Spála – jak dlouho žijí bacily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 29.12.10 21:10
Spála - jak dlouho žijí bacily?

Malá prodělala spálu a 24. dobrala ATB. Dnes výsledek výtěru negativní, ale četla jsem, že bacily spály mohou být po celém bytě a dlouho přežívat a teď mě zajímá, co je na tom pravdy, zda jste to některá nezjišťovala. Chtěla by k nám totiž přjít na návštěvu kamarádka, která má sedmiměsíční holčičku, která samozřejmě leze po zemi a tak se bojíme, aby to nechytla.

Reakce:
Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 29.12.10 22:14

Tak nevím jestli to tak opravdu je,ale když dcera měla spálu bylo mě dr. nařízeno vše otřít Savem,samozřejmě co je omyvatelné,hlavně hračky a vše plyšové vyprat,tam,že se to drží dlouho a nejvíc…no popravdě vyprala jsem jen ty co s nimi spala a omyla věci s kterýma si ponejvíc hrála.Po dobu nemoci jsem vícekrát převlíkala postel.....v tu dobu měl malý 4měsíce a naštěstí nic nechytl…
Myslím,že už malá od kamarádky při návštěvě nic nechytne.

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 29.12.10 23:50
Pavlínka05 píše:
Tak nevím jestli to tak opravdu je,ale když dcera měla spálu bylo mě dr. nařízeno vše otřít Savem,samozřejmě co je omyvatelné,hlavně hračky a vše plyšové vyprat,tam,že se to drží dlouho a nejvíc…no popravdě vyprala jsem jen ty co s nimi spala a omyla věci s kterýma si ponejvíc hrála.Po dobu nemoci jsem vícekrát převlíkala postel.....v tu dobu měl malý 4měsíce a naštěstí nic nechytl…
Myslím,že už malá od kamarádky při návštěvě nic nechytne.

No tak to je tedy děsný. To bych mohla vyhodit i koberce :roll: Malá si prostě hrála se vším, protože už samozřejmě ve svém věku lítá po celém bytě a jelikož se nudí, tak vezme do ruky všechno a jestli je to takhle, tak by to v důsledku znamenalo i spálit sedačku 8-o :zed: Osobně si myslím, že mudři zase vědí prd :pocitac:

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 30.12.10 00:09

Já to taky tak vážně nebrala :lol: :mrgreen:
Ale je pravda,že když měl můj brácha spálu asi tak před 25lety byl zavřený v nemocnici na infekčním :mrgreen: a vím,že nám učitelka v mateřince povídala,že se dříve dělal při výskytu spály sanitární den a školka se na den dva zavřela......je pravda,že už je jiná doba a vše se mění :lol: :lol: Ale něco málo do sebe to mělo,u malé ve školce se to točilo pěkně dlouho,pomalu od podzima do jara :-( a malá měla chudák nejdřív spálu a po měsíci spálovou angínu,hrůza

tiffany
Extra třída :D 12213 příspěvků 30.12.10 01:41
Pavlínka05 píše:
Já to taky tak vážně nebrala :lol: :mrgreen:
Ale je pravda,že když měl můj brácha spálu asi tak před 25lety byl zavřený v nemocnici na infekčním :mrgreen: a vím,že nám učitelka v mateřince povídala,že se dříve dělal při výskytu spály sanitární den a školka se na den dva zavřela......je pravda,že už je jiná doba a vše se mění :lol: :lol: Ale něco málo do sebe to mělo,u malé ve školce se to točilo pěkně dlouho,pomalu od podzima do jara :-( a malá měla chudák nejdřív spálu a po měsíci spálovou angínu,hrůza

No právě… Dřív nemocné izolovali a ta nemoc se nemohla tak šířit. Toninka měla spálu i v květnu :-( takže teď jsme jezdili do Motola na Penicilin. Strávili jsme tam čtyři půldny mezi akutně nemocnými dětmi na pohotovosti :zed: Místo toho, aby byla malá v klidu, tak lítala po chodbách v Motole :pocitac:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >