Spadlo nám kotě z velké výšky

• Fotoalbum (6)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.6.22 19:25

Spadlo nám kotě z velké výšky (5. patro)

Hezký den, spadlo nám tříměsíční kotě z výšky asi 5./6. patra. Vylezl na balkon, prolezl ochrannou síť a letěl - bylo to hrozný, pak kvičel a jelikož spadl do nepřístupného vnitrobloku (naštěstí na vlněný plech), tak bylo i dost těžké ho z tama vylovit, nicméně přítel jel hned na veterinární pohotovost, tam mu udělali sono a rentgen a vše ok. Byl asi v šoku, ale už po „odlovení“ se sám odkulhal do bedýnky a u veterináře ukázkově spolupracovat. Trochu mu tekla krev z nosu, ale netuším, jestli spadl na hlavu - asi vzhledem k výšce by to nepřežil, takže snad ne - nicméně už uběhlo cca 6 hodin a naštěstí pořád žije a jen polehává a pospává - sem tam se napije a trošku kulhá, ale nekňučí. Může mít vnitřní krvácení nebo něco, co sono neukáže? Kolik hodin je kritických? Četla jsem, že kočky přežijí pád spíš z vyšších výšek než nižší, ovšem netuším, jestli se to vztahuje na koťata - ale zas je lehčí. Máte nějaké podobné zkušenosti nebo příběh, že to kočka v pohodě přežila a dnes je to leda dobrá historka?

Příspěvek upraven 26.06.22 v 08:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16472
25.6.22 19:30

Plně tě chápu, je to šok. Je dobře, že ho prohlédl veterinář. Nám kdysi spadla kočka ze třetího patra a dopadla na míchačku. Já jen viděla jak sklouzla a pak slyšela ránu. Přežila to bez jediného škrábance a dožila se krásných 18 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59857
25.6.22 19:33

Chudák malý. Ani myslet na to nemůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 19:34
@nozu píše:
Plně tě chápu, je to šok. Je dobře, že ho prohlédl veterinář. Nám kdysi spadla kočka ze třetího patra a dopadla na míchačku. Já jen viděla jak sklouzla a pak slyšela ránu. Přežila to bez jediného škrábance a dožila se krásných 18 let.

Bylo to hrozný, jak sletěl a jen dole kvičel - a přítel pro něj letěl, jsem měla za úkol obvolat veterinární pohotovosti a skoro jsem nemohla psát na klávesnici, jak se mi klepaly ruce. My mám kočku ještě jednu - o rok starší a to je takový lenoch, ten by nikdy na parapet ani nevyskočil, tenhle je zvědavý od prvního dne, ničeho se nebojí, všude vleze a starší kočku pěkně ohlodával a mlátili se (asi to byla z větší části hra), ale teď jsou nej kámoši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 19:35
@Kelsey píše:
Chudák malý. Ani myslet na to nemůžu.

Jéé, ty máš taky kočky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28583
25.6.22 19:39

Nám vyskočila kočka z 6 patra, spadla taky na nějakou stříšku. Výsledek byl zlomený prst a jinak nic, trochu krve kolem nejspíš z pusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 19:43
@pikola píše:
Nám vyskočila kočka z 6 patra, spadla taky na nějakou stříšku. Výsledek byl zlomený prst a jinak nic, trochu krve kolem nejspíš z pusy.

Uf, to zní nadějně :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
25.6.22 19:49

Hodně štěstí s uzdravením. Věřím, že veterinář nic bezanedbsl a když rtg i sono nic neobjevilo tak má štěstí a bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 19:52
@epsice píše:
Hodně štěstí s uzdravením. Věřím, že veterinář nic bezanedbsl a když rtg i sono nic neobjevilo tak má štěstí a bude ok.

Jako tomu věřím, dle zprávy má všechno v pořádku, až je to k nevíře. Akorát teda je úplně jiný - normálně běhá, všude vleze, lítá po bytě, otravuje velkou kočku a teď už polehává a pospává kolik hodin. Myslíš, že si to zapamatuje a už bude mít respekt nebo takhle kočky nefungují?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28583
25.6.22 19:58
@GerveisaOdZoly píše:
Jako tomu věřím, dle zprávy má všechno v pořádku, až je to k nevíře. Akorát teda je úplně jiný - normálně běhá, všude vleze, lítá po bytě, otravuje velkou kočku a teď už polehává a pospává kolik hodin. Myslíš, že si to zapamatuje a už bude mít respekt nebo takhle kočky nefungují?
Že je spavá je normální, bude pár dní než se dá dohromady. Že si to bude pamatovat na to bych nespoléhala.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12439
25.6.22 20:11

Měli jsme kdysi kocoura, spadl ze třetího patra a u sousedů pod námi se praštil do hlavy, zřejmě o parapet. Tím pádem nedopadl na všechny čtyři, krvácel z čumáčku i tlamičky, vyčůral louži krve. Veterinář na pohotovosti ho prohlídl a řekl nám, že musíme čekat. Močák měl naražený, zřejmě silný otřes mozku a zůstala mu pochroumaná pacička. Ale byl s námi dalších deset let :srdce: přeji tomu vašemu hodně štěstí a tobě hodně sil :hug: a jinak, ten náš si to nepamatoval, protože už tehdy po jednom pádu byl. Poprvé se mu ale jako většímu kotěti nic nestalo, jen byl v šoku a pár hodin jsme ho hledali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
3203
25.6.22 20:16

Roli při pádu hraje i váha. Kotě je lehoučké. Je dost pravděpodobné, že bude brzy v pořádku a bez následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 20:27
@TRG píše:
Roli při pádu hraje i váha. Kotě je lehoučké. Je dost pravděpodobné, že bude brzy v pořádku a bez následků.

děkuju :srdce: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.6.22 20:28
@Aduš8 píše:
Měli jsme kdysi kocoura, spadl ze třetího patra a u sousedů pod námi se praštil do hlavy, zřejmě o parapet. Tím pádem nedopadl na všechny čtyři, krvácel z čumáčku i tlamičky, vyčůral louži krve. Veterinář na pohotovosti ho prohlídl a řekl nám, že musíme čekat. Močák měl naražený, zřejmě silný otřes mozku a zůstala mu pochroumaná pacička. Ale byl s námi dalších deset let :srdce: přeji tomu vašemu hodně štěstí a tobě hodně sil :hug: a jinak, ten náš si to nepamatoval, protože už tehdy po jednom pádu byl. Poprvé se mu ale jako většímu kotěti nic nestalo, jen byl v šoku a pár hodin jsme ho hledali.

to je dobře, vypadá to, že nemají devět životů pro nic za nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33415
25.6.22 20:29

Ať je brzo v pořádku. 🍀Já jsem kočičí milovník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat