Spálová angína a novorozenec

195
16.6.13 18:36

Spálová angína a novorozenec

Ahoj maminky i nemaminky,
dnes jsem si z porodnice přivezla domů miminko a mám takové podezření, že má dcera spálovou angínu. Zítra jedeme s maličkou k pediatrovi, vezmu s sebou i dceru, ale mám strach, aby to i to malé mimi nechytlo, zatím se je snažím co nejvíc od sebe izolovat, ale v malém bytě to holt nejde na 100%, tak bych se chtěla zeptat, zda s tím nemáte některá zkušenosti a prosím o nějakou radu, jak to mimi i při léčbě dcery co nejlépe ochránit, dcera bude určitě po celou dobu nemoci doma s námi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5054
16.6.13 19:06

Já mám 5m a vždy když starší něco chytla tak jsem to chytla já a pak malá. Takže se hlídej hlavně ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
16.6.13 20:02

Ahoj,
jako mimčo to chytit nemusí, já jsem si teď malou přivezla z porodky a od porodu jsem měla chřipku a nic malá nechytila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
295
16.6.13 20:33

Asi to úplně ovlivnit nejde. Ale třeba to nebude tak horký a spálová angína to nebude. Nebo už máte zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
16.6.13 20:43

Kdyz bylo malemu 14 dni, tak dcera mela normalni anginu. K malemu nesmela, ale jinak byla normalne s nami doma. Ptala jsem se dr. a kdyz ho pry nebude pusinkovat nebo ocucavat dudlika tak je riziko prenosu male. Ja si pred kontaktem s malym myla ruce a pouzivala antibakterialni gel. Maly to nechytil. Pred dvema mesici mela dcera pro zmenu spalu a jelikoz ji nebylo dobre jen jeden den a jediny priznak spaly- malinovy jazyk se objevil az za nekolik dni, tak byli s maly v kontaktu docela dost a taky se nenakazil. A to jsme se spalovym bacilem bojovali mesic a 2× ATB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3267
16.6.13 20:48

Neboj, chytit to nemusí - moje dcera měla 3 týdny, když obě starší děti chytly spálovou angínu - po obědě jsme všichni spali v jedné posteli a děti se vzbudily s horečkou, takže nakažlivý určitě byly už před spaním a malá nic nechytla - mudr říkala, že streptokok není tak lehko chytlavej jako třeba kdyby měly nějakou virozu - byla jsem z toho taky vyplašená a hledala info na netu a opravdu je prý u kojených dětí do půl roku angína zvláštnosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
16.6.13 21:57

Tak snad to bude dobré, zkušenosti se spálou mám od syna, kterému jsou teď 4 roky, ale průběh byl jiný, měl vysoké horečky, pupínky taky, ale dcera jen ten malinový jazyk a bolest v krku, podle toho jazyka mám strach z té spály, ale uvidíme, co na to zítra doktorka, ráda bych měla všechny děti v pořádku, starší se na sestřičku hrozně těšily a já přijdu z porodnice a Tonička k ní nesmí, tak pláče a je z toho smutná, já do toho nervózní, aby byly holky v pořádku… Nebudu plašit, snad má mimčo z mléka nějaké ty obranné látky v pohotovosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14558
16.6.13 22:53

@zuzkacerna Ahoj, naše holky měly spálovku, když byly malé asi dva měsíce. Měla jsem hrozný strach, ptala jsem se na to dr. a říkala, že to chytit nemůže :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
17.6.13 21:36

Tak žabka má v krku streptokoka, museli jsme ji aspoň na dva dny uklidit k babičce než jí zaberou antibiotika, abychom eliminovali riziko nákazy všech členů rodiny, tak snad to bude všechno dobré. Doktorka říkala, že maličká získává z MM dost různých protilátek a nemám mít až takový strach, ale víte, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat