše:
Je hrozně náročné mít doma plačtivé dítě.
Ale a to je důležité, je naprosto nepřijatelné, aby partner denně utíkal z domu, jistě má nárok na odpočinek, ale rozhodně ne v té míře, v jaké ho předvádí.
K tomu, aby jste si sebe nadále vážili, je třeba, aby se naplno zapojil do chodu rodiny, a to ať ho to baví nebo ne. Je třeba si domluvit reálné fungování, kolik času bude trávit v práci a kolik doma.
Natvrdo a klidně písemně.

Presne tak. Jinak vam to ten paradni vztah uplne rozboura.
Nejde, aby on odpocival a ty vubec.
Domluvte si pevne vecery, kdy se aspon hodinku postara on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.6.21 11:56
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jelikož jsem tak trošku už bezradná, tak jsem se rozhodla napsat sem a alespoň se třeba i trochu cítit, že v tom nejsem sama. Jsem momentálně v šestinedělí, mám doma měsíční holčičku. Problém je v tom, že dcerka je hodně plačtivá a vyžaduje hodně pozornosti, takže toho opravdu moc nestíhám. No a jelikož už je to takto několik dní, tak mě trošku už z toho přepadávají depky. Jelikož můj muž je v práci od rána do večera, tak jsem na ni celé dny sama a jsem ráda kdZ si vůbec s mužem uděláme na sebe půl hodinky čas. 8o začínám se cítit opravdu nešťastná, jelikož mi opravdu přijde že už nic jiného nedělám než věčně lítám kolem malé a nemám čas ani sama na sebe a přestávám ho mít i na muže, což mě dost trápí. Než se nám narodila malá tak jsem byla až moc navyklá na to, že i když byl hodně v práci tak vždy jsme si udělali na sebe čas a hodně spolu mluvili, mazlili se a tak všeobecně prostě byli hodně spolu. Teď když přijde z práce tak většinou zmizí někam ven aby po práci si trochu odpočinul, což chápu jelikož malá opravdu hodně pláče a on má hodně náročnou práci. Teď je to prostě tak jiný a já se nějak nedokážu s tou změnou smířit nebo spíš si na to zvyknout. Jsem samozřejmě za dceru ráda a je to, to největší štěstí co nás mohlo kdy potkat. Jen nějak v tom začínám plavat a být až moc přecitlivělá a smutná 😔 😔. Nějaká ráda co s tím a jak si trochu pomoct abych se z toho nezbláznila? 🙏 🤔

Já mám už skoro tříměsíční dvojčata a mé pocity jsou stále stejné. :lol: pořád jen řvou, nebo jí, jsem ráda, kdzy stihnu jednou ta tři dny vyprat a vytřít. A třeba o teplem jídle si můžu nechat jen zdát. :D s tím, že nemám čas ani na manžela ani na sebe jsem se tak nějak smirila a pořád si říkám, že až si budou umět vzít hračku a zabavit se aspoň malioo, tak to bude lepší :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
26632
17.6.21 12:12

Tak ono šestinedělí je náročný, nemusíš vše stíhat, jsi teď pro miminko. Ono to ještě pár měsíců bude trvat než si to sedne a najdeš si nějaký rytmus aby se dalo fungovat a spát. Doporučuji se teď na všechno vykašlat a když jsi unavená tak prostě spi s dítětem i přes den. A může zapojit, i kdyby měl náročnou práci, ta tvoje je náročná taky dost a hlavně nemá pracovní dobu jak ta jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15306
17.6.21 12:18

Hele, jeste pred par desitkami let to fungovalo tak, ze zenska v šestinedělí nedelala NIC, nez ze se starala o dítě a odpočívala. Ted se očekává (a nejvic to ženský očekávají samy od sebe), ze budeš vsechno umet, doma naklizeno, navařeno a napečeno a jeste budeš naslouchajici sexy manželka. Tak si to vyžeň z hlavy a bud na sebe hodna. Manžela trochu přitáhni k péči, protože náročnou praci ted máte OBA, ale jen Ty jedeš i noční. A neboj se, za chvíli si to sedne a bude líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
17.6.21 12:20

Takže manžela nevidíte od rána do večera, a jakmile přijde z práce tak zdrha ven? Manžel roku, opravdu. Strč mu do ruky kočár, ať odpočívá na procházce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2225
17.6.21 12:25

By me zajimalo co ti chlapi delaji, vzdy kdyz takhle zdrhaji od mimin tak se to tady omlouva ‘hodne narocnou praci’. Manzel dela 12h smeny, ale vzdy deti uspava nebo si s nima hraje atd. A s jednim mesicnim miminem nemate na sebe cas? Vzdyt sednete spolu na gauc, miminko kdyz nechce byt vedle v postylce tak normalne v naruci, totez u stolu. Holt jste ted 3, tak budete travit cas ve trech, ne ve dvou. Povidat a sedet v objeti na gauci se da i s miminkem v naruci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat