Spála - jak dlouho, malinový jazyk

2457
15.4.13 12:19

Spala- jak dlouho malinovy jazyk

Dcera ma od minuleho patku (5.4.) spalu. Atb ma od soboty a od nedele ma malinovy jazyk. Atb ma dneska posledni desaty den a jazyk porad cerveny s pupinkama. Nikde jsem nevycetla za jak dlouho tento priznak trva. Nemate s tim nekdo zkusenost. Na kontrolu jdeme zitra, mam obavu, ze budeme pokracovat. Dekuji vsem za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3684
15.4.13 12:30

Holky měli spálu v zimě a malinový jazyk měli asi 5 dní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
15.4.13 12:38

Mne to prave prijde dloho. Navic si stezuje, ze uz ji zase pali pri jidle. To mela ze zacatku. Asi zavolam dr. a zeptam se jestli s temi atb nemame pokracovat. Za jak dlouho sli holky do skolky - skoly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2377
15.4.13 12:39

Spálu jsem měla každý rok minimálně třikrát a na jazyku jsem nikdy neměla nic. Vyrašilo mi to na rukách

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
15.4.13 12:50

Dcera zase nema nic na rukach ani nohach. Na brisku mela tak malou vyrazku, ze jsem ji ani za vyrazku nepovazovala. Myslela jsem si ze tam ma otlak od kalhotek. Az pozdeji jsem se docetla, ze to bylo ke spale, ale to uz tam nic nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
15.4.13 13:35

Spalu mely obe deti vloni. Malinovy jazyk po zacatku ATB tak tri, ctyri dny. Holka po spale vypadala vselijak, ale nevratilo se ji to, kluk vypadal zdravy a za par dni to mel zpet, takze dalsi ATB. Celkem mu uplne vyleceni trvalo 6 tydnu. Ona spala se rada vraci, i po lecich je potreba klidovy rezim, teplo, zadna namaha dalsi tyden, klidne dva.
Po spale by se melo delat vysetreni moci a pokud se bude dokola vracet, tak pendeponove injekce (snad to pisu dobre, nemam primou zkusenost, jen jsem se o to zajimala).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
15.4.13 14:27

Teda to jsou hezke vyhlidky. Snad takhle nedopadneme. O klidovy rezim se snazime, ale horecky mela dcera jen jeden den a od te doby s ni siji certi.
K dr. jsem volala. Atb mame ukoncit a zitra se uvidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
21.3.14 14:18

Dobrý den, tak jak vám to předtim dopadlo, při té nemoci? Je normální malinový jazyk i dolečení antibiotiky? Napište prosím, syn to má taky, v uterý dobral antibiotika…Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama