Spadla z postele a rozbila si hlavu

Anonymní
17.7.19 22:12

Spadla z postele a rozbila si hlavu.

Ahoj všem. Cca před dvěma hodinama spadla dcera (2,5 roku) z postele. Postel máme dost vysokou asi 60cm. Letěla hlavou napřed a spadla obličejem přímo na šuplík a rozsekla si o jeho hranu hlavu - přímo u oka, u spánku. Rána to byla obrovská, začala hned plakat. Tekla ji hodně krev. Okamžitě jsme jeli na pohotovost, doktor jí to zašil - 1steh. A poslal nás domu. Žádnej rentgen nic. Jen jí posvítil baterkou do očí, což dcera stejně nespolupracovala. Při sítí se ani nehla, jen koukala, zavírala oči, ani neplakala. Po příjezdu domu se dcera 2× počůrala - je bez plen už dlouho, nestávají se jí nehody a hned usnula. Chodím ji kontrolovat, ale i tak se bojím. Na žádnou kontrolu už chodit nemáme. Jen je mi divný, že se počůrala.. Mám zkusit zavolat na dětský nebo ji nechat spát a neřešit..? Ležím vedle ní, kontroluju jí, jen mám strach a nevím, co dělat.. :,( :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
597
17.7.19 22:17
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Cca před dvěma hodinama spadla dcera (2,5 roku) z postele. Postel máme dost vysokou asi 60cm. Letěla hlavou napřed a spadla obličejem přímo na šuplík a rozsekla si o jeho hranu hlavu - přímo u oka, u spánku. Rána to byla obrovská, začala hned plakat. Tekla ji hodně krev. Okamžitě jsme jeli na pohotovost, doktor jí to zašil - 1steh. A poslal nás domu. Žádnej rentgen nic. Jen jí posvítil baterkou do očí, což dcera stejně nespolupracovala. Při sítí se ani nehla, jen koukala, zavírala oči, ani neplakala. Po příjezdu domu se dcera 2× počůrala - je bez plen už dlouho, nestávají se jí nehody a hned usnula. Chodím ji kontrolovat, ale i tak se bojím. Na žádnou kontrolu už chodit nemáme. Jen je mi divný, že se počůrala.. Mám zkusit zavolat na dětský nebo ji nechat spát a neřešit..? Ležím vedle ní, kontroluju jí, jen mám strach a nevím, co dělat.. :,( :,( :,( :,(

Má trauma, šok z toho úrazu. To jednoho rozhodí. A ona je malá. Myslím, že to není divný, že se počůrala. Je to ještě drobek. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16484
17.7.19 22:17

Koukni na profil uživatelky @Pudloslava, je lékařka a má tam pěkně popsáno jak postupovat v případě úrazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
720
17.7.19 22:24

Syn ma zrovna včera sitou hlavu, taky se počural. Pri minulem úrazu též. Rtg nedelali ani jednou, pricemz jednou sel do narkózy, včera ne. Hlídala bych ji, plus občas vzbudila a sledovala jak reaguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
17.7.19 22:25
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Cca před dvěma hodinama spadla dcera (2,5 roku) z postele. Postel máme dost vysokou asi 60cm. Letěla hlavou napřed a spadla obličejem přímo na šuplík a rozsekla si o jeho hranu hlavu - přímo u oka, u spánku. Rána to byla obrovská, začala hned plakat. Tekla ji hodně krev. Okamžitě jsme jeli na pohotovost, doktor jí to zašil - 1steh. A poslal nás domu. Žádnej rentgen nic. Jen jí posvítil baterkou do očí, což dcera stejně nespolupracovala. Při sítí se ani nehla, jen koukala, zavírala oči, ani neplakala. Po příjezdu domu se dcera 2× počůrala - je bez plen už dlouho, nestávají se jí nehody a hned usnula. Chodím ji kontrolovat, ale i tak se bojím. Na žádnou kontrolu už chodit nemáme. Jen je mi divný, že se počůrala.. Mám zkusit zavolat na dětský nebo ji nechat spát a neřešit..? Ležím vedle ní, kontroluju jí, jen mám strach a nevím, co dělat.. :,( :,( :,( :,(

Tak může jít o slabý otřes mozku, asi bych jela znovu. Měl tě poslat na rentgen, když spadla na hlavu.Sama znáš své dítě nejlépe, a pokud vidíš že se chová nezvykle, tak bych se tam vrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 22:32

@mamule42 já právě nevím..byla docela zmatená - při šití se ani nehla, neplakala, jen tak bezmocně koukala. Čekala jsem, že bude plakat.. Doma plakala jen že nechce mít ten tekutý obvaz, že to chce umýt.. Pak hned usnula.. Teď spinká, jsem u ní.. Asi jenom plašim, ale je mi ji hrozně líto.. :,(
@Janli děkuju, profil si raději nechám uložený, ale snad už nebude třeba.

• Citovat
  • Nahlásit
1935
17.7.19 22:35
@Anonymní píše:

Příspěvek upraven 17.07.19 v 22:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16484
17.7.19 22:37
@Anonymní píše:
@mamule42 já právě nevím..byla docela zmatená - při šití se ani nehla, neplakala, jen tak bezmocně koukala. Čekala jsem, že bude plakat.. Doma plakala jen že nechce mít ten tekutý obvaz, že to chce umýt.. Pak hned usnula.. Teď spinká, jsem u ní.. Asi jenom plašim, ale je mi ji hrozně líto.. :,(
@Janli děkuju, profil si raději nechám uložený, ale snad už nebude třeba.

Koukni se tam, je tam i návod co sledovat a co eventuálně hrozí. Minimálně tě to uklidní, stejně jako mě. Moje děti se hrozně rády tlučou hlavičkama o schody, podlahy, skluzavky, stolky a chodníky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1743
17.7.19 22:40

Tohle je spíš rána pod obočím, tam se moc rtg nedělá. Jinak moji kluci kazdy pad nahlavu, meli i rtg, pak jsem je mela v noci budit. Mladší syn ma navic stejnou ranku jako tvoje malá, na šití ani u dr jsme nebyli, i kdyz by to steh chtělo, řešili jsme to motylkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
17.7.19 22:48
@Anonymní píše:
@Janli děkuju, profil si raději nechám uložený, ale snad už nebude třeba.

Tak ji hlídej a občas ji probud, já bych asi strachy celou noc nespala, snad ji nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20065
17.7.19 22:54
@mamule42 píše:
Tak může jít o slabý otřes mozku, asi bych jela znovu. Měl tě poslat na rentgen, když spadla na hlavu.Sama znáš své dítě nejlépe, a pokud vidíš že se chová nezvykle, tak bych se tam vrátila.

Na rtg otres mozku nepoznaji a stejne se s nim nic nedela. Nikam bych nejela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
17.7.19 22:57

Rtg nemá smysl, na tom jsou vidět tak maximálně fraktury lebky a to nebude váš případ. Krvácení by bylo na CT (a to stejně až nějakou dobu po jeho vzniku) a to by pro takhle malé dítě byla velká radiační zátěž, proto ho neudělali. Jinak ppčůrání se není projev intrakraniálního poranění, podezřelé by bylo spíš kdyby zvracela. Držím palce, ale hlavně zachovejte klid, s nejvyšší pravděpodobností je vše ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3891
17.7.19 22:57

@mamule42 k čemu by byl rtg,? Spadla z malé výšky, žádné příznaky komoce nemá, neměli na to ani podezření. Byla bych v klidu, rozhodně bych ji nikam netahala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7284
17.7.19 23:11

Take nas v pripade rozsekleho cela na rtg neposlali. Jen mi doktorka kladla na srdce, abych davala analgetika, byt si dite na bolest nestezuje, ze ho urcite siska bude bolet z narazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.19 23:31

Neboj se, bude to dobrý. Děti jsou gumový :-). Syn si přesně na tomhle místě udělal zranění taky. Žuchl na roh stolu. V nemocnici mu to zadělali tkáňových lepidlem, posvítili mu do očí a hotovo. Byl spavej, užmoulanej, ale druhej den se vzbudil a byl jako rybička, jako by se nic nestalo. Určitě to bude v pořádku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama