Poraďte teplý univerzální spacák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 08.04.19 14:38
Spacák univerzální

Trochu se obávám, že když přijdu na nějaké specializované forum s mými požadavky na spacák, odkážou mi na peřinu a hotel. Tak to zkusím tady.

Do ted mám dekáč, colleman. A už jsem s ním překlepala i nějaký vandr, vodu, klasické kempování u nás i u moře.
Ale na ten vandr a plánovaný cyklovýlet chci už něco lehčího, skladnějšího. Jenže jsem zmrzlina, takže až v mrazu samo nejezdím, tak na vandru při raaní teplotě 5st, mimo stan, se obávám, že ve spacáku s komfortem okolo nuly umrznu. Navíc z dekáče jsem zvyklá na konmfort a představa, že se uzavřu do mumie a nebudu z moc ani vystrčit palec zimou, mi děsí.
Zadání je snadné :mrgreen: : lehký, levný, široký, skladný a teplý spacák. :lol:
Ale vážně - zmrzliny, co máte jako takový univerzální spacák na všechno ( včetně variant s přepravou vlastní silou - kolo, pěšky)? Podmínka - otvíratelný až dolu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.04.19 14:46

Máme značku Prima a jsou super. Levné ale nebyly. Ale u nás hraje velkou roli to, aby se daly nějak rozumně nosit na zádech po horách, ale zas jsem dost velký zmrzlík, takže jsem chtěla, aby i hřál a ne nějakou cyklo-dečku. :P

Mají různé řady, my máme ty varianty Makalu (teplejší - pro mě) a Manaslu (méně teplý), jsou uspokojivě široké, dají se v něm pokrčit kolena, to se ve spoustě spacáků nedá. Dělají i peřáky, ale tohle jsou syntetiky, což má jednu obrovskou výhodu, že když člověk sem tam na výletě v noci zmokne, tak vyvěsí spacák na batoh a do večera (i dřív) je zase suchý.

Myslím, že jsou to opravdu kvalitní spacáky a když člověk dodržuje nějaké základní návyky (doma je skladovat volně a ne nacpané v pytli, prát jen v nejnutnějších případech, nenechat se zasypat jiskrami z ohně…) tak vydrží spoustu let dobře hřát.

Předtím jsem měla Husky a s těmito jsem spokojená mnohem víc, i s poměrem váha:teplota.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 08.04.19 15:03
@klamonožka píše:
Máme značku Prima a jsou super. Levné ale nebyly. Ale u nás hraje velkou roli to, aby se daly nějak rozumně nosit na zádech po horách, ale zas jsem dost velký zmrzlík, takže jsem chtěla, aby i hřál a ne nějakou cyklo-dečku. :P

Mají různé řady, my máme ty varianty Makalu (teplejší - pro mě) a Manaslu (méně teplý), jsou uspokojivě široké, dají se v něm pokrčit kolena, to se ve spoustě spacáků nedá. Dělají i peřáky, ale tohle jsou syntetiky, což má jednu obrovskou výhodu, že když člověk sem tam na výletě v noci zmokne, tak vyvěsí spacák na batoh a do večera (i dřív) je zase suchý.

Myslím, že jsou to opravdu kvalitní spacáky a když člověk dodržuje nějaké základní návyky (doma je skladovat volně a ne nacpané v pytli, prát jen v nejnutnějších případech, nenechat se zasypat jiskrami z ohně…) tak vydrží spoustu let dobře hřát.

Předtím jsem měla Husky a s těmito jsem spokojená mnohem víc, i s poměrem váha:teplota.

Jo, tak to vypadá dobře :-)

SAJ
Závislačka 3630 příspěvků 08.04.19 15:04

Mám vybraný dekový spacák do -5°C, 1,2 kg. Pohledám ti odksz.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.04.19 15:09

Ještě jsem zapomněla napsat, že se dají koupit ve variantě „zip vpravo“ a „zip vlevo“ a když má člověk takhle jeden pravý a druhý levý, tak se dají sepnout dohromady a má z toho člověk jeden velký dvojspacák, což je teprve super, když jezdíme po horách s manželem, tak je takhle spínáme. (dají se sepnout tak i různé typy od nich)

Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 08.04.19 15:14
@klamonožka píše:
Ještě jsem zapomněla napsat, že se dají koupit ve variantě „zip vpravo“ a „zip vlevo“ a když má člověk takhle jeden pravý a druhý levý, tak se dají sepnout dohromady a má z toho člověk jeden velký dvojspacák, což je teprve super, když jezdíme po horách s manželem, tak je takhle spínáme. (dají se sepnout tak i různé typy od nich)

To nevim, jestli bych psychicky zvládla :mrgreen:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.04.19 15:19
@Lama Lama píše:
To nevim, jestli bych psychicky zvládla :mrgreen:
:D
masinka9
Kelišová 5077 příspěvků 08.04.19 15:23

já mám decathlon za 1500, jsem spoko, zkuste, i poradí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 08.04.19 15:54
@SAJ píše:
Mám vybraný dekový spacák do -5°C, 1,2 kg. Pohledám ti odksz.

NO, to jsem zvědavá. protože něco takovýho bych si představovala, ale podle mě nic takovýho není.
Já do ted mám toto https://www.4camping.cz/…-hudson-235/ a řekla bych, že to je jeden z nejteplejších dkáčů, ale je to těžký, neskladný. A nejaký echt teplo v tom není.
Ale koukám, že ta Prima dělá pro bábovky i verzi Comfort, což by mohlo odpovídat mým požadavkům, jen budu muset rozbít dvě prasátka.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65570 příspěvků 08.04.19 16:19

@Lama Lama Husky dela uzasne teply dekac, ale tedy skladny zrovna moc neni…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.04.19 18:42

Taky je třeba rozlišovat, co ty jednotlivé teploty znamenají, ten limit nebo extrém je třeba pro mě celkem naprd hodnota, mě nezajímá, kdy v něm nezmrznu, ale kdy mi v něm bude fajn. Takže se dívám na tu teplotu „komfort“ a ještě si k ní pár stupňů přidám, protože ty teploty se počítají na standardního muže a mě je většinou daleko větší kosa, než nějakému standardnímu muži. :D (jakože, jasně, že jsou ty teploty mezi sebou nějak korelované, ale když mám představu, do jakých podmínek ten spacák potáhnu, tak srovnávám právě podle té hodnoty „komfort“).

(A v Manaslu jsem spala venku v nule bez stanu a nebyla mi zima a to jsem zmrzlík, takže jimi uváděná teplota (-2) sedí :))

Lama Lama
Hvězda diskuse 51826 příspěvků 08.04.19 19:05

No, prave. Mě je Prostě při nule při spacáku komfort 0 klendra

SAJ
Závislačka 3630 příspěvků 08.04.19 19:16
@Lama-Lama píše:
NO, to jsem zvědavá. protože něco takovýho bych si představovala, ale podle mě nic takovýho není.
Já do ted mám toto https://www.4camping.cz/…-hudson-235/ a řekla bych, že to je jeden z nejteplejších dkáčů, ale je to těžký, neskladný. A nejaký echt teplo v tom není.
Ale koukám, že ta Prima dělá pro bábovky i verzi Comfort, což by mohlo odpovídat mým požadavkům, jen budu muset rozbít dvě prasátka.

Tak jsem tu a plichtím citaci - no, jsem teda zvedavá, jak se mi zadaří. :D

https://www.insportline.cz/…ingle-sq-new#…

Tak holky, přiznávám, že jsem to mírně zmastila, ale jen mírně. Je to tenhle spacák - opravdu má 1200g, ale tepelný komfort pro muže -2°C, pro ženy 3°C - což 2+3 je těch 5 :D, chápete, ne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Extrém má do -18°C, což mě beztak ven do spacáku nikdo nedostane.
Já usoudila, že mi to i stačí, ale protože mě moje drahá polovička opravdu miluje, našla mi do něho merino vložku. ;) A s tou mi bude teploučko ještě při nižších telotách.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.04.19 19:23
@SAJ píše:
Extrém má do -18°C, což mě beztak ven do spacáku nikdo nedostane.

(tak taky pokus, jestli zvládnu citaci…)

Ale ten extrém znamená opravdu jen to, že standardní muž by v této teplotě neměl zemřít - ale může mít omrzliny, zdravotní následky, o nějakém vyspání se nemluvě. To není teplota, za které by kdokoliv měl v tom spacáku venku spát. :)

SAJ
Závislačka 3630 příspěvků 08.04.19 19:23

A tady je ta merino vložka.

https://www.outdoor-shop.cz/…silk-blanket?…

Teď koukám, že je to fakt drahé :O Ale máme v plánu začít hodně jezdit, trošku si plánujeme i nějaké horské přechody a cyklovýlety - no a současně jsme už rozmazlení a máme rádi teploučko. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.04.19 v 19:32

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama