Spal s jinou / spala s jiným ...co nám na tom tak bytostně vadí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bozska-mrcha
Extra třída :D 10286 příspěvků 21.01.18 00:27
spal s jinou / spala s jiným ...co nám na tom tak bytostně vadí

Dobrého večera přeji takhle ve spolek

dovolím si rozvést debatu na sice palčivé a pro mnohé jistě citlivé téma, ale po pár názorech co jsem v poslední době slyšela si připadám tak trochu jako spadlá odjinud a zajímal by mě názor obou táborů. Ať už těch co na odskoku nic zlého nevidí, protože svoji stávající partnerku /partnera milují a nehodlají budovat nové hnízdo, případně těch co si tím prošli a nějakým způsobem je to zasáhlo.
Nejprve uvedu dva příklady.
Dejme tomu Anežka. Anežka je žena kolem 40let, chytrá, pěkná, v práci spokojená. Její muž v práci úspěšný, doma spokojený a přesto naskytne-li se příležitost, neváhá a souloží i s jinými. Anežka zpočátku možná měla vizi, že se změní…no nezměnil. A jelikož vše funguje jak má, Anežka přestala řešit. Má všechno co kdy chtěla a odskakování jinde nemá vliv na jejich rodinný ani sexuální život. Razí heslo, že nemá cenu krvácet na blbostech a proč z toho dělat aféru, když stejně máme v kalhotkách všechny to samé a tím nemyslí gumičku kolem pasu.
Druhým příkladem je dejme tomu Karel. Karel se tak trochu provinil. Neb jel na návštěvu ke svojí nějaké bývalé, přespal u ní a ačkoli dotyčná bývala má byt tři jedna a nebylo tak úplně nevyhnutelné spát s ní v jedné posteli v ložnici, Karel přeci nebude spát v obýváku na gauči. Nic co by se nedalo pochopit, tedy až na partnerku Karla, která z toho má tik ještě dneska, jen si vzpomene že on vedle své bývalé spal a při sebemenší příležitosti to Kájovi v mete. Hádám, že tam je otázka času než to bouchne ať už z jedné strany či druhé a dojde k rozchodu.
Tyhle dva příklady uvádím, protože mě tak nejvíc v mém okolí praštili " do očí a přinutili k uvažování, co že nás tak moc dokáže žrát na nevěře toho druhého (vynechme teď případy kdy se protějšek těžce zamiluje a ví, že mu s někým jiným bude lépe než s námi ). A kde vlastně nevěra začíná. Jsou to tajné konverzace…polibek…nebo až ten pověstný zásun?
Osobně nevím. Zkušenosti mám sice bohaté, ale nikdy jsem nevedla paralely, vždycky série. Tedy z jednoho na druhého, nevracet se zpátky. Nevěru ve smyslu brousil jinou jsem zažila jednou, ona herečka…on po víně moc nevydrží a nebýt jejího dobrého srdce, umřu úplně blbá. Naštěstí mě přes. f. b kontaktovala a sdělila mi co bylo a že se tím nemám trápit. No přežila jsem to, ale ta pachuť tam asi ještě je. Nedokážu přesně popsat co mi na tom vadí, co mě na tom tak žere. Možná ten monogamní gen, ta utopická myšlenka, že tohle by mělo být jen mezi námi dvěma.

A teď Vy…budu ráda za všechny úhly pohledu ;)

vzhledem k tomu, že aktérka druhého případu by chtěla znát názor…tak tedy ještě poprosím. Co si myslet o Karlovi? Sama bych řekla, že plánoval, že mu dá a ona mu nedala, ale kdo ví. Pravdu zná jen Kája a ten hrdě tvrdí, že o nic nešlo :roll: :think:

Příspěvek upraven 21.01.18 v 00:43

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9445 příspěvků 21.01.18 00:31

Ohrozeni vztahu. Pri nevere hrozi zamilovani a nasledny odchod. Nevernik tedy hazarduje se vztahem.

Phenomene
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 00:32

Pěkné téma.. :potlesk: :palec: :lol:

bozska-mrcha
Extra třída :D 10286 příspěvků 21.01.18 00:37

@Emimin7 tak dost těchto lidí to nedělá z touhy po nějakém novém vztahu. Spíš jako…povyražení, ukojení potřeby která se snad ani nedá definovat, skočení po něčem co se nabídlo

Emimin7
Echt Kelišová 9445 příspěvků 21.01.18 00:40
@bozska-mrcha píše:
@Emimin7 tak dost těchto lidí to nedělá z touhy po nějakém novém vztahu. Spíš jako…povyražení, ukojení potřeby která se snad ani nedá definovat, skočení po něčem co se nabídlo

To rozhodne, ale ty sympatie mohou prijit i tak. Urcite nemalo vztahu padlo kvuli naslednemu trojuhelniku.

Bábrdl
Generální žvanilka 24466 příspěvků 21.01.18 00:41

@bozska-mrcha K tomuto tématu mě napadá taková poznámka. Neznám nikoho, kdo by partnera/partnerku miloval a „na odskoku neviděl nic špatného.“ Ti, kdo to tvrdí, většinou vnímají svůj vztah jako formální a nechtějí se rozejít třeba z finančních důvodů. Všechny ty pokusy o „volný vztah“ byly v mém okolí vždycky předstupněm rozchodu. A ti, co tvrdili, jak sex nic neznamená, pak pochopitelně vyžadovali věrnost, když si našli někoho nového a zamilovali se. :think:

Bábrdl
Generální žvanilka 24466 příspěvků 21.01.18 00:42

@bozska-mrcha K tomuto tématu mě napadá taková poznámka. Neznám nikoho, kdo by partnera/partnerku miloval a „na odskoku neviděl nic špatného.“ Ti, kdo to tvrdí, většinou vnímají svůj vztah jako formální a nechtějí se rozejít třeba z finančních důvodů. Všechny ty pokusy o „volný vztah“ byly v mém okolí vždycky předstupněm rozchodu. A ti, co tvrdili, jak sex nic neznamená, pak pochopitelně vyžadovali věrnost, když si našli někoho nového a zamilovali se. :think:

Russet
Neúnavná pisatelka 17930 příspěvků 21.01.18 00:45

Pro mě není sex jako houska na krámé. S jinými si nezačínám a očekávám to i od protějšku. Úlet bych nejspíš přežila, ale paralelní vztah by znamenal konec vztahu se mnou. Naštěstí jsem nebyla v takové situaci nebo o tom nevím :oops:

bozska-mrcha
Extra třída :D 10286 příspěvků 21.01.18 00:48

@Bábrdl a v tomhle případě mě fascinuje výše zmíněná Anežka. Je to kamarádka z VŠ, byla jsem jí na svatbě, znám jejich děti. Nemusí spolu být kvůli penězům, dětem, majetku. Jsou spolu protože spolu být chtějí, jen on čas od času nějakou přefikne. Než si ho vzala, věděla to. Nikdy to nepřiznala, ale hádám že měla vizi, že třeba jednou ho to přejde. No nepřešlo. Jsou spolu, fungují, jeden o druhém mluví velmi hezky…tím spíš 8o :think: 8o

Emimin7
Echt Kelišová 9445 příspěvků 21.01.18 00:53

@bozska-mrcha Mozna ji to az tak nevadi?

Bábrdl
Generální žvanilka 24466 příspěvků 21.01.18 01:21
@bozska-mrcha píše:
@Bábrdl a v tomhle případě mě fascinuje výše zmíněná Anežka. Je to kamarádka z VŠ, byla jsem jí na svatbě, znám jejich děti. Nemusí spolu být kvůli penězům, dětem, majetku. Jsou spolu protože spolu být chtějí, jen on čas od času nějakou přefikne. Než si ho vzala, věděla to. Nikdy to nepřiznala, ale hádám že měla vizi, že třeba jednou ho to přejde. No nepřešlo. Jsou spolu, fungují, jeden o druhém mluví velmi hezky…tím spíš 8o :think: 8o

A co Anežce zbývá, než dělat, že je s tím v pohodě? :nevim:
On s tím nepřestane, ona je zaháčkováná v tom vztahu (peníze, společný majetek, děti?), navíc, zřejmě ho má furt nějak i ráda. Tak to překousne. Ale pochybuju, že ji to doopravdy neužírá.

Kdyby se začala kur-it i ona, nejspíš by se to rozpadlo rychleji.

Anna766
Hvězda diskuse 79904 příspěvků 21.01.18 01:24
@bozska-mrcha píše:
@Bábrdl a v tomhle případě mě fascinuje výše zmíněná Anežka. Je to kamarádka z VŠ, byla jsem jí na svatbě, znám jejich děti. Nemusí spolu být kvůli penězům, dětem, majetku. Jsou spolu protože spolu být chtějí, jen on čas od času nějakou přefikne. Než si ho vzala, věděla to. Nikdy to nepřiznala, ale hádám že měla vizi, že třeba jednou ho to přejde. No nepřešlo. Jsou spolu, fungují, jeden o druhém mluví velmi hezky…tím spíš 8o :think: 8o

Osobně nevím jestli tyhle Anežky litovat nebo obdivovat. Nějak se kyvadlově zmítám mezi tím.

Bábrdl
Generální žvanilka 24466 příspěvků 21.01.18 01:27

Vezměte si toho miliardáře Janečka, co tvrdí, jak „miluje“ více žen naráz. Přitom je klasicky sériově monogamní, jenom to balí to atraktivnějšího hávu. Zamiluje se, zbouchne ženskou, hormony ho přejdou, zamiluje se do jiné. Začne si s ní a o té první furt tvrdí, že ji „miluje“. Zřejmě ji má skutečně rád a taky má vůči ní výčitky (takže je ve fázi „můžeme být kamarádi“), ale zamilovanej je do tý druhý. A až ho přejdou hormony, půjde za třetí, čtvrtou.

Russet
Neúnavná pisatelka 17930 příspěvků 21.01.18 01:33
@Bábrdl píše:
Vezměte si toho miliardáře Janečka, co tvrdí, jak „miluje“ více žen naráz. Přitom je klasicky sériově monogamní, jenom to balí to atraktivnějšího hávu. Zamiluje se, zbouchne ženskou, hormony ho přejdou, zamiluje se do jiné. Začne si s ní a o té první furt tvrdí, že ji „miluje“. Zřejmě ji má skutečně rád a taky má vůči ní výčitky (takže je ve fázi „můžeme být kamarádi“), ale zamilovanej je do tý druhý. A až ho přejdou hormony, půjde za třetí, čtvrtou.

Ten mě zklamal. Přišlo mi, že našel „ženu svého života“. Tu tmavovlásku, co s ní má dítě. Doležalová rychle vycouvala, když to zjistila. A to pracháč. No, jsem ráda, že nejsem jeho další „oběť“.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 21.01.18 01:51

Co by mi na tom vadilo… No… Zaprvé jsem docela žárlivá a majetnická co se partnera-jeho věrnosti týče. Za další když je to můj manžel tak očekávám, že tím, že si mě vzal tak intimní aktivity bude provozovat pouze se mnou. Nesnesla bych pocit, že včera spal s Ančou a dneska bude to samé provozovat se mnou. Jen ta představa se mi hnusí. A taky v neposlední řadě bych se opravdu bála, abych k parohům gratis nedostala i nějakou nemoc. Takové Anežky znám dvě. Jedna z nich je moje tchýně a jak mi to kolikrát vykládá kroutím hlavou, nechápu jak dokázala být tak silná a vydržet to. Sice se rozvedli, ale jsou spolu dodnes.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Váš příspěvek
Reklama