Spacák na tábory - dospělácký nebo dětský?

455
6.10.19 13:18

Spacák na tábory - dospělácký nebo dětský?

Ahoj,

začala jsem koukat po vánočních dárcích pro děti a chtěla bych dceři pořídit spacák. Je teď prvňáček, ale spíš vyšší, má asi 128 cm. A spacák chceme, aby byl využitelný co nejdéle.

Jako rodina nejsme žádní kempaři, takže spacák by využila hlavně na táborech a s kamarádama při spaní na zahradě ve stanu. Vše v létě, ale samozřejmě ne vždy jsou v létě třicítky (třeba na tom táboře může vyjít ošklivé počasí, tak aby jí bylo teplo).

Dneska jsem ji zkusila dát do našeho spacáku, který má délku 195 cm a asi 30 cm jí přebývalo.

Na netu jsou dětské spacáky dlouhé cca 165 cm. To si říkám, že by jí bylo akorát, tak mám obavu, aby z toho za 2 roky nevyrostla.

Poraďte prosím, jestli jste kupovali dospělácký nebo dětský, případně jaká je praxe na dětských táborech.

Případně další zkušenosti. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

195
6.10.19 13:22

Koupila bych dámský. Dětský je už na ni malý, to ji opravdu nevydrží, ale ty dámské jsou menší a užší než klasický dospelacky. Synovi jsem ho taky tak nějak kupovala, má ho pořád i v šesté třídě a to ho využívá opravdu hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26199
6.10.19 13:22

Mám 2 kluky (132 a 118 cm) a oba mají dospělé spacáky. Jezdí na skautské akce. Dětský spacák bych pořídila dítěti tak do těch 3-4 let, později je zbytečné ho kupovat, protože rychle vyrostou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55584
6.10.19 13:24

Koupila bych nějakou krátkou /dámskou verzi dospělého. Dětské jsou do 140 dm, pokud ho nenosí na vandry nebo nějakých extrémních podmínek, kde se řeší prostor na „vytopení“, tak bych vzala větší.
Dětské jsem jim kupovala ve 3 a 5 ti letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11262
6.10.19 13:43

No, já bych asi volila tak, že na tábor, kde bývá fakt zima, pokud tedy jezdí klasicky do stanu, tak bych koupila dámský, bývá vyteplený podle ženské postavy a ne tak dlouhý. Můžeš do toho ušít a nebo koupit takovou tu bavlněnou vložku ta ještě navíc trochu hřeje.

No a na blbnutí do stanu na zahradu, kam ji pustíš spát v teple, bych klidně za pár korun koupila nějaký ten letní z lidlu a nebo jí dala nějaký starší svůj. Mně by osobně bylo líto dražšího spacáku, který se bude válet půl léta někde v zahradě ve stanu a děti v něm budou dělat čurbes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10116
6.10.19 13:44

Ten dámský je dobrý nápad (mám dva odrostlé kluky). Berte v úvahu, že při častém používání se stejně opotřebí. :mavam:
Druhá poznámka - pozor: nejnižší teploty udávané na spacáku jsou teploty, při kterých by člověk neměl ve spacáku umrznout (tedy, přesněji podchlazením).
Ale při udané teplotě v nich ale může být pěkně zima. Poznámku píšu zejména v souvislosti s nastupujícím podzimem a týká se to zejména levnějších spacáků. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7664
6.10.19 14:08

Kupte dámský, ovšem když koupíte moc velký, stejně jí v tom teplo být nemusí, když bude chladněji. Ten volný prostor někdy nedělá dobrotu.
Je lepší smířit se s tím, že děti rostou a za pár let se bude kupovat nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1353
6.10.19 15:02

Nekupujte dětský.. ve stejném věku jsem holkám brala dospěláckou užší mumii taková střední třída i do nižší teploty, v akci se dá vychytat za pár stovek a vydrží dlouho, za mne super :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
7.10.19 21:50

Když ho nebude nosit, tak dospělý. Pokud bystě uvažovali o trekingu, tak bych doporučila firmu Condor, ušije ti spacák dle přání.
přimlouvala bych se za třísezonní s komfortem kolem nuly, rozepnout se dá vždycky (teda musí být rozepínací).

Aby spacák dlouho vydržel, je dobré skladovat ho nezabalený a pokud možno ho neprat. I tak počítám, že vydrží 5 let - potom sice váží stejně, ale nehřeje. I proto je lepší teplejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35115
7.10.19 21:53
@M_Vladim píše:
Ten dámský je dobrý nápad (mám dva odrostlé kluky). Berte v úvahu, že při častém používání se stejně opotřebí. :mavam:
Druhá poznámka - pozor: nejnižší teploty udávané na spacáku jsou teploty, při kterých by člověk neměl ve spacáku umrznout (tedy, přesněji podchlazením).
Ale při udané teplotě v nich ale může být pěkně zima. Poznámku píšu zejména v souvislosti s nastupujícím podzimem a týká se to zejména levnějších spacáků. :mavam:

ty nejnižší teploty dokonce myslím platí jen pro zdravého chlapa, který je zkušený a umí minimalizovat ztráty :-) Komfortní hodnota je pro mě dolní limit, když si obléknu dva svetry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11262
8.10.19 10:20
@Pudloslava píše:
ty nejnižší teploty dokonce myslím platí jen pro zdravého chlapa, který je zkušený a umí minimalizovat ztráty :-) Komfortní hodnota je pro mě dolní limit, když si obléknu dva svetry.

Záleží na firmě. Některé už mají komfort psaný jak pro muže tak pro ženu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama