Spalničky, očkování ve 22

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacenka205
Povídálka 14 příspěvků 27.03.19 11:27
spalničky, očkování ve 22

Ahoj, dnes jsem přišla do firmy, kde se objevilo několik případů spalniček, pracuju tu jako externistka. Je to tu vzhuru nohama a všichni jezdí za doktory.

Zeptám se, očkovaná jsem (Dvojita dávka v 1 roce), ted mi bude 23, nemoc jsem neměla. Má podle vás smysl zjištění protilátek a přeočkování? Četla jsem, že nejvíce ohrožení jsou lidi 35+, ale zase mam sníženou imunitu,

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Petrohlídek
Nováček 4 příspěvky 27.03.19 11:33

Cinkni si ke svému praktickému lékaři, ten ví nejlépe co by jsi měla dělat.

fia80
Závislačka 3135 příspěvků 27.03.19 11:33

Pokud jsi byla očkovanáf jen jako malá, tak už v pubertě by měly být protilátky pryč.

Tichošlápek
Extra třída :D 13700 příspěvků 27.03.19 11:40

Skakla bych na test na protilátky

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 27.03.19 11:50

@kacenka205 myslím že pravděpodobně budeš mít ještě protilátky. Co se týče očkování, tak momentálně není vakcína, je jí nedostatek, takže Priorix je nyní jen pro povinné očkování dětí. Ale v blízké době by snad měla být na trhu jiná.

Kassor
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 27.03.19 11:59
@kacenka205 píše:
Ahoj, dnes jsem přišla do firmy, kde se objevilo několik případů spalniček, pracuju tu jako externistka. Je to tu vzhuru nohama a všichni jezdí za doktory.Zeptám se, očkovaná jsem (Dvojita dávka v 1 roce), ted mi bude 23, nemoc jsem neměla. Má podle vás smysl zjištění protilátek a přeočkování? Četla jsem, že nejvíce ohrožení jsou lidi 35+, ale zase mam sníženou imunitu,

Byt Vami, necham se rovnou preockovat. Jit na test, ktery pomalu stoji jako vakcina a pak zjistit, ze protilatek mate malo a platit preockovani, je skoda. My se nechali s muzem preockovat minuly tyden. A muzu se zeptat, v jakem meste pracujere?

Tichošlápek
Extra třída :D 13700 příspěvků 27.03.19 12:04

@Lucka1111 mamka byla na očkováni v pátek a nikdo o nedostatku vakcíny nic neříkal. Naockovali ji v pohodě

Kassor
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 27.03.19 12:06
@Tichošlápek píše:
@Lucka1111 mamka byla na očkováni v pátek a nikdo o nedostatku vakcíny nic neříkal. Naockovali ji v pohodě

Nam rikala doktorka minuly tyden, ze je vakciny opravdu uz malo, ze pro nas dostala posledni davky… :nevim:

Leenvecka
Kecalka 417 příspěvků 27.03.19 12:19

Vykaslala jsem se na protilatky a sla rovnou v 31 na preockovani. Brala jsem Priorix a imho rekace skoro zadna…jako teplota jeden den dva spis tak do 37.5 … podrazdenost a unava. Jinak nic. Planuju jit znovu v 50ti takze za me klidne se skoc rovnou preockovat at mas treba na dalsich 15 - 20 let klid.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30519 příspěvků 27.03.19 12:24

protilátky už mít nemusíš žádné, nebo můžeš to ti neřekne nikdo..ale dle mě teda je to spíše k té straně že nemáš..
takže bud zjistit, ale to stojí 1500 nebo se nechat rovnou napíchat. Ale na druhou stranu pokud si v té firmě už byla, je možné že už si třeba i něco chytla..tak očko bude k ničemu. Já teda osobně v tvém věku bych raději nemoc prodělala, at máš klid na celý život. :nevim:

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 27.03.19 12:26

@kacenka205 Ahoj, to musíš zvážit sama. Já bych se očkovat nenechala.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 27.03.19 12:49
@kacenka205 píše:
Ahoj, dnes jsem přišla do firmy, kde se objevilo několik případů spalniček, pracuju tu jako externistka. Je to tu vzhuru nohama a všichni jezdí za doktory.Zeptám se, očkovaná jsem (Dvojita dávka v 1 roce), ted mi bude 23, nemoc jsem neměla. Má podle vás smysl zjištění protilátek a přeočkování? Četla jsem, že nejvíce ohrožení jsou lidi 35+, ale zase mam sníženou imunitu,

Nechala bych si nejdřív nabrat protilátky. Můžeš je mít, ale taky nemusíš. Ale pokud je máš, je očkování zbytečné. Na imunitu nasaď hlívu s rakytníkem a probiotika.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 27.03.19 12:50
@vjerunqa píše:
@kacenka205 Ahoj, to musíš zvážit sama. Já bych se očkovat nenechala.

Já bych si „prdla“ homeopatickou nosodu vyrobenou ze spalničkového viru.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 27.03.19 12:52
@Lucka1111 píše:
@kacenka205 myslím že pravděpodobně budeš mít ještě protilátky. Co se týče očkování, tak momentálně není vakcína, je jí nedostatek, takže Priorix je nyní jen pro povinné očkování dětí. Ale v blízké době by snad měla být na trhu jiná.

No hlavně by už konečně měla být alternativa v podobě monovakcíny pouze na spalničky :zed:

vjerunqa
Závislačka 3332 příspěvků 27.03.19 12:53
@Evulina píše:
Já bych si „prdla“ homeopatickou nosodu vyrobenou ze spalničkového viru.

Možná kdyby hrozilo reálné nebezpečí, tak bych se o něco takového začala zajímat. Případně se ozvu :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama