Spálová angína - šestiměsíční

15.6.15 21:51

Spálová angína - šestiměsíční

Dobrý den maminky, mám takový dotaz. 5 letý syn kamarádky u nás minulé úterý byl na návštěvě, nebylo mu pak moc dobře, takže jeli asi po 15 minutách zpátky domů. Druhý den s ním kamarádka dojela k mudr a ta konstatovala, že má spálovou angínu.

Teď k mému dotazu, malá měla dnes teplotu 37,8, nechce moc jíst, hodně spí a občas zapláče jako kdyby jí něco zabolelo, mohla to chytnout? Jazyk se mi zdá normální. Má červenější tvářičky a jinak nic. Zajímalo by mě, jestli to mimi může chytnout a jaký to má u takhle malých dětí průběh. Děkuji moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2604
15.6.15 21:58

Ahoj, zrovna jsem řešila něco podobného. Starší dcera, skoro tříletá měla vysoké teploty, kolem 39°C, doktorka řekla, že má angínu a předepsala ATB. Asi třetí den začala mít zvýšenou teplotu i mladší, půlroční. Měla tři dny kolem 38,5, pak to klesalo a měla už jen kolem 37°C. Nakonec obě začaly kašlat. Doktorka mi ale řekla, že mladší angínu nemá, že je to spíš virový. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 22:01

My jdeme k mudr zítra, tak se uvidí co řekne, ale chtěla jsem se psychicky připravit dopředu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
15.6.15 22:18

Prý v tomhle věku je spálová angíny dost neobvyklá - bylo mi jednou řečeno na pohotovosti v Motole. Ale úplně hych na to nespoléhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
15.6.15 22:25
@ivašot. píše:
Prý v tomhle věku je spálová angíny dost neobvyklá - bylo mi jednou řečeno na pohotovosti v Motole. Ale úplně hych na to nespoléhala.

Mně řekla doktorka to samý, že v tomhle věku je to málo pravděpodobný. Ale když jsem hledala na netu, tak těch případů a diskuzí, kdy mělo angínu takhle malý dítě jsem našla fakt hodně. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
15.6.15 22:38

Taky jsem slyšela, že děti do roka na to netrpí..jinak u nás měl ve 3?5 letech nejstarší angínu, měl horečky, prostřední měl teplotu okolo 37,5, a dr taky řekla, že krk prosáklý má, ale na atb to není u něj, ty dostal jen nejstarší..a fakt to bez nich zvládl, byla to jen viroza…a to už měl tehdy 19m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama