Soužití s nevlastními dětmi

Anonymní
19.1.21 23:58

Soužití s nevlastními dětmi

Ahoj, zkouším, třeba někdo pomůže. Žiji v domácnosti s přítelem, který má dvě děti a já jedno. Nemáme žádné společné děti. Děti mají nějaké návyky od matky, u nás jiné.. stejně tak moje dítě je od mě nějak vedené, jinak prostě. A samozřejmě často narážíme. Snažíme se o tom mluvit, ale přítel to má nějak nastavené s dětmi a za něj to funguje. Třeba jeho děti doma vůbec neuklízí, vše za ně dělám já. Já úklid miluju, takže mi to nevadí, ale občas mě chytne rapl, protože ten úklid neocení a co víc, prostě ho hned zničí. Dělám komplet vše od pokojíčků, přes všechny společné místnosti. Nevadí mi to fakt. Ale vadí mi, že se to nedokáže pár minut udržet. Moje dítě je poměrně čistotné po mě, uklízí si, dokonce mi pomáhá. Má někdo stejnou situaci? Nevlastní děti, jiné návyky a komplikované soužití? Díky moc za reakce…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10123
20.1.21 00:01

Nepíšeš dost důležité věci, kolik dětem je a jak často u vás jsou. Pokud jezdí na víkend jednou za 14 dní, úklid bych po nich nepožadovala(samozřejmě osobní věci a nádobí ano). Pokud jsou tam půlku měsíce, tak by se zapojit měly. A když to tedy podle tatínka funguje, tak ať si po nich uklízí sám, jak jednoduché

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 00:02

@Aduš8 omlouvám se… jedna chodí do 3. třídy a druhá do 6. třídy. Jsou tu týden a týden tam.

• Citovat
  • Nahlásit
10123
20.1.21 00:06
@Anonymní píše:
@Aduš8 omlouvám se… jedna chodí do 3. třídy a druhá do 6. třídy. Jsou tu týden a týden tam.

Tak v tom případě by měly fungovat. Klidně bych to partnerovi oznámila, buď začnou a nebo ať to za ně dělá on. Nejsi přece jejich služka. A popravdě, možná jsou u maminky naučené úplně stejně. Synové mého manžela doma musí fungovat, jeho ex je úklidem posedlá. A když přijeli k nám, měla jsi vidět ten hegeš v pokoji. Já tam ten týden raději nechodila. :zed: A to je jeden dospělý a druhý téměř :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10115
20.1.21 00:07

Uklizet jim pokojicky je ulet. I jako diteti by mi to vadilo, kdyby mi ve vecech hrabala macecha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
20.1.21 00:10
@Aduš8 píše:
Tak v tom případě by měly fungovat. Klidně bych to partnerovi oznámila, buď začnou a nebo ať to za ně dělá on. Nejsi přece jejich služka.A popravdě, možná jsou u maminky naučené úplně stejně. Synové mého manžela doma musí fungovat, jeho ex je úklidem posedlá. A když přijeli k nám, měla jsi vidět ten hegeš v pokoji. Já tam ten týden raději nechodila. :zed: A to je jeden dospělý a druhý téměř :nevim:

V tom případě bych partnerce oznámil, že na její ultimáta zvysoka serkašlu. Nejsem přece sluha její uklízecí mánie. A kdo má větší pravdu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 00:10

@Lucie_Sx nevadí jim to a dokonce to chtějí, tvrdí, že když odjedou od mamky, tak jim také uklidí celý pokoj, takže nepřímo naznačily, že by to tak chtěli tady taky. Dělám to ráda, mají radost když pak přijedou.. ale někdy je to už moc.

• Citovat
  • Nahlásit
10123
20.1.21 00:16

@pohledzdruhestrany takového já bych kopla do pr. delhe, ať si v té špíně třeba shnije. Nejde o uklízecí mánii, ale pokud po mně bude chlap chtít udržovat pořádek, tak ať si po svých dcerunkách uklidí sám, když je to nikdo nenaučil. Tenhle to zjevně nedělá ani sám po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
20.1.21 00:28
@Aduš8 píše:
@pohledzdruhestrany takového já bych kopla do pr. delhe, ať si v té špíně třeba shnije. Nejde o uklízecí mánii, ale pokud po mně bude chlap chtít udržovat pořádek, tak ať si po svých dcerunkách uklidí sám, když je to nikdo nenaučil. Tenhle to zjevně nedělá ani sám po sobě.

no nikdo normální bez rukou vymáchaných v savu by s tebou stejně nebyl, tak tyhle teoretický úvahy jsou jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
20.1.21 00:53
@pohledzdruhestrany píše:
no nikdo normální bez rukou vymáchaných v savu by s tebou stejně nebyl, tak tyhle teoretický úvahy jsou jedno
Že někdo uklízí znamená, že není normální? A když někdo chce, aby si druhý vážil heho práce, tak je to špatně. Mě to teda přijde jako velká neúcta a kdyby byl ten chlap normální, tak to nedovolí. Nám by táta dal, kdyby jsme z mámy dělali služku a kdyby se k tomu takto stavěl, tak by ho máma asi vykopla. Jak jednoduchý.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16925
20.1.21 02:38
@Matt 02 píše: Že někdo uklízí znamená, že není normální? A když někdo chce, aby si druhý vážil heho práce, tak je to špatně. Mě to teda přijde jako velká neúcta a kdyby byl ten chlap normální, tak to nedovolí. Nám by táta dal, kdyby jsme z mámy dělali služku a kdyby se k tomu takto stavěl, tak by ho máma asi vykopla. Jak jednoduchý.

a jak by ho mohla vykopnout z jeho domu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3147
20.1.21 03:16

Ani s úklidem se to nemá přehánět, protože v takovém prostředí se nedá volně dýchat. Např. moje známá: když jsem u ní na návštěvě a dávám si kafe, nadzvedává hrnky a šůruje pod nimi hadrem. Všechno je dokonale hygienické a perfektní. Nesmí ti ani upadnout drobek. Vůbec se tam ale člověk necítí dobře. Pořádek jo, ale tak nějak s rozumem. S chorobnými uklízeči stejně jako s ultra bordeláři se nedá žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10123
20.1.21 06:56

@pohledzdruhestrany kdo tady mluví o rukách vymáchaných v savu, můžeš mi to říct? Bavili jsme se o normálním udržování pořádku u dětí, což si myslím, je snad naprosto normální věc. Svoje hračky si, společně se mnou, uklízí i moje děti a to jsou jim tři a rok a půl. To nemá ani tak nic společného s úklidem, jako s výchovou.
@Veveří a co má tohle společného s příspěvkem zakladatelky? Ona řeší, že si po sobě děti jejího může ve střídavé péči neumí uklidit, on jim to toleruje, ale dělat to za ně musí ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3687
20.1.21 07:03

Ta pravidla tam musí nastavit hlavně táta. A upřímně - když to někdy bez keců uklidíš a jindy řádíš jak tajfun, že tam je binec, tak bych z toho jako dítě byla asi lehce zmatená. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2432
20.1.21 07:24

Když miluješ úklid a děti jsou tak navyklé od matky, že za ně všechno dělá (přeju hodně štěstí v dospělosti, kdy budou mít šok, že mají taky ruce a musí makat) :roll:, tak asi jediné, o čem by se dalo debatovat je to, aby hned neudělaly bordel. To by jim tvůj chlap měl říct a jestli neřekne, tak je to pěkně bezohledný sobec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat