Reklama

Soužití se starším partnerem se závazky z minulosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:06
Soužití se starším partnerem se závazky z minulosti

Ahoj,

ráda bych tady podiskutovala se ženami, které mají zkušenosti se vztahem s výrazně starším partnerem, či partnerem, který má již děti z předešlého manželství. Nikdy jsem neplánovala takový vztah, navíc v rodině mám ten klasický vzor, kdy rodiče žijí v manželství bez předešlého rozvodu. A i tím se se situací nedokáží vyrovnat. Jednoduše se to stalo, mám partnera staršího o téměř 20 let, partner má 6-letého syna Honzíka. Zatím jsme bydleli spolu tak napůl, ale nyní zařizujeme společný byt, máme před svatbou a navíc jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám hroznou radost, moc se těším, navíc nám to opravdu funguje. Jenže přesto mám strach. Bojím se toho věkového rozdílu, aby to nedělalo do budoucna problémy. Nemyslím ani zdravotní záležitosti, to se hold neovlivní, ale bojím se třeba, aby příliš rychle „nezdědkovatěl“ :think:. Nevím, jak to líp vysvětlit, ale prostě aby spíš on držel tempo se mnou a já se nemusela přizpůsobit jeho věkové kategorii. Nebo se bojím i dalších věcí, ohledně názorů na výchovu atd… a tedy co mě trápí nejvíc je to, že má navždy pouto k minulé ženě. Ne, že bych žárlila, ale prostě svým způsobem nám zasahuje do života už tím, že se musí domlouvat ohledně Honzíka, navíc spoustu věcí, zkušeností, teď partner přenáší do našeho vztahu. Ale já to tak nechci, snažím se mu od začátku vysvětlit, že my budeme úplně jiná rodina, že budeme sami za sebe a samozřejmě Honzík k nám patří, ale když je u nás, bude to podle nás, nemůže nás to až píliš ovlivňovat. Ráda bych už od začátku to nějak nastavila, aby to později nepřinášelo problémy. Jak to máte vy? Smířili jste se s věkovým rozdílem? Přijali jste manželovu minulost? Nebo to dělá problémy? A jak to přijala vaše rodina? Nechci tím pokazit vztahy, sama jsem si to takhle nepředstavovala, ale přece se vše nedá naplánovat. Děkuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 14.12.16 18:14

Mluvis mi z duse, ja bych mela stejne pochybnosti jako ty. Nejvic by mi vadilo, ze ma dite z predchoziho vztahu a tedy bude mezi nim a jeho ex navzdy pouto, budes se starat o cizi dite. Ja bych to nezvladla, vim to o sobe, proto bych ani do takoveho vztahu nikdy nesla. Na tohle jsi mela myslet driv, nez jsi otehotnela. Tehdy sis mela pokladat tyto otazky, ted je pozde.

jajsem
Kecalka 219 příspěvků 14.12.16 18:17

Máš chlapa ze second handu, mělas vybírat mezi novými modely…

Příspěvek upraven 14.12.16 v 18:18

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:18

A není pozdě tohle řešit když už jsi těhotná a jste před svatbou? To jsi nad tím předtím nepřemýšlela? Vztah s výrazně starším mužem může klapat ale musíš to mí v sobě ujasněné, že ty jednou budeš v pracovním kolotoči kolem té 40 a on bude v důchodu. A to prostě rozdíly dělá. Nejde tak ani o jeho bývalou, ale hlavně syna. Pro něj bude na stejné úrovni jako vaše dítě ale pro tebe ne, být macechou není sranda a chce to hodně trpělivosti a projevení toho že jsi dospělá a ne hysterka.
Jestli jsi opravdu aktivní tip, tak to je blbý. Protože člověk prostě nemůže být v 60,70 stejně aktivní jako 50 letá ženská. Takže ano, v tomhle smyslu se s tím budeš muset smířit.
Hlavní je to jestli ty s ním chceš prožít život, to co na to řekne rodina bych neřešila. Nebo budeš raději neštastná jenom aby rodina byla spokojená? :nevim: Záleží jak rozumnou máš rodinu, příjmout to můžou v pohodě nebo taky ne.

Nevím co chceš s ohledem na ex a jeho syna nastavovat. Je to jeho dítě a pochybuju že by si nechal od tebe diktovat kdy ho může vidět a podobné. To je prostě jeho minulost a jeho záležitosti.
A ano jeho předchozí vztah určuje jaký je ten váš, ale tak to má každý. Pro tebe je to tvůj první? To snad ne ne? Tak vidíš. Pokud s ex fakt už nechci být tak spolu budou řešit věci kolem syna a tím to hasne, ale to je prostě nezbytnost. Nemůžeš ji vymazat z jeho života. Promlouvat do toho co děláte s jeho synem bude roky a roky, s tím se musíš smířit.

lauraka
Závislačka 2842 příspěvků 14.12.16 18:19
@jajsem píše:
Máš chlapa ze second handu, mělas vybírat mezi novými modely…Příspěvek upraven 14.12.16 v 18:18
:mrgreen: Tohle je super hlaska :lol:

Ostravak76
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 14.12.16 18:23

Holka, neber to jako kritiku, ale partner měl minulost už když jste se poznali, nebo ji před tebou tajil? Otěhotnět, plánovat si společnou budoucnost a znenadání zjistit, že je zde jeho minulost? Odpovědi na své otázky si musíš dát ty sama, nikdo jiný ti neporadí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:24

Napíši ti anonymně, doufám, že nevadí. Měla jsem přítele o 10 let staršího rozvedeného, který měl již pubescentní děti. Následně jsem s ním otěhotněla a zjistila, že manželka je vždy na prvním místě a já jsem až ta další v pořadí. Když měla malá rok, tak jsem ho vyhodila z baráku, jelikož mě s ní i podváděl. Nikdy bych už nechtěla rozvedeného chlapa s dítětem.

Malina7
Závislačka 2631 příspěvků 14.12.16 18:32

Má zkušenost i z mého okolí -jednou zdědkovatí a nebude Ti tempem stačit. Kvůli tomu to pak jde do kytek, ženská po 40tce chce žít a né doma kynout vedle 60+ a o sexuálním tempu o tom ani nemluvě. Generační rozdíl bude znát. Připrav se na to. Ale tyhle věci se měly řešit v době kdy se Ti dvořil… :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 18:39

Mám staršího muže o více než 10 let, elánu na na rozdávání, je akční A věřím, ze dlouho bude. O děti se stará skvěle, trávu s nimi hodně času, někdy mi to vadí, ale s tím jsem do vztahu šla. Do výchovy mu nemluvím, máme ale stejně názory. A s bývalou vztah nemá žádný, baví se jen o dětech a to ještě ne moc často. Děti k nám nechodí, což mě mrzí. Prosím anonym, Jana.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2357 příspěvků 14.12.16 19:00

No nevím, ale 20 let je sakra velký rozdí. až ti bude 50 on bude 70 letý dědek. ale a tím musíš už od začátku počítat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 19:01

Muj muz je o vic jak deset let starsi, je podruhe zenaty, z prvniho svazku ma dnes uz pubertaka. Vzala jsem si ho az po sedmi letech vztahu, kdy jsme o sobe vedeli vsechno a hlavne s ditetem uz jsem mela vybudovany pevny vztah. Ne rodicovsky, to nikdy mezi nami nebude, ale mame se radi, respektujeme se a mne se treba sveri s vecma, ktery tatovi nerekne. S ex se tolerujeme, rozhodne se nekamaradime a uz se tesime, az bude pastorkovi osmnact :lol:
Jinak muj muz je velmi mladistvy, v nekterych ohledech je mladsi jak ja, a taky je vyborne fyzicke kondici a i sexualne naruzivejsi, takze to se casem srovna :D :D :D
A na jeho duchod uz mame vymyslenou variantu - odstehujeme se na chatu, oba to tam milujeme a zatimco ja budu zivit rodinu, on bude pestovat vinnou revu, jalapenos a svestky ;) :lol:
Takze chce se to pravdive zamyslet, jestli mate spolecny zivotni smer a cil. Ale to uz je u tebe pozde, co?
Anomym T. A.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28531 příspěvků 14.12.16 19:14
@jajsem píše:
Máš chlapa ze second handu, mělas vybírat mezi novými modely…Příspěvek upraven 14.12.16 v 18:18
:think: :palec:

Fjodorka
Extra třída :D 11212 příspěvků 14.12.16 19:36

Mám muže o 23 let staršího, se dvěma dospělými dětmi. S ex není v kontaktu, není třeba a on o to ani nestojí. Máme stejný náhled na život, na trávení volného času, snad se to do budoucna nebude výrazně měnit. Doufám, že až bude v důchodu, odstěhujeme se někam na vesnici, aby si mohl plnit svůj sen a budovat, nejradši bych ho poslala do důchodu hned :lol:

Lama Lama
Hvězda diskuse 47793 příspěvků 14.12.16 19:41
@Anonymní píše:
Ahoj,ráda bych tady podiskutovala se ženami, které mají zkušenosti se vztahem s výrazně starším partnerem, či partnerem, který má již děti z předešlého manželství. Nikdy jsem neplánovala takový vztah, navíc v rodině mám ten klasický vzor, kdy rodiče žijí v manželství bez předešlého rozvodu. A i tím se se situací nedokáží vyrovnat. Jednoduše se to stalo, mám partnera staršího o téměř 20 let, partner má 6-letého syna Honzíka. Zatím jsme bydleli spolu tak napůl, ale nyní zařizujeme společný byt, máme před svatbou a navíc jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám hroznou radost, moc se těším, navíc nám to opravdu funguje. Jenže přesto mám strach. Bojím se toho věkového rozdílu, aby to nedělalo do budoucna problémy. Nemyslím ani zdravotní záležitosti, to se hold neovlivní, ale bojím se třeba, aby příliš rychle „nezdědkovatěl“ :think:. Nevím, jak to líp vysvětlit, ale prostě aby spíš on držel tempo se mnou a já se nemusela přizpůsobit jeho věkové kategorii. Nebo se bojím i dalších věcí, ohledně názorů na výchovu atd… a tedy co mě trápí nejvíc je to, že má navždy pouto k minulé ženě. Ne, že bych žárlila, ale prostě svým způsobem nám zasahuje do života už tím, že se musí domlouvat ohledně Honzíka, navíc spoustu věcí, zkušeností, teď partner přenáší do našeho vztahu. Ale já to tak nechci, snažím se mu od začátku vysvětlit, že my budeme úplně jiná rodina, že budeme sami za sebe a samozřejmě Honzík k nám patří, ale když je u nás, bude to podle nás, nemůže nás to až píliš ovlivňovat. Ráda bych už od začátku to nějak nastavila, aby to později nepřinášelo problémy. Jak to máte vy? Smířili jste se s věkovým rozdílem? Přijali jste manželovu minulost? Nebo to dělá problémy? A jak to přijala vaše rodina? Nechci tím pokazit vztahy, sama jsem si to takhle nepředstavovala, ale přece se vše nedá naplánovat. Děkuju

hele, proč se má Honzík přizpůsobovat on tobě a ne ty jemu? Proč výchova nebude navazovat na výchovu, kterou společně nastavili jeho rodiče?

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 14.12.16 19:43
@jajsem píše:
Máš chlapa ze second handu, mělas vybírat mezi novými modely…

No, je to trefny nazev. :mrgreen: Jen bych chtela videt, jak by se na tenhle vyraz tvarily ty zastupy rozvedenych maminek s detmi tady, ktere taky hledaji nove tatinky.Lol.

Jinak k tematu, ja bych o tomhle uz asi premyslela jeste pred nejakymi zavazky, tehotenstvim atd. Bud se s tim smirit, prijmout chlapa se vsim vsudy, anebo ruce pryc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama