Spáč, který bude muset kvůli školce vstávat brzo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 29.01.18 09:41
Spáč,který bude muset kvůli školce vstávat brzo

Ahoj holky, sice jde syn do školky až v září, ale stejně mi to nedá a pořád nad tím přemýšlím, jak to v praxi bude.Syn 2,5 od mala spí celkem hezky. Momentálně spí po obědě, jen když se podaří, že vstane brzy, třeba v 7.Jinak zhruba v 19.30 koupu a v 20.00 usíná u pohádky. Hnípe klidně do 8.00-8.30.Když vstane dřív, je protivnej, vzteká se a po obědě to zalomí. Mám spíš strach, jak se mu upraví režim, oba s manželem budeme pracovat od 7.00.Nemohu práci alespoň od 8.00 zatím najít. To znamená, že ho budu budit nejpozději v 6.15.Ve školce bude tak do půl 4,z čeho mám také strach, jak to zvládne. Určitě tam usne, bude hotovej z toho ranního vypravovaní. Ale chtěla bych znát vaše zkušenosti, pokud jste to měli tak stejně, jak vaše děti zvládly tento režim, kdy nebyly zvyklé na toto vstávání. A kdy jste začaly děti připravovat na nový režim…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Keyllah
Echt Kelišová 8581 příspěvků 29.01.18 09:45

@vejilka malá je sova, nejraději by usínala až kolem 22hod, ale vstáváme v 6hod, tak to není možné. Ráno je jak hadrová panenka, oblíkám ji já, místo snídaně kakao do ruky. V autě se trochu probere a ve školce už řádí. Ale usíná po obědě jako první a občas si stěžuje, že by ji učitelka mohla nechat spinkat dýl :-)) Spíš si všechno nachystej tak, aby jsi ho mohla budit v ten nejzašší možný čas a přinejhorším, kdyby nebyl dospaný, tak bych ho dávala spinkat už v 19 hod ;)

TeSudička
Kecalka 192 příspěvků 29.01.18 09:45

Mam dcerku od ledna ve skolce a mela to zhruba stejne. Ranni vstavani v pohode, jen vecer je strasne sprotivna pak uz, ale vstavani v pohode, az jsem se divila. Spis mam porad problem, ze ve skolce nechce byt- 3 tydny sem pro ni chodila v 10h a tedka konecne zvladne alespon obed, ale je to narocny :-( drzim palce

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 29.01.18 09:46

@vejilka neboj, upraví se to.. taky jsem měla strach, upravovali jsme týden předem, vstáváme v 5-5:40, malý zvládá mnohem lépe, než my :mrgreen: a o víkendech chrupká do 7, takže v klidu..

cverunka
Ukecaná baba ;) 2429 příspěvků 29.01.18 09:48

Zkusila bych třeba o hodinku posunout večerní usínání a ráno si vytvořit nějaký rituál, který jí trochu probere a udělá jí náladu. Já jsem ze začátku dceři pouštěla tuto písničku

https://www.youtube.com/watch?…

No, můj styl to není :mrgreen:, ale dceru to hrozně nastartovalo.

vertunka
Závislačka 4368 příspěvků 29.01.18 09:58

Mam to uplne stejne jako ty. Dcera (2roky) vstava mezi osmou/devatou a do ty doby je temer nevzbuditelna, nebo rev rev. V zari by mela jit do skolky. Uz ted z toho mam hruzu :cert:.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 29.01.18 10:08

Můžeš zkusit postupně upravit režim, ale u některých dětí to prostě nejde. Syn večer nemůže usnout a ráno vstát. Dcera s tím problém nemá, jsou rok od sebe. Ve školce problém s protivností není, jen ráno se syn není schopen obléknout, pokud ho neustále nedozoruji a i tak je dost zpomalený.
Můj tatínek s oblibou vypráví, jak mě vodil spící do školky, kde jsem se dle učitelek probouzela okolo deváté. Do té doby jsem prostě seděla a nepřítomně zírala před sebe. Žádné následky to na mě nezanechalo.

blumen
Hvězda diskuse 43193 příspěvků 29.01.18 10:22

Ty v pohode. Mala je spac a do skolky chodi uz od roku a pul (jsou jin3) a vstavame v 6 (driv 5:45) a nastesti nikdy nebyl vetsi problem. Max. je neprobuditelna, musim ji necim motivovat, ze ve skolce budou delat to a to anebo kdo bude rychleji na wc, nebo ze ji pustim po ranu tu a tu pohadku. Bych to ted neresila vubec, mas tolik casu, ze se to zmeni do te doby jeste samo. Holt ve stredu jde spat o neco driv, jinak chodi kolem 8:30, driv neusne, protoze ve skolce spi do 14 hod. O vikendu spi vetsinou 12 h v kuse

ugluk
Hvězda diskuse 41846 příspěvků 29.01.18 10:26

Dcera už je ve školce třetí rok a je to samé, sůva od přírody. Budím v 6:30 a je to boj, stále a každodenní, ale když už ji vzbudím, tak se dá. Nic jiného jí nezbývá, prostě musí. Jakmile ale nastanou prázdniny, okamžitě se vrací ke svému přirozenému režimu. Spát dávám 20:30 a když usne do 22, tak si gratuluju (ve školce nespí!) :zed: Takže ne, za dva a půl roku si svůj přirozený režim neposunula ani o pět minut, na druhou stranu se s tím existovat dá. a já ji chápu, mám to samé a ač je mi o 30 víc, sice ráno na budíka bez řečí vstanu v 6, ale jakmile budík nezazvoní, před devátou se mi to přirozeně nepovede. Stejně jako bych večer neusnula před jedenáctou a jen bych čučela do stropu. A funguju, školy jsem vystudovala, do práce chodím :mrgreen:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 29.01.18 10:32

@vejilka buzení v 6:16 docela jde, neboj, on se srovná - ale posouvej to pomaličku už teď

nechápu, jak může někdo budit maličké děti na pátou

stinga
Závislačka 3240 příspěvků 29.01.18 10:35
@EmmaAnna píše:
@vejilka buzení v 6:16 docela jde, neboj, on se srovná - ale posouvej to pomaličku už teďnechápu, jak může někdo budit maličké děti na pátou
že by proto, že musí do práce :nevim:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 29.01.18 10:37

@stinga změnila bych práci, v pět by podle mě děti kor v zimě vstávat neměly

blumen
Hvězda diskuse 43193 příspěvků 29.01.18 10:37
@stinga píše: že by proto, že musí do práce :nevim:

Asi tak. Dobrovolne by to jen tak nikdo nedelal ;) ne kazdy ma praci od 8 a kdyz jim to tak funguje…

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 29.01.18 11:08

@EmmaAnna Některé děti vstávají v pět dobrovolně. I o víkendu.

fotze
Kecalka 265 příspěvků 29.01.18 12:16

Muj syn mi od narozeni vstaval kolem osme az devate. Pul roku ted chodim po RD do prace, kdy 2× az 3× tydne musim byt v praci taky na sedmou. Syna musim budit uz 5:45 abysme stihli byt v 6:30 ve skolce. Rano se budi dost tezko, nekdy i breci, ze chce spat, musim ho komplet obliknout a k snidani mu dat neco, co ma rad (kinder mlecny rez a podobne) aby to snedl rychle a s chuti. Je to des, hlavne ted v zime, kdy se vstava za tmy.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Reklama